Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3héttel korábban született?

3héttel korábban született?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Most 6 hetes a babám.37.héten született,még nem igazán van szemkontaktus,se mosoly.

Ilyenkor is igaz ,hogy 3 hét amivel korábban érkezett azlatszik a fejlődésén? (Mint a korababáknál)


2023. ápr. 12. 08:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A szemkontatkus 6-8. héten alakul ki. Nincs elkésve vele. Az én babám 36.hétre szüketett kora baba 3hetet volt a PIC-en de nála is megvolt már 7hetesen a szemkontaktus. Nincs elkésve a pici nyugi. Minden baba más.
2023. ápr. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Nem, ő nem koraszülött. Ellenben csak 6 hetes, nem tudom mit vársz tőle… nagyon kicsi még, nem is kell ezeket csinálnia.
2023. ápr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
2: nem is írta, hogy korababa lenne. de ettől függetlenül, nekünk a konduktor akihez babatornára járunk mindig azt mondja, hogy ha csak 2 héttel előbb érkezett is a pici, akkor a 2 hét "türelmi időt" adjuk is meg neki, ha a forgásokat stb. nézzük is, korrigáljuk a korát.
2023. ápr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pedig aki időre született, ott a kutyát nem érdekli, hogy 37 vagy 42 hétre🤷🏻‍♀️ úgy látom ahány város annyi szokás.
2023. ápr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
3#-asnak van igaza. Mondjuk a 37.hét alatt számít koraszülöttnek papírforma szerint. Nálunk 35+2 napra született a lányom és a mozgásfejlődést is meg minden mást is korrigáltan néztek,egy hónapot leszámoltak. Mondjuk a rendes időre csinált mindent,semmi extra nem volt vele se a szülésnél,se utána,se azóta,de akkor is így nézték. Viszont 37 hét után már nem koraszülött,tehát szerintem a fejlődését se úgy kell ott nézni(de ebben nem vagyok biztos).
2023. ápr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%
A 37. héttől már nem koraszülött és nem kell korrigálni. De azért az én 36. héten született gyerekemnel mindig korrigaltak 1 hónapot. Ugyhogy te is lehetsz kicsit "elnezobb" vele.
2023. ápr. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

37. Héttől orvosilag/fizikailag érettek a világra. Gondolom valahol határt kellett húzni!

Viszont a fejlődésről nem nagyon írnak.

Egyebként éppen 37 hetsesn jött ki.

2023. ápr. 12. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!