Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogos, hogy mi vigyük oda a...

Jogos, hogy mi vigyük oda a gyereket, ha azt szeretnénk, hogy vigyázzon rá?

Figyelt kérdés

A kisfiunk májusban lesz 1 éves.

Anyósom még soha nem vigyázott rá. Most a héten felajánlotta, hogy bármikor nagyon szívesen vigyáz rá, csak vigyük oda neki.

Nekem ez fura, de lehet, hogy bennem van a hiba.

Nekem az lenne természetes, hogy először ő jön, és itt vigyáz rá. A megszokott környezetben.

Átlagosan havi 1x találkoznak amúgy, kb.1-2 órára.

De ha odaviszem, akkor valahol a mama is idegen neki, meg a hely is.

Vagy túlgondolom, és egyszerűen vigyük oda, aztán majd megoldja?


2023. ápr. 12. 04:23
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Az is a problémám amúgy, hogy anyós úgy gondolja, ennyi idős gyerek bármit ehet. 7 hónaposan szaloncukrot akart neki adni, 8 hónaposan meg kólát. 😅

Szóval igen, vannak azért fenntartásaim vele kapcsolatban.

2023. ápr. 12. 09:40
 22/24 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem jogos az elvárás, mindenki jobb szeret a saját otthonában lenni, ahol tudja mi hol van stb. Fiamra sem nálunk vigyáznak a mamák. A mamának egy utazòágyba jò volna beruházni, ha pisilni kiszalad, bármi, oda biztonságban be tudná rakni a gyerkőcöt, akár letenni aludni is jò lehet. Pár ruha, játèk bepakolasa úgy gondolom nem problèma. Eleve úgy ìrtad ki a kèrdèst, hogy "azt szeretnènk"...ha azt szeretnètek, vigyètek oda. Az már más tèszta, hogy mama mennyire tartja a szülői kèrèseket tiszteletben. Csomagolsz neki nasikat, kaját, amit ehet ès kèsz. Gyümölcsöt adhat, mást ne. Megkèred. Az, hogy nem bababiztos a ház...hát, szerintem egy nagymamánál sem az, nem fogják pár òráèrt a szüleim sem elpakolni a holmijaikat. A külömbsèg viszont az, hogy èn maximálisan megbìzom a nagyszülőkben, egyik sem adna neki olyat, amit nem engedtem meg, főleg hogy allergiás is szegènyem, illetve egyik sem olyan tìpus, hogy magára hagyná akár 2 percre is. Szerintem a saját èletüknèl is jobban vigyáznak rá. Ha nem volna meg a bizalom, nem hiszem, hogy ott hagynám, főleg, hogy ordìtott a kezèben. Az èn fiam rajong a mamákèrt, örül nekik, nem sìr tőlük. A ti esetetekben inkább arra törekednèk jobban megismerje a mamát, aztán esetleg 1-2 òra erejèig elszòrakoztathatná, ha már kialakul valamifèle kötődès. Ha ott hagyod őket ès csak stresszelsz, azon kattogsz vajon biztonságban van e a gyerek, nem gondolnám ezt jò ötletnek.
2023. ápr. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Derjaderja ***** válasza:
52%

19. A gyerekre vigyázás az egy feladat. Fárasztó az idős embernek. Az más, ha ott a szülő és egy közös családi program van, ahol a gyerek ellátását elvégzi az anya és nem a mama hajolgat, meg kezeli a dachisztit.

Senkitől nem lehet elvárni hogy ingyen más gyerekével veszkődjön.

Ha van viszontszívesség akkor oké lehet.

2023. ápr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%

23# Nálunk annak idején mamám külön programokra vitt kettesbe,vagy amikor már megvolt a testvérem,vele együtt,nem a szülőkkel együtt(!!). Ő kérte és kitett mindig magáért,imádta ezeket. Annyi mindent csináltunk együtt,kirándultunk más városokba,sütöttünk,főztünk,mindent is csináltunk kb.,nem bébiszitterkedés volt,hanem együtt töltött idő. Ha valamiért kimaradt,akkor szomorú volt. Ezek a mai napig megmaradtak,sajnos már nem él,pedig imádná a lányomat is. Ha egy nagynénit megkérek vigyázzon a gyerekre,igen az bébiszitterkedés...de egy mamának?? Jó,most nyilván nem 65+-os emberekről beszélek a hajolgatásnál,de pl. az én anyukám 50 lesz idén,fiatalos,aktívan dolgozik,sportol. Meg ez nem csak a kortól függ,hanem ki mit vállal és ki milyen állapotban van. Nálunk amikor nem tudtunk elutazni tatám felült a vonatra 75 évesen és eljött több 100 km-re csak azért,hogy láthassa a dédunokáját és leült vele játszani,rohangált utána PEDIG kértem,hogy ne! Ellenben a másik dédimama nem,mivel nincs sajnos olyan állapotban,és érthető! Senki el se várja,sőt. Az jött le,hogy egy mozgáskorlátozott vagy beteges,vagy már egy idős embert én ugráltatnék egyébként? Én nem is várom el tőlük,mint írtam nálunk olyan szinten elengedik a kérésemet a fülük mellett,hogy inkább amúgy sem tenném,de ha ők kérik,mert szeretnének vele időt tölteni,könyörgöm az hol szívesség? :D Legyek hálás,mert ŐK szeretnének időt tölteni vele? Nem én kérem és nem is elvárom,ha nem vigyáznak majd rá akkor is megoldom,mint ahogy eddig is,soha nem kértem tőlük ilyet. Vigyázzak cserébe a kutyájukra amúgy?Viszontszívesség? :D Azt nem értem miért lettem lepontozva,mikor ez csak egy vélemény,nekem ez,másnak más,vagy gondolom aki lepontozott szeretne olyan mamákat,aki a 6 hós babának a szájába tömte a mogyorót engedély nélkül míg én a konyhába készítettem neki a kávét?Vagy pedig azok szerint,akik lepontoztak még fizetni is kellene,mert vigyáz rá?

19# voltam.

2023. ápr. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!