Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bababiztos lakás. Mi az, amit...

Bababiztos lakás. Mi az, amit érdemes megvenni és mit felesleges?

Figyelt kérdés
Vakdugó, sarkakra műanyag fejbeverés-gátló, élvédő, stb...
2010. okt. 8. 13:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nálunk csak vakdugó van.

Asztalunk nincs a nappaliban, konyhában konyhapultnál eszünk, vagyis sarkak tulkajdonképpan nincsnek.

2010. okt. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem a vakdugó az, ami fontos lenne, a többi annyira nem. Ha van külön szobája, akkor még jól jöhet pl. egy ajtórács!
2010. okt. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
59%

vakdugó: igen egyértelmüen!

sarokra gátló: felesleges...

élvédő: szintén


ami kell ha olyan a lakás: veszélyes hiányos erkély elé rács, lépcső tetőfeljáró alul felül lezárható legyen ráccsal,

vegyszereket magasra kell pakolni

nálunk a hütőn is van zár mert állandóan nyitogatná és felmelegszik


nagyjából ezek jutottak eszembe biztos mások is irnak.

2010. okt. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, milyen a lakásotok, és hogy mi az, amit Te jónak tartasz a védő eszközök közül.


Szerintem a konnektorba KELL a védelem, minden mást el lehet dönteni, hogy jónak tartod-e. Én semmit nem biztosítottam ezen kívül, szépen megtanulják, hogyan kell mozogni, persze volt/van néha baleset, de hát én is bevágom magam egyszer-egyszer asztalba-ajtóba.

De nincs pl. üvegasztalunk, vagy ilyesmi, tehát tényleg egyéni megítélés és berendezés kérdése.

Én a fiókokra sem szerelek zárat, amit nagyon meg kell védeni, azt elteszem máshová, és a 100-dik felszólítás után megtanulja, hogy NEM lehet kinyitni. De van ismerősöm, aki használ ilyet, tehát szerintem nem felesleges, csak én úgy döntöttem, hogy inkább anélkül leszünk.

De láttam már WC zárat is, azt pl. teljesen röhejesnek tartom. :o)

1 és 3 éves lányka anyukája

2010. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Szia! Igaz, mi 62 m2-es lakásban lakunk, de csak vakdugókat vettünk. A szekrényeket erős szalaggal összekötöttem, fiókokból elpakoltuk a veszélyes dolgokat, kábeleket, vidó-DVD lejátszót magasra tettük. 1,5 évesek a kisfiaim, de már nem kell a szekrényeket sem összekötni, lassan megtanulták, hogy mit nem szabad. Viszont volt egy kis asztal, amit ki kellett vinni, mert baleset lett belőle. A műanyag Pampers játéktároló dobozt is el kellett rakni, mert az is veszélyes volt.
2010. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
konvektor elé érdemes valami védőt tenni? mert ugye most meleg és sokszor bele akar kapaszkodni. vagy megtanulja, hogy nem szabad? 6.5 hónapos, mászik mindenhová.
2010. okt. 8. 13:35
 7/16 anonim ***** válasza:
nem érdemes mert azzal csak felhivod rá a figyelmet hogy ott van valami érdekes ha nem tüzforró akkor nem gáz egyszer kétszer hozzáér rájön hogy meleg és nem nyúlkál hozzá.
2010. okt. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nekem ezek közül mind hasznos. A vakdugó leginkább, a konnektorok nagyon érdeklik a kislányomat. Sarokvédőt csak a dohányzóasztalra raktam. Élvédőt venni fogok a kiságyra, mert állandóan rágja, és már látszanak is a fognyomok a szélén. Egy-két szekrényzárat is fogok venni, ahol a szemetes van, azt ne nyitogassa. Valamint a tv-állványról le fogom szerelni a kerekeket, mert a védőnőm mesélte, hogy pár éve egy kisgyerek magára rántotta (ehhez mondjuk nem kell vennem semmit). Még gondolkodom azon egy vezeték-rendszerezőn is, olyat gondoltam, amit az asztal hátuljára lehet csavarozni, mert a számítógépnél rengeteg zsinór van a hosszabítóban, és folyton oda mászna a kislányom. Ezt nem tudom sehova se elrejteni. Rács nálunk nem szükséges.

Ikeában nagyon jó biztonsági felszerelések vannak, egyedül a vakdugó nem tetszett, és olcsóbbak, mint máshol.

2010. okt. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nálunk is konvektor van, de egyáltalán nem forró még a legnagyob fokozaton sem, ellenőriztem. Ha nekiesne sem égetné meg.


Ha olyan forró, hogy nekiesve megégetné, mint pl egy kandalló, vagy élei vannak, mint a régi típusú radiátornak, akkor érdemes lehet elkeríteni, de egyébként nem. Én rács nélkül is felnőttem, olajkályha mellett. Egyszer nekitenyereltem pici koromban, azóta vigyázok.

2010. okt. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

első

enyém 19 hónapos, tavyl még nem érdkelet akonvektor, idén meg a közelébe sem megy, mert tudja, hogy "zsizsi"

Minden ami nagyon hideg-meleg-veszélyes, az zsizsi.

2010. okt. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!