Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 3 hónapos lesz 16-án....

Babám 3 hónapos lesz 16-án. Sógornőm azt mondja, már tartania kellene a fejét. Én nem hiszem, szerintem még korai. Szerintetek? Aggódjak? Úgy amennyire tartja, de meg-meg billen, ha épp úgy mozdul. Szerinte már könyökölnie is kéne, ha hasra teszem.

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 19:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is tartania kellene a fejét 3 hónaposan, ez egyáltalán nem korai. És igen, könyökölnie is kellene.
2010. okt. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem is kellene már 3 hónaposan. Kisfiam például kereken 2 hónaposan nyomta ki magát először, ökölbe szorított kézzel támaszkodott, több percen keresztül úgy is maradt. De tény, hogy ő mindig "hasonbaba" volt.
2010. okt. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Tegnap látta védőnő. Tisztázzuk már, mert mostmár nagyon kétségbe estem. Fejtartáson azt értem, hogy már nem kell fogni a fejét, ha felemelem, nem csuklik hátra neki. Még fogom, mikor felveszem. Ha hason van, emelgeti a fejét, forgatja is, de könyökölni még nem könyököl. Akár több percig is nézeget hason emelt fejjel. Mikor felveszem, még billeg neki oldalra kicsit, de van, hogy kitolja magát az ölelésemből és mereven-fejét tartva néz engem. Ezt kb egy percig teszi. Nos? Kérlek, irjatok véleményt!
2010. okt. 7. 21:52
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján nincs nagy baj, de azért tényleg jobb, ha látja egy orvos. Szerintem. Bár tényleg lehet, hogy csak azért mondom ezt, mert az én gyerkőcöm mindent nagyon hamar csinált, és nekem ez a természetes.
2010. okt. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Az alapján, amit írtál, szerintem sincs baj. Csak azért mutasd meg dokinak, hogy megnyugodj!
2010. okt. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Hagyd a sógornődet..az enyém is mindent mindig jobban tudott ijesztgette folyton anyósomékat, hogy ilyen rosszul fejlődik a gyerek stb....meg fogja tanulni amikor elég erős lesz hozzá! De szerintem nincs elmaradva...enyém is így tartotta ennyi idősen!
2010. okt. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Várd meg, amíg 3,5 hónapos lesz a baba és ha akkor sem tartja a fejét, akkor kérjél neurológiára beutalót. Nem vagy egyedül a problémáddal, szerintem 5 gyerekből 2 nem tartja a fejét ilyen idősen. Figyelmes sógornőd van, szívén viseli a babád sorsát. Az enyém a magáén sem vette észre, hogy mozgásilag elmaradott...
2010. okt. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam hipotóniával született, ami a nyakán volt a legerőteljesebb, nem akarta tartani a fejét. 3 hónapos korára szépen emelte, amikor húztuk fel a kezét, és lebegőülésben is megtartotta, de olyan volt, mint egy kis bólogató kutya, olyan édes és vicces volt! Össze-vissza bólogatott! :) Viszont mindenki tapsikolt neki, hogy milyen szépen behozta a lemaradását, és hogy pont a nagykönyv szerinti időben tartja a fejét. Így örült a védőnő, a gyerekorvos, a gyógytornász. Eszükbe sem jutott, hogy nem lenne szabad bólogatnia. :)
2010. okt. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!