Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 6 honapos kisfiam...

Lassan 6 honapos kisfiam annyira keveset gagyog vagy jatszik a hangjaval, hogy tenyleg kezdek megijedni. Volt még valakinel hasonlo es jol van a babaja es beindult neki vegul?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5es fel honapos es annyira kezdek aggodni miatta, az elso par honapban ment az eő, heő, gú, aztan kb 3honapos kora ota komolyan alig alig szolal meg egy-egy nap. Azt eszre vettem, h szinesedett a hangadasa, ny betut hallom felfedezni , valami ilyesmi, h ennnyű, meg ama , viszont reggel dumal kicsit, olyan, mintha csak magaban szeretne beszelni vagy este sotetben altataskor. Aztan reggel odamegyek hozza, onnantol egesz nap alig alig szolal meg. Jjaaa es ami még aggaszt, h nincs nyalfujas, brummoges v berreges sem, neha egy-egy sikitozas. Talan ingerszegeny a kornyezet? Mert ujdonsagoknal megszolal, pl multkor buszoztunk vagy latott galambokat vagy egy szajharmonikazos lanyt, viszont a porszivo hangjatol ujabban elkezd sirni. Remelem nincs semmi komoly baja, nagyon elmondhatatlanul szeretem es remelem csak a mozgasfejlodessel fugg ossze tenyleg, m azota szinte mindig csinal valamit, forog minden iranyba hasrol-hatra, hatrol hasra, kadban probalja magat felhuzni ulesbe, negykezlabazik, hintazik, 5es fel honaposan mar 2foga van. A masik, ami aggaszt kicsit, h alig figyel ram, nincsenek hosszas szemtol szemben meghitt pillanatok, furdetes elott vetkozteteskkr tok figyel, ha semmi mas nincs korulotte, vagy ha pl terdemen hattal fekszik mondokazok, akkor mindig figyel meg az etetoszekben is, ha etetem ram nez, de pl babakocsizasnal hiaba szolok neki tobbszor is, total nem nez ram, es ha szembe “ultetem” magammal es csak siman beszelnek hozza, akkor sem igazan. Tukorben nezi magat, engem is , sokat mosolyog, neha neha kacag hangosan, azert azt nem adja ingyen :D kemeny konyvet lapozza, kanalat szajaba veszi es eszik, szoval sokszor azt erzem, h semmi es istenem mennyire ugyes okos, viszont neha total ram jon az aggodalom, m olvasok a hulye neten. Valakinel volt hasonlo es megis jol vannak es nincs ugy baja a babajanak? Koszonom, ha irtok

