Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogos, hogy mi vigyük oda a...

Jogos, hogy mi vigyük oda a gyereket, ha azt szeretnénk, hogy vigyázzon rá?

Figyelt kérdés

A kisfiunk májusban lesz 1 éves.

Anyósom még soha nem vigyázott rá. Most a héten felajánlotta, hogy bármikor nagyon szívesen vigyáz rá, csak vigyük oda neki.

Nekem ez fura, de lehet, hogy bennem van a hiba.

Nekem az lenne természetes, hogy először ő jön, és itt vigyáz rá. A megszokott környezetben.

Átlagosan havi 1x találkoznak amúgy, kb.1-2 órára.

De ha odaviszem, akkor valahol a mama is idegen neki, meg a hely is.

Vagy túlgondolom, és egyszerűen vigyük oda, aztán majd megoldja?


2023. ápr. 12. 04:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi gyakrabban találkozunk anyósomékkal, heti 1-szer legalább, de sosem jutott eszembe, hogy azt mondjam, ő jöjjön el iss vigyázni a gyerekre :Ő


Pedig szoktak, sőt van olyan ritkán - most lesz kettő a fiam -, hogy reggel elvisszük, mi megyünk nagybevásárolni, dolgot intézni, hazajövünk és megcsináljuk, amire a gyerek mellett nem jut alkalom, aztán este meg ők elhozzák vagy mi érte megyünk.


Szóval nem tudom, nyilván nekik is kényelmesebb otthon vigyázni a gyerekre, nem más házában, ez tényleg eszembe nem jutott, mármint minek kéne oda ágy meg minden a gyereknek? Én odarakok egy váltás ruhàt, 1-2 játékot, azt jól, van, ott úgyis talál mindig érdekesebbet :D


Persze, ahogy írták itt, egy havi egyszer látott nagymama az kvázi idegen egy 1 évesnek. Nem tudom, ilyen helyzetben mi lenne, de tényleg sosem jutott eszembe, hogy anyósoméknak kéne ide jönnie, mikor jó lenne nekünk, ha valaki vigyázna a gyerekre.

2023. ápr. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, ki kell egyszer próbálni, vigyétek el 2-3 órára, aztán meglàtjátok, mi lesz. Van gyerek, aki simán elvan így is a nagyival, van, aki nem, majd kiderül.
2023. ápr. 12. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 NTBS ***** válasza:
62%
Részben. Nem tudom, anyós mennyire mobilis?
2023. ápr. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Derjaderja ***** válasza:
84%

A lanyomra 12 hónapos kora körül vigyázott anyukám.

A helyzet adta, hogy nála legyen (akkor toloszékes apukamat vittük orvoshoz, és csak így volt kivihető), és nagyon jól elvolt nála a kislány.

Igaz ő nagyon szociális, de azóta is imádja ha ő mehet valahova, szereti felfedezni mások otthonát.

És szerintem is az anyós komfortjához kell alkalmazkodni, ha idősebb, akkor a baba már épp elég megterhelő neki, BKV, idegen lakás már sok. Ha meg nem olyan idős de dolgozik, akkor azért.

2023. ápr. 12. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
36%
Én sose viszem megmondtam nekik kell a segítség de ők jöjjeneek
2023. ápr. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Anyós teljesen mobilis, autóval jár. És egyáltalán nem öreg.Sokszor mondja, hogy nem dolgozott 2 napot, de nem tudott jönni látogatóba, mert csavarogni volt. :D
2023. ápr. 12. 08:00
 17/24 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem meg az természetes, hogy egy 1 éves gyerek érzelmi igényeit előbbre veszem, mint anyós kényelmét.

Ha az én lányomat 1 évesen otthagytam volna bárkinél, biztos hogy ordított volna végig. Ellenben itthon nem volt gond. Apósom és a bébiszitter is itthon vigyázott rá mindig. 2,5-3 éves volt mikor először maradt anyósoméknál.

2023. ápr. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez sok mindentől függ. Most írhatjàk itt, hogy mi az, hogy te kérsz szívességet és még ő menjen oda , de basszus, a mama kvázi idegen havi egy látogatàs után. (Az én szüleim még 200km-ről is többet jönnek unokázni) Így eleve egy óránál többet nem szívesen bíznám rá a gyereket. És először mindenképpen úgy, hogy a gyerek saját környezetèben. Attól is függ, hogy mennyire fitt a mama. Egy egy éves nagyon ön -ön és közveszélyes tud lenni. Nekem még nincs gyerekem de az unokahúgommal hetente minimum egyszer találkozunk. Vigyáztunk is már rá férjemmel többször. Amíg baba volt , inkább náluk. Később már nálunk is. Lassan egy éves lesz. De mi ketten vagyunk rá! Egyedül én nem biztos, hogy szívesen vállalnàm itthon, mert a mi lakásunk sem bababiztos. Annyi, hogy a konnektorban van dugasz. Vagy akkor tényleg szemmel kell tartani nonstop, ami azért megterhelő lehet, főleg egy idősebb embernek. Nem lehet otthagyni, hogy főzök egy kávét , vagy beengedem a postást stb. A saját környezetèben viszont csak beteszem a babakaràmba amíg kimegyek, vagy becsukom a rácsot a nappali ajtóban, mivel tesómèknàl bababiztos a nappali. Nem akarok para mami lenni, (főleg , hogy nincs is gyerekem) de

kérdés , hogy a mama fel mérte e, hogy mennyi "veszély leselkedik" a gyerekre ilyenkor. Lehet, hogy otthon pakolászhat kedvére, mert semmi törékeny vagy veszélyes nincs elől , de nálunk bizony vigyázni kell hova nyúl. Én vállalom, hogy a sarkában vagyok mindig pont ezért. És így is néha aggódom, nehogy baja legyen. A nagyi képes erre? Ha igen, még mindig ott van az, hogy nem ismeri annyira a gyerek. Ha muszáj ràbízni akkor muszáj, de ha csak azért , hogy elmondhassa nála volt az unoka, közben alig kíváncsi rá....

