Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy éves gyerekkel esküvőre?

Egy éves gyerekkel esküvőre?

Figyelt kérdés

Aki volt ilyesmi korú gyerekkel esküvőn, attól kérnék tanácsot.

Egy hónap múlva megyünk tesómék esküvőjére, ami 13:00-kor kezdődik. A kislányomnak most ekkor kezdődik az alvás ideje is. Utána egy ebéd lesz, majd 17-18 óra körül mindenki elmegy haza. Babakocsiban nem alszik, ha kimarad az alvás, azt meg gondolom szülőknek nem kell ecsetelni...

Még azt sem tudom a szertartáson mennyit tudunk bentlenni majd csendben, így meg végképp.

Ti hogyan oldottátok, illetve oldanátok meg? Próbálok kitalálni valamit, amivel számunkra is élvezhetővé válik a dolog, de még nincs jó ötletem.


2023. ápr. 11. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

Ilyenkor úgy szokott lenni, hogy az egyik szülő vagy nagynéni vagy akárki a háttérben a babakocsiban eltologatja a gyereket, muszáj lesz aludnia benne kicsit.

Remélem nem akarod tönkretenni a pár és násznép élményét azzal, hogy a negyedik sorban ordít a gyerek.

2023. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Én mindkét gyerekemmel voltam esküvőn ilyen korában. Az egyiket magamra kötve hordoztam, ő nyugisan aludt, amíg én hátul sétálgattam/ringattam, senkit sem zavartunk. A másiknak az izgalomtól simán eltolódott az alvásideje, vagy 2 órával később dőlt csak ki - őt az ölemben fogtam a szertartás alatt, de a többi részén szabadon járt-kelt. Ha a pár meghívta a gyerekeket is, nyilván nem számítanak néma csendre. Ha meg nagyon hangos, akkor úgyis kénytelen vagy kimenni vele a teremből...
2023. ápr. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Mi sok esküvőn voltunk, amíg kicsi volt a lányunk, ő se mindig aludt babakocsiban, ez életszakaszonként változott :).


Ebben az esetben kettéválnánk a férjemmel, ő elaltatja a lányunkat otthon/ a szálláson, én mennék a szertartásra-hisz az én testvéremről van szó, és ők jönnének utánunk, az ebédre ha felkelt, mondjuk fél 3 körül, utána pedig nyugodt szívvel lehetne együtt a család este 6-ig. Nálunk ebből sose csinálnának problémát a testvéremék.

2023. ápr. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi is hordoztunk és rajtam aludt. Vagy egyikünk kiment addig az udvarra és tolta a babakocsiban. Épp ahogy volt. Olyan játékokat könyveket vittünk magunkkal, amiről tudtuk hogy érdekes lesz neki, így elvolt. Nyűgösség esetén pedig marad az elvonulását. Lagziban max éjfélig maradtunk, babakocsiban tudott aludni amikor kidőlt, de utána volt neki otthon/szálláson nyugalmi alvása is.
2023. ápr. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem alszik a babakocsiban, akkor szerintem nem érdemes vinni. Ha fáradt úgyis végigordítja az egész délutánt és az senkinek sem jó.

Párod részéről valamelyik családtag, aki nem hivatalos az esküvőre nem tudna rá vigyázni otthon? Esetleg egy barátnőd?

Végső esetben a férjed maradjon otthon vele.

De szerintem álmosan ne vigyétek oda a picurt. Semmi értelme.

2023. ápr. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos babával voltam esküvőn.

A szertartás alatt a hatsó sorban voltunk, az ajtóhoz legközelebb, hogy ki tudjunk menni ha hangoskodik. Csendben volt, elmatatott az ölemben egy jatékkal.

