Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves lányom rengetegszer...

Egy éves lányom rengetegszer ébred éjjel. Mikor alszunk már?

Figyelt kérdés
Mindent kipróbáltam már:(Nincs melege,nem fázik/vastagabban öltöztettem,hálózsákba,vékonyabban,ez sem vált be/megfordítottam a kiságyban,máshová raktam a kiságyat,jól bevacsorázott,kevesebbet adtam neki.Egyszerűen nincs más tippem.Van hogy 2 óránként ébred,de közben is mocorog,ide-oda dobja magát.Ébred,cumival visszaalszik.Az sem vált be,hogy öt cumi közül az egyiket saját maga rakja a szájába,mert nem teszi,hiába tanítottam rá nappal.Hajnalban magunk közé teszem,de akkor meg szabályosan rámfekszik,,ide-oda gurul.Akkor sem alszom.A fölső rágófoga jön mindkét oldalt dehát már 3 hónapos kora óta ébred.Talán ha kijött az összes foga,akkor alhatok végre??Nappal 1.5 órát alszik,egész nap aktív,pakol,szalad,egy percre sem áll le.Már attól tartok hiperaktív.Mindenre kíváncsi,minden érdekli.Nyugtalan,akaratos,feszegeti a határokat,most kezdett hisztis lenni..Én meg egyre fáradtabb:((Hosszú lett,bocs.Tapasztalatok,akinek ilyen típusú babája van,mikor aludt éjszaka végre?Egyébként imádom,sokszor megszeretget,bújik hozzám.Köszönöm a válaszokat.
2010. okt. 8. 11:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia! mintha én írtam volna ezeket a sorokat! Nálunk kb 2-3 hete kezdi átaludni az éjszakát, halleluja!! 14 hónapos. Ez azt jelenti, hogy kb minden 3 éjszakát végigalussza, a többin 1-2 alkalommal felébred, vizet iszik és visszaalszik. Eddig ő is kétóránként kelt éjjel, napközben is sokat nyűglődik, hisztizik, iszonyat akaratos, pörög ezerrel, mindent szétpakolna. Miután kijött az első rágófoga, azóta nyugodtabbak az éjszakák, szóval nálunk tuti a foga miatt volt. (szintén 3 hónaposan kezdődött, azóta meg csak jönnek-jönnek a fogak....:() Már látom a következőt dudorodni, szóval nem fog sokáig tartani a jó világ... a doki szerint ez lesz míg ki nem jön az összes...

esetleg próbáld ki este a sedatif pc-t, vízben feloldva, meg a chamomillát. talán segít neki...

amúgy én teljesen megértelek, ez totál kikészíti az embert.. próbálj meg pár éjszakát átaludni, kérd meg a férjed/nagymamaát, hogy kelljenek fel hozzá ők hétvégén, és te addig aludj amíg magadtól fel nem ébredsz.

kitartás...:)

2010. okt. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

ez nem normális dolog.

igen, adj neki sedatif pc-t, (nem hat azonnal, kell jópár nap)

vagy az első ébredés után adj neki nurofent.

2010. okt. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
kedves második, első vagyok. hogy érted azt, hogy ez nem normális dolog?
2010. okt. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Hát sajna ebben a korban ez van, még azoknál is, ahol jóalvó a baba (mint mi). Fiam szintén egy éves és általában jól alszik, pár időszaktól eltekintve. Tegnap pl 11től éjjel egyig üvöltött félóránként (ekkor adtam nurofent először, mindhiába), majd egykor bevackoltam magam a szobájába, és mellémfektettem, fél háromig hempergett, dumált, rágcsálta a cumiját. Amikor néha úgy tűnt alszik, megmoccantam picit és kezdődött előről. 4 kor aludtunk el...

Kitartást neked! Ahogy nőlnek ez egyre jobb lesz, én is ebben bízok. Meg arra gondolok, h most még csak egy gyerek van (nálunk nyár elejére érkezik tesó), illetve nem kell másnap dolgozni mennem, ezek azért vígasztalnak..