2023. ápr. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
34%
Amúgy nem értem,hogy egy felnőtt érzései,kényelme tényleg előbbre való,mint egy gyereké?Mama tud szépen alkalmazkodni. Aki meg a bébiszitterkedést írta,ne vicceljünk már...gyerekkoromban rengetegszer vigyázott rám valamelyik mama,de nem hívta így senki,örömmel tették,az egyik mamám konkrétan mindig alig várta,hogy programokat csináljunk együtt,mindig ő kérlelte anyát,hogy majd ő vigyáz rám,menjünk,a másik oldalt inkább hagyjuk,ő beült a tv elé én meg csináljak,amit akarok. Nálatok feladatként tekintenek az unokára ezek szerint? Nekünk messze lakik mindkét nagyszülő a lányunknak,havi 1x jönnek mindketten,de van,hogy kimarad 1 hónap is,a havi 2 eddig kb. sosem volt. Az egyikőjük aktívan dolgozik is,másik oldalt nyugdíjas. Konkrétan anyósomnál csinálja azt a lányunk,hogy legörbült arccal sír kétségbeesetten,már amikor meglátja... Anyukámnál vigyorog az ajtóba,pedig mindketten ugyanúgy foglalkoznak vele,ugyanannyi időt. Viszont mindkettőjük idegen kvázi,konkrétan a gyógytornászt hamarabb megismerte a lányunk,akivel heti 1x találkoztunk. Anya már többször is jelezte,hogy alig várja,hogy vigyázzon rá,elvigye a játszótérre vagy bármi és itt kezdetben nyilván,mivel felfogja,hogy ez a gyerek megszokott környezete,náluk eddig 1x voltunk összesen a 9 hónap alatt,hát nem lenne szívem se otthagyni,de meg amúgy se fogom,de ez hosszú sztori,ennyi az összes jó tulajdonsága,sajnos. Anyós már a másik eset,ő is szeretne vigyázni,de ő is kis kényelmeske,hogy majd ott,ahol a gyerek 1x sem volt még!,nála ha sír,azonnal ideadja,hogy na most mi baja van már,vagy éppen közli,hogy miért nem teszem le az ágyba aztán hadd sírjon. Köszönöm ilyen emberek nem kell,hogy vigyázzanak a lányunkra,nagyon sok hülyeséget csináltak már az elmúlt 9 hónapba az engedélyünk nélkül és pedig itt álltunk és azért is,úgyhogy mi megbeszéltük,ha olyan helyzet adódik,akkor a barátnőm(akit ismer,lát rendszeresen és szeret is) vagy bébiszitter fog vigyázni a lányunkra itt helyben addig,amíg nem fogják fel,hogy nem tömünk mogyorót a 6 hónapos szájába,mert annak idején is így csinálták,vagy éppen mézet,mert ők ekkora hülyeséget még nem hallottak,vagy a táblacsokit a 4 hónaposnak,ültetni,járatni a még éppen kúszni alig tudó gyereket és sorolhatnám. Kicsit eltértem amúgy a tárgytól,de én is azt javasolnám,hogy apránként szokja meg ott,meg ha nem bízol benne igen is ő menjen,ő ajánlotta fel. Utána ha már jól kijönnek,akkor meg mehet az unoka is oda. Én is sokat vigyáztam rokon gyerekeire,de mindig náluk,sosem nálunk,fel se merült.
2023. ápr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés, de szerintem kicsit túlgondolt és nagymamafüggő is. Én pl. emlékszem, hogy mindkét nagymamámhoz engem vittek, a mamák sosem jöttek, ha vigyázni kellett rám/ránk. Sosem volt ebből gond, imádtam ott lenni.

Anyósom idős, rá már sajnos nem lehet ilyen szinten számítani és vidéki is. A szüleim is 160 km-re laknak, havi kétszer találkoznak kb. a mostmár 11 hónapos kislányunkkal. Nálunk és náluk is simán rájuk hagyom egy pár órára, mert tudom hogy figyelnek rá, a kislányomnak meg tök mindegy a környezet, ott talán még jobban el is szeret molyolni, mert új a környezet (havi egyszer van ott, egyszer jönnek anyuék), vannak kutyák, nyuszi, stb. Le lehet kötni úgy, hogy kb. fel sem tűnik neki, hogy nem vagyok ott.

Nyilván, ha normális lenne a viszony és szívesen bíznád rá, akkor tök mindegy lenne hol vigyáz rá.

Éjszakára persze más kérdés, de most ha jól értem nem erről volt szó.

2023. ápr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!