Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most 6 hós baba keveset...

Most 6 hós baba keveset hízott és nőtt, olyan rossz anyának érzem magam?

Figyelt kérdés

Anyatejes baba. Most lett 6 hós, eddig csak kóstolt, szívesen fogadta. Rengeteget mozog, igazi energiabomba, fél honapja fordult át, rugdalózik, irányt változtat stb, tehát amiket kell 6 hósan. Egyébként nem nyűgös, ugyanolyan jó kedélyű mint volt és ugyanúgy kel éjjel 2x szopizni.

Mindössze fél centit nőtt és 100 valahány grammot hízott a mai státuszon. Mondta a védőnő hogy ugyebár ez kevés. Ebédeltessem akkor rendesen, és tudja h nem mervadó de körülbelüli értéknek jó h mérjem a szopikat h mennyit eszik. Hetente vigyem súlymérésre.


Most olyan rossz anyának érzem magam h csak ennyit nőtt. Pedig nem vettem észre hogy baja lenne a gyerekemnek, jókedvű kisbaba. Elkeseredtem. Persze nyugtatott a védőnő is, anya is, párom is h semmi baj, csak többet igényel. Kicsit félek a gyerekorvos mit mond, de megteszem amit tudok! :)

Most jól megebédeltettem.


Más is volt már így? Ugye nem vagyok xar anya?



2023. márc. 20. 11:42
1 2 3 4 5 6
 1/52 A kérdező kommentje:
Szóval most már rendesen hozzátáplálok, eddig kóstoltattam. Úgy értem
2023. márc. 20. 11:43
 2/52 anonim ***** válasza:
82%

Ó istenem :):) dehogy vagy!!

Hát nem.nyújthatod éjszakánként!!:)

Nálunk meg au volt a baj hogy sokat nőtt meg hízott nem.tudtam összepréselni :)

Lehet a tejcsid lesz kevésbé tápláló!Tömni mint a libát ugyse tudod hiába mindja a védőnő főleg ha erőlteted annal jobban elfogja utasítani!

Nem vagy rossz anya nyugi :):)

2023. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagy az.
2023. márc. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor megnyugodtam! Örülök hogy eddig sikerült legalább szoptatni. Meg ezután sem hagyom abba :)

2023. márc. 20. 11:53
 5/52 anonim ***** válasza:
35%

Nem vagy rossz anya! Teljesen normális, hogy kevesebbet hízik, hiszen mozog!

Ne tömd meg pürével, haladj az ő tempójában. Az anyatej ELÉG tápanyagot tartalamaz még, egy éves korig bőven jó, ha az a fő tápláléka az egyéb dolgok mellett.

A védőnőd egy gyökér, egyáltalán nincs képben a friss ajánlásokkal.

A child grow tracker alkalmazással tudod követni a fejlődését, ha beírod az adatait. Látni fogod a percentilis görbéket, és azt, hogy ehhez képest hol tart a babád. Ha tartja a vonalat, nincs okod aggódni. Akkor kell foglalkozni a súlyával, ha hirtelen túl nagyot ugrik, vagy csökken. De 6 hónaposan már lassul a dolog, nem elvárt a heti 100 gramm.

2023. márc. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 anonim ***** válasza:
80%
Ja, és eszedbe se jusson méregetni.
2023. márc. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
100%
A gyarapodás függ a genetikától is. A fiam lassan gyarapodott és ma is vékony. Ezen tényleg ne aggódj! Az a baj, hogy a legtöbb védőnő a nagykönyv szerint vár el mindent.
2023. márc. 20. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
69%

Sem a tejed nem kevésbé tápláló (lol, ez úgy baromság, ahogy van, bocsi #2 válaszoló, nagyon kedves és támogató a kommented és alapból igazad van, de ilyen egyszerűen nem létezik, hogy nem tápláló anyatej, bár tudom, hogy ezt nagyon népszerű mondogatni), sem nem igényel többet a gyerek, ha nem jelzi, hogy éhes lenne. 100 grammot hízott, miközben kb két hete kezdett el intenzíven mozogni, azért ezt érzed te is, hogy nem véletlen egybeesés? Nyilván ledolgozza. A gyerekek növekedése amellett, hogy szakaszos (vagyis sosem lesz teljesen egyenletes, valamelyik hónapban többet szed magára, máskor kevesebbet), nem is párhuzamos, valamikor súlyban nőnek, máskor magasságban, megint máskor valami másfajta fejlődésre megy el az energia- jelen esetben a mozgásra.

