Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól érdemes játszótérre...

Mikortól érdemes játszótérre vinni a babát?

Figyelt kérdés
Kisfiam 10 hónapos, az udvaron már szokott hintázni, de a játszótérre még nem vittem ki. Mikor lenne már érdekes neki a játszótér? Ti mikor voltatok először?

2023. ápr. 3. 09:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha már stabilan ül, be lehet ültetni babahintába, ha van olyan a játszótéren. Én ilyenkor már vittem, de mi lakásban lakunk, nincs udvar.
2023. ápr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 10 hónapos a fiam. Én már néhányszor voltam vele játszótéren. Hintázott, nézegette a homokozó játékokat, mászott, kapaszkodva jött-ment. Tetszett neki. Főleg a többi gyerek. Sokszor csak állt, és nézte a gyerekeket.
2023. ápr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbikammal onnantól jártunk ki, hogy már ült (~6 hónaposan), a babahintában lengedezett néha. 10 hónaposan a homokozóba is beraktam, május volt már, szép idő, az is nagyon tetszett neki, a csúszda meg aztán főleg. Nagyjából onnantól lett rendszeres a játszóterezésünk, és kb ezzel egyidőben is indult el, szóval jól is jött az extra tér.

A kicsivel születésétől kezdve kijárunk, neki a fészekhinta való még csak (4 hónapos), de hamarosan már őt is jobban be lehet vonni az egyéb játékokba is.

De mi lakásban lakunk, nincs saját hinta/homokozó/akármi, így nekünk nem volt alternatíva. A nagyon most látom, így 3 felé közeledve, hogy a többi gyerek és a változatosság miatt is fontos neki a játszóterezés, eddig elég lett volna neki csak a kertben ellenni, ha ez opció lett volna.

2023. ápr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha bejön a jó idő, már homokozni is leteheted ilyenkor. :)
2023. ápr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy stabilan ült, kb 7 hónapisan már kijártunk a szomszédékkal. Hintázott, homokozott simán.
2023. ápr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Fiam 8hónaposan ült fel és kezdett mászni, vittem is játszóra hintázni, homokozni amint lehetett.
2023. ápr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Már viheted nyugodtan. A legjobb ha gumilappal van borítva, azon tud mászni. A köves nem túl jó mászó babának.
2023. ápr. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor felült egyedül, másnap mar vittem. Elücsörög a homokozoban, nezelődik. Ott tanult meg maszni is a gumiszőnyegen.
2023. ápr. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi akkor vittük, amikor már tudott stabilan ülni és be lehetett tenni a hintába. Ha jó idő volt, akkor már a homokozóban is tudott játszani. Mászni nem nagyon szokott, mert a legtöbb játszótéren sok nagy gyerek rohangált, s nem figyeltek a kicsikre. De ha kevesen voltak, akkor jó volt. Amikor már kapaszkodva tudott állni, akkor álldogált a játékok mellett.
2023. ápr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

8 hónapos kora óta megyünk néha ismerősökkel, a társaság kedvéért. Egyébként itthon is van egy kis játszótér, azt mindennap használjuk, ha az idő engedi. Egyelőre csak hintázik, most 10 hónapos, télen ugye egy kúszó babát én nem szívesen tettem le a hideg földre. Mostmár ácsorog, vagy ül és tépkedi a füvet, rácsodálkozik a világ nagy dolgaira. Ahogy jó idő lesz felfedezzük a homokozót is.

Alapvetően mivel minden van itthon, emiatt teljesen felesleges lenne játszótérre mennünk. Én a társaság miatt szeretek. Jó egy kicsit beszélgetni ismerős anyukákkal, nem itthon kukulunk meg kettecskén egésznap. A gyerekek pedig együtt játszanak. Az én kislányom a legkisebb, ő csendes megfigyelő még a "padnak támasztva", de tök jól lefárad ő is és lehet beképzelem, de szerintem a csendes megfigyelésben tanul is, vagyis motiválja a fejlődésben, hogy ő is menne a többiekkel. Amióta kijárunk nagyon gyorsan fejlődött iszonyat sokat. Ami persze lehet véletlen egybeesés nyilván.

2023. ápr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!