2010. okt. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

hát úgy, hogy "nem természetes", nem kellene így lennie.

az én babám 4 hónapos korától 8 hónapos koráig minden éjjel 5ször felkelt, de legalább 3szor, de volt, hogy 10szer, ez sem normális.

néány anyukától hallottam itt, hogy természetes dolog, ha a baba még 2 évesen sem alszik éjjel, hanem felkel mondjuk 3szor(néha szopik is), és hogy ez így jó. hát szerintem meg nem. nem egészséges, nem pihen se a baba, se az anyuka. az éjjel alvásra való, ez tisztán biológia, ennyi. arra kell törekedni, hogy a baba egy bizonyos idő után átaludja az éjszakát. csak ez most nem divat.

tehát így értem, hogy nem normális.

2010. okt. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

akkor az én kislnyom sem normális, mert ő ugyanezt csinálta 1 évesen. az a helyzet, hogy ő is nagyon érdeklődő, jövő menő baba volt. én arra tippelek, hogy a fogain kívül még az is bekavart, hogy amit nappal tanult ,vagy "nem végzett el" azt éjjel bepótolta volna....felébredt a saját mozgására, felébresztette a sok inger mait a kis idegrendszere nem tudott feldolgozni. a jó hírem: 16 hós koártól elkezdtek lecsökkenni ezek az ébredések, már csak 3x ébredt kb. aztán most kb 2 hete lekopogom, de átalussza az éjszakát, csak 1x ébred fel hajlanban, ált. 5-6 körül, adok neki cicit, és visszalaszik! nem tettem érte semmit. mindig adtam éjjel cicit, ha kért, és a mai napig cicit kap elalvás előtt. szóval van remény! nappal a mai napig nagyon aktív, és még mindig érdeklődő, csak gondolom mostanra értette meg a kis szervezete, hogy éjjel aludni kell, nem óránkáént felébredni.

amúgy a tied sem hiperaktív, ha leköti bérmi hosszasabb ideig (úgy értem, pár percre). akkor hiper, ha céltalanul ide oda rohangál egész nap. ha pakol, meg miegyéb, akkor nem hiper. ui. lehet hogy neked az nem értelmes játék, de neki az. :)))

2010. okt. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

nem azt mondtam, hogy a gyerek nem normális, hanem az állapot.

kár félreérteni.

2010. okt. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
ja utolsó vagyok. elfelejtettem írni, hogy a kislányom 2 hét múlva lesz 22 hónapos.
2010. okt. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

utolsó előtti vagyok, nem utolsó. amúgy az t azért megkérdezem tőled, aki szreint az állapot nem normálsi, hogy szerinted ez a szülő hibája? az én kislányom azon kívül, hogy nagyon érdeklődő, akárcsak a kérdezőé, de nagyon temperamentumos és érzékeny is egyben. erről nem tehettek. ha nekem nem, akkor egy ranschburg jenőnek talán elhiszed, hogy midnen gyerekkel a temperamentuma szertint érdemes bánni, ami az egyiknél már 8 hósan megvan, az a másiknál csak esetleg 2 évesen. ha türelmes az ember, akkor kinövi agyerek, ha meg erőlteti akkor eg yéletre szóló kárt okozhat.

az én babám, amilyen rossz volt régen az iylen életviteli dolgokban, mint evés és alvás, olyan kiváló - gondolom az érdeklődése miatt- a szellemi dolgokban. a gyógypedagógus azt mondta, hogy egy 2,5 éves gyerek színvonalán van. az alvása meg az evése meg már rendeződött, mert türelmes voltam. szóval én nem cserélném el az átnemaludt éjszakláimat semmire. ő az én gyerekem, és az ösztöneim mindig azt mondták, az ő igényeit figyeljem, ne azt ami mások szerint normális (akiknek nyugodtabb gyereke van).

2010. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

nem, nem a szülő hibája, ki a fene mondta ezt?!!!

írtam, hogy az enyém is iszonyat rossz alvó volt, most is keveset alszik, olvasd már el. én is átéltem ezt.

csakhogy én egyáltalán nem élveztem, hogy óránként át kell rohangálni és hogy hullafáradt vagyok. ezért kerestem megoldást. nem értem, miért kellene ezt élvezni?

2010. okt. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!