Nem volt konkrét altatás nálunk, szopizott ha éhes volt, bealudt közben ha álmos volt. Szoptatáshoz, tisztabatételhez volt külön szoba, ahol el tudtam vonulni, vagy aki akart ott tudott öltözködni. Ha elaludt épp akkor beraktam a babakocsiba arra a fél-egy órara amíg alszik. Úgy voltunk vele, hogy hazamegyünk ha nyűgös lesz, de nagyon élvezte a nyüzsgést, rám volt kötve csatos hordozóba, úgy táncikáltunk, persze távolabb a zenekartól. Időnként beültettem az etetőszékbe, ott elnyammogott egy valamit amit a kezébe adtam, vagy a kerthelységbe is kiültem vele, tudtam beszélgetni amíg nézelődött, matatott egy játékkal. Este 11kor mentünk haza, addigra már bőven aludt a babakocsiban.

Végülis jó volt, de ha meg tudtam volna oldani hogy lefejek elég tejet és valaki vigyáz rá, nem vittem volna.

Te ismered a babád mennyire szeret emberek között lenni, van-e teljesen fix napirendetek, mennyire lesz nyűgös ha borul.

2023. ápr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Pont 1 éves volt a lányom, amikor a barátnőm férjhez ment, ráadásul én voltam a tanúja is. Amíg a szertartás előtt gyülekeztünk, vártunk, addig békésen ringattam a lányom és egyszer csak azt vettem észre, hogy elaludt a karomban :) Pedig neki még alvásideje sem volt. Átadtam az apjának (nem volt nálunk babakocsi), végigaludta a szertartást és taktikusan utána a csoportfotókra ébredt fel. Az étteremben utána viszont nem volt jó vele, szerencsére kint voltunk a hely teraszán, de amúgy zavartunk volna mindenkit, fel-alá kellett vele sétálgatni kb végig, felváltva tudtunk csak az apjával néha egy-egy falatot enni. Szóval én a szertartástól félnék legkevésbé, ha nem is alszik el, akkor is kimegy vele valamelyikőtök és nem zavar senkit, az a 15-20 perc belefér talán.
2023. ápr. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
92%

Elmennek a szertartasra,max kint lennek vele a templom elott kocsival..aztan illedelmesen elkoszonnek,mondanam,hogy a gyerekkel nem akarom tonkretenni az ebedet,masok szorakozasat,es hazamennek

(Tavaly volt fel eves a fiam amikor egy nagy csaladi bulit hagytunk ki igy.nem szorakoztunk volna mi szulok sem,es masokat is zavart volna a gyerek.)

2023. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

"Még azt sem tudom a szertartáson mennyit tudunk bentlenni majd csendben, így meg végképp."

A násznép és a pár kedvéért egy egyéves babával légyszi inkább meg se próbáljátok. Valakinek fel kell magát "áldozni" és kint tologatni.

Engem anno egy ugyanilyen helyzetben egy évesen koromban a szüleim simán a nagyszüleimre hagytak és el s vittek, de mondjuk itt a te szüleid nyilván ott lesznek a tesód esküvőjén, a férjed szülei meg lehet, hogy nem laknak közelben.

2023. ápr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nincs mozgósítható rokon. A férjem szülei már nem élnek, az én családom pedig ott lesz. Mindenki várja az esküvőre, tehát bébiszitterre sem bíznánk. Egy család vagyunk, jókedélyű, jól leköthető baba, nem gondolom, hogy otthon kéne hagynunk.

Ha nem nyűgös, a szertartásra megpróbálunk bemenni mindenképpen. Kis, laza esküvő lesz és szerencsére olyan a családi kapcsolat, hogyha beleszól is a kislányom max röhög mindenki egyet, aztán ennyi, de természetesen az ajtóhoz legközelebbi helyre ülünk és valamelyikünk kimegy vele, ha hangos lenne, vagy nyűglődni kezdene. Az étteremben már nem látok problémát, csak az alvás (hiánya) miatt. Ha kipihent lenne, akkor annyi inger fogja érni, hogy mindannyian élveznénk. Hangos család vagyunk, ott már nem zavar senkit, ha ő is hangoskodik, csak azt nem szeretném, hogy nyűgös legyen amiért kimarad az alvás.

Köszi a tippeket, viszünk hordozót is, babakocsit is és megpróbálom addig előrébb hozni az alvását egy kicsit. Ha déltől aludna az autóban egyet, amíg odaérünk, az már tök jó lenne.

2023. ápr. 11. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!