2023. ápr. 7. 15:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Vagyis lehet, h rosszul irtam es nem keveset gagyog, mert az kesobb van, tehat nem a ciklizalas, hanem alapbol nyujtott eeeee vagy beee ilyesmiket is nagyon keveset szolal meg. Es attol pedig vegkepp tavol allunk, hogy beszelek hozza es valaszoljon :( ha jatszik sokszor azt latom, h annyira belemerul, h szolok neki es arra sem nez mindig oda. Sokszor meg az van, h jatszik jatszoszonyegen es teregetek pl es odanez mosolyog, en vissza es szolok, h ugyes vagy, innen nezlek igen vagy fekszek mellette lent, beszelek hozza, sokat mondokazok, de neha, mintha nem is erdekelne, h ott vagyok mellette, neha ram se nez kb. Ha viszont leszaladok boltba es visszaerek szerintem mindig nagyon orul nekem, jar keze-laba, mosolyog ezerrel, szoval ez is ilyen kettos kicsit, m pl ha apukajaert kimentunk az allomasra, mintha nem 100%ban ismerné fel vagy neki annyira nem orulne, m nekem, ez lehet attol, h o kevesebbet foglalkozik vele? Ja es kukucsra is amig meg nem unja mosolyog , volt, h arra is nevetett hangosan, ajtofelfa mogo ha elbujok nez , h elojojjek es mosolyog tobbszor is, neha en magam sem tudom eldonteni. Talan nekem kellene felkeresnem valakit, m elso baba es az aggodas lassan urra lesz rajtam :(
2023. ápr. 7. 15:59
 2/13 A kérdező kommentje:
Ja es ha pl adok neki banant vagy oszibarackot, akkor ha ker még mmmmmmm hangot ad, ha adok emme ilyesmi, ha nem adok , de ker es turelmetlen megint mmmmm, tehat, mintha kerne, szoval en azt latom, h kommunikal, csak nem igazi gagyogassa/gugyogessel, hat nem tudom van-e ilyen , tanacstalan vagyok..
2023. ápr. 7. 16:29
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Úristen, de szorongó vagy! Nyilván pontosan tudod ezt magadról. Hát kezeltetni kéne! Mert a gyerekedből is ugyanilyen szorongót csinálsz!
2023. ápr. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én ebből egyiket se latom problémának. Másrészt, az én lányom beszéd területen nagyon el van maradva, ez mindig is így volt, már 5 éves, a gugyogesen nem vettem észre eltérést más babáktol. De ha a fiadnal is lenne a beszéddel gond később, az nem derülne ki most és nem is lehetne rajta semmit fejleszteni egy pici babánál.
2023. ápr. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 babyboom567 ***** válasza:
93%
Hogy a rákba kellene kommunikálnia egy 6 hónapos babának?Túlstresszeled nagyon, semmi baja a gyerekednek.
2023. ápr. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%

Én két és fél éves koromig egy szót sem szóltam.


Igen, diszlexiás voltam, de annyira szépen ki lett kezelve, hogy 90% fölötti lett könnyítés nélkül minden érettségim és elvégeztem két egyetemet (két msc-t), a leggyorsabban olvastam az osztályból, még mindig annyira gyorsan olvasok, mint anyósom, aki irodalomtanár (szóval elég gyorsan olvas), évfolyam első voltam gimiben.


Remélem ez megnyugtat, nem feltétlenül jelent rosszat, ha nem beszél, nem lesz semmi baja. A mai rendszer amúgy is sok mindent túlaggódik, ha úgy érzed járasd fejlesztésre, de az, hogy élvezze amit csinál, az ő generációjának a mestersèges intelligenciával sokkal fontosabb lesz.


Lehet mire 30 éves lesz nem is fognak olvasni tanulni, és senkit nem fog érdekelni, hogy diszes.

2023. ápr. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, rendbe kellene tenned magadban, hogy kevésbé parázz ezeken, mert hosszú távon így egy teljesítménykényszeres, önbizalomhiányos gyereket nevelhetsz. Fedezi fel a világot a maga módján és tempójában, bízd rá! Ha épp a fenekét emelgeti, az éppúgy rendben van, mintha még nem állna négykézláb de berregne vagy cuppogna. Akkor lehet azon aggódnál hogy még csak forog, nincs-e elmaradva a mozgása. Az is normális, hogy sétakor nem figyel rád, amit az utcán lát, sokkal érdekesebb, mint Te, aki mindig ott van.
2023. ápr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
36%
Távképem rólad: a férjed sokat dolgozik, nem segít, anyósod mindent jobban tud, a szüleid távol vannak, barátnőid nincsenek. Na, ebből mennyi stimmel?
2023. ápr. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a legényke 9 hónapos koráig nem nagyon "beszélt", nem gőgicsélt, kimaradt több szokásos állomás, szóval elég fura volt. A védőnő kijött külön ellenőrizni, nézték a hallását, de rendben volt. Aztán egyszerre elkezdett beszélni és azóta be nem áll a szája ;).

Úgyhogy nyugalom! De ha valami miatt aggódsz, jelezd a gyermekorvosnak vagy a védőnőnek!

2023. ápr. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia, megkerdezhetem beindult e a babuci azota? :)
nov. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!