Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek az első babája nagyon...

Akinek az első babája nagyon rossz alvó, akár többemberes baba volt, akkor is szerettetek volna még egy - több gyereket?

Figyelt kérdés

Sok olyan anyukától olvastam válaszokat egy kérdés alatt, hogy 2 gyereket terveztek, de mivel az első baba borzasztó sírós, rossz alvó volt, inkább maradtak az egynél.

Ha keveset aludtatok, bevállaltátok a másodikat?


2023. ápr. 11. 20:50
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Nekem a harmadik brutális rossz alvó. 1,5 éves koráig 20 percenként ordított egész éjjel, nem viccelek.

Ha első lett volna, akkor nem lett volna több gyerek az biztos. Engem nagyon megviselt mert egyedül vagyok rá. Még most is kel 1-3x de ez már tarthatóbb, így nem akarok minden percben öngyilkos lenni.

2023. ápr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Az első ilyen, kicsinek nem aludt, nem volt el sehol, most ahogy nő, nagyon kis mennyiségben értelmes és - csúnya kimondani - de borzasztó idegesítő, hogy folyamatosan foglalkoztat akár több embert is. Ennek ellenére a második gyereket bevállaltuk, viszont a harmadik ötletét elengedtük. Nem bírnánk ezt még egyszer végigcsinálni.
2023. ápr. 12. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Baratnőmnek 2 egyszerű gyereke van, gondolták jó ötlet lenne a harmadik cukika. Hát egy ördögfiókát dobott a gép, letenni alig lehetett egy éves koráig. Ő mondta ha az első gyerek lett volna ilyen, biztos egyke lenne.

Nálunk tündéri, okos, jókislány, de alig alvó gyerek van, hát nem tudom, lehet majd egy év múlva. Most 3 éves, de már megváltás hogy csak négyszer kel éjjel, nem 8-10 alkalommal.

2023. ápr. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
12-es vagyok, most nézem hogy beszurt a mocsok autokorrekt egy szót:-D a mennyiségben felesleges
2023. ápr. 12. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%

Álomterhességem volt, semmilyen panaszom nem volt, imádtam az egészet, aztán 17 óra vajúdás után megszületett a fiam..

Az első 2 hónap mocsok nehéz volt, 3 óránként etetés, evés után 1 óra visítás, utána 1,5 óra alvás, aztán megint etetés, plusz este 8-kor kezdődött az igazi balhé, éjfélig-egyig folyamatosan üvöltött.

Aztán egyik napról a másikra átkattant, jóval kevesebb sírás, este 9-11 között valamikor evett, aztán hajnali 4-5-ig egy hangja nem volt. Azóta is jól alszik,remélem így is marad.

Ha akkor kellett volna nyilatkoznom, biztosan azt mondom, hogy ott essek négy felé, ha még egyszer bevállalok egy babát. Férjem szintén.

Most viszont már sokszor feljön a második baba gondolata, valószínűleg még idén bele is vágunk.

2023. ápr. 12. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
#15, mennyi idos most?
2023. ápr. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 vagy 3 gyereket akartam, de megálltunk egynél. Az ép elménk érdekében.

Brutál rosszalvó,nyűgös babánk volt. Persze utána kiderült pár ok, ami rásegített erre.

Ő az a tipikus letehetetlen, babakocsi gyűlölő, szörnyű alvó, nagyon szenvedő kisbaba volt. Hálát adok az égnek,hogy idegileg és kapcsolatilag túléltük ☺️

Imádom őt, de képtelenek vagyunk megkockáztatni,hogy a következő baba is ilyrn temperamentumú lenne.

2023. ápr. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Pocsék alvó volt az első gyerek, amúgy nyugis, problémamentes kislány, se a fogzás, se a semmi nem viselte meg, de még 2.5 évesen is többször kelt éjszaka, volt, hogy hónapokig 8-10x.... Nem közvetlenül ezért vártunk 6 évet a második terhességgel, hanem mert a kialvatlanság okozta fáradtság taccsra tette a házasságunkat és évekig tartott, míg helyrepofoztuk. Másodszorra már máshogy fogok csinálni ezt-azt... (Pl. az elsőnél mereven elleneztem, hogy magunk mellé vegyük az ágyba, mert mi lesz a párkapcsolattal - hát az lett, hogy éjszakánként 10x mászhattam ki az ágyamból, és olyan hulla voltam, hogy a férjemre rá se bírtam nézni...)
2023. ápr. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!