Értem, hogy miért követik ilyen árgús szemekkel a kisbabák súlyfejlődését és tök jó is, hogy valami alapján megpróbálják belőni, hogy egészséges-e az a gyerek, DE. Nem mindenki fejlődik egyformán és nem is lehet azt mondani, hogy a gyerek éheztetve van, ha "csak" 100 grammot hízott egy hónap alatt. Amikor pont elkezdett mozogni. Ne már, simán ledolgozza a kalóriákat, nálunk is kb addig 700-800 grammokat hízott a lányom, amíg el nem kezdett kúszni, onnantól 200 gramm volt a max, amit magára szedett, mert értelemszerűen sokkal többet mozgott, mint amikor csak feküdt és kapálózott a kis kezével-lábával. Nekem szerencsére normális a védőnőm is (a gyerekorvos meg az oltásokon látta a gyereket egyedül), nem zaklatott ezzel, sőt. Ő maga mondta, hogy amíg a gyerek vidám, fejlődik, ránézésre rendben van, addig a méricskélés az csak amolyan hozzávetőleges iránymutatás, hogy azért valami még marad rajta, de egyébként nem jelent semmit.

Na meg azt ne akarja nekem beadni senki, hogy az almapép, amit ilyen korban kapni szoktak a babák, olyan rettenetesen tápláló lenne és majd attól kezd el intenzíven hízni. Ellentétben az anyatejjel, amiben zsírok, fehérje, és minden, a baba számára fontos tápanyag van. Hagyjuk már. (vagy akár a tápszer is, 1 éves korig még az anyatej/tápszer a baba számára ideális fő tápanyagforrás, nem az almapüré meg a leturmixolt zöldbabfőzelék)


Teljesen jól csinálod, hallgass csak nyugodtan az ösztöneidre. Amíg a gyereked egészséges és láthatóan fejlődik, addig az, hogy most "jól megebédelteted", az inkább hátrányos, mert a végén az erőltetett étkezések miatt lesz majd túlsúlyos, és akkor meg majd azzal fognak jönni folyton, hogy de miért hízik a gyerek ennyire. Az meg, ha a gyerek többet igényel, elég egyértelmű, mert akkor jelez, hogy kér még (akár anyatejből, akár hozzátáplálós kajából), nem lehet ezt eltéveszteni, nyilván nem fogod hagyni éhesen szenvedni, szóval ennyit erről. Ne hagyd, hogy elbizonytalanítsanak. A babádra figyelj, az ő jelzéseire és az ő igényei szerint csinálj mindent, ahogy jónak látod, azzal nagy bajt nem tudsz tenni. A védőnő meg ott van ellenőrzésnek, ha valami baj van, azt akkor ő kiszúrja, de ha csak annyi, hogy havonta nem hízza az "elvárt" mennyiséget, akkor ezzel szerintem nyugodtan alhatsz éjszaka.

2023. márc. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 A kérdező kommentje:
Most ebben a hónapban rengeteget mozgott és nagyon aktív.
2023. márc. 20. 12:05
 10/52 A kérdező kommentje:
8# igen erre gondoltam h lemozogja. Eddig ilyen 400 grammokat hízott de ebben a hónapban most csak ennyit. De cserébe annyit mozog hogy csak na. A kedelyállapota ugyanolyan jó. :)
2023. márc. 20. 12:10
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!