Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit kellene tudnia egy 2...

Mit kellene tudnia egy 2 hónapos babának? Fejét mennyire kell tudni megtartani? Többi lent

Figyelt kérdés
6 hetes hasrol hátára fordult most 9 hetes de sír ha hason van. Hanyatt fekvésböl karját fogva húzom fel akkor nem nagyon tartja a fejét. Hason max 5percet kibír ekkor fejét megemeli mind két irányba fordítja aztán ha megunta sírni kezd. Dévény tornát javasoltak pedig látszólag semmi baja. 2 hónaposan tényleg felhúzáskor tudnia kell megtartani a fejét? Én tornaztatom itthon max 20 perc mert pici és nagyon elfárad .

2023. márc. 29. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Védőnő majd megmondja. Gyerekorvos is, ha nála jártok.
2023. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ki javasolta a dévény tornát? Elvitted dévényeshez, aki megvizsgálta? Én mindenképp elvinném megnézetni. Enyém is 2 hónapos, utal hason lenni, próbálkozik az átfordulással, ami nem feltétlenül jelent jót az ő korában. (Feszességre utalhat). Ja 1 perc hasalás után 10 perc sírás következik. Elvittem gyógytornász hoz, feszes a nyaka, válla. Szerencsére nem vészes, itthoni tornagyakorlatokat kaptunk, amiket mindennap csinálni kell, majd 1 hónap múlva kell visszamenni kontrollra.
2023. márc. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a 3 hós státuszra mondták, hogy akkorra kellene tudnia tartani a fejét felhúzáskor, de az én babám nem csinálta, csak 1 héttel később.

Hason meg nem hinném, hogy egy 9 hetes babának 5 percnél többet kellene bírnia, szerintem az bőven elég.

2023. márc. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a gyerekorvos 1 perc alatt megnézi a gyereket a védőnő pedig sok mindenbe rosszakat mond. Ne vedd fel ha sír, ne aludjon veled, csak egy cicit adj neki időhöz köti azt is.
2023. márc. 29. 14:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben elvinném dévényeshez, ha talál valamit pár alkalom után rendbe teszi, ha minden rendben, akkor megnyugodtál.

Viszont az jelez gondot,hogy 6 hetesen átfordult. A túl korai mozgás is bajt jelent ,általában feszességet.

Azt pedig nem tudom értelmezni, hogy te tornásztatod otthon?! Hogyan? Minek? Ki tanította ezeket a tornákat? Lehet többet ártasz vele,mint használ.

Szerintem egy kört megér dévényeshez.

2023. márc. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Dévény tornát olyan ajánlotta akinek az ismerőse csinálja. Zóna alatt ne nagy dolgot képzeljük. Hasta fordítás terpeszbe tolás a lábát meg ez a felhúzás ja meg a kezeit a feje mellé fel tevès mint amikor a szurit kapja. Ennyi mozgatás szerintem elég.
2023. márc. 29. 14:37
 7/8 A kérdező kommentje:
Zóna *torna
2023. márc. 29. 14:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Egészséges babát egyáltalán nem kell tornásztatni, mozog ő annyit, amire neki szüksége van.
2023. márc. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!