Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lecserélnénk az ágyat, de nem...

Lecserélnénk az ágyat, de nem tudom, jó ötlet-e? Ki hogy csinálta ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A 11 hónapos kisfiam mostanában elég rosszul alszik. Előfordult már néhányszor, hogy hajnalban végül mellettünk kötött ki, mert nem lehetett visszatenni a kiságyba. Viszont nem akarjuk odaszoktatni. Arra gondoltunk, hogy kap egy rendes ágyat, amire mellé tudunk feküdni. De félek, hogy esetleg fel akar állni benne, és leesik.

A lányunk 1 évesen kapott új ágyat, de az kicsi volt, azon nem lehetett odafeküdni. Most 90x200 méretű ágyban gondolkodtam. De nem tudom, nem veszélyes-e?

Nem akarunk nyilván egész éjjel mellette aludni, de amíg elalszik, vagy ameddig igényli, addig mellette maradnánk.

Akinek van hasonló tapasztalata, megosztaná velem?


2023. ápr. 14. 06:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a fiamat nem lehetne betenni meg rendes agyba.12 honapos,es tuti leesne.felallna rajta...de minden gyerek mas...te ismered a tiedet,hogy mennyire aktiv.

Az enyem nagyon,meg almában is kepes mászni.

2023. ápr. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősnek mindenképp leesesgatlosat vennék csak, vagy esetleg egy nagy matracot a földre
2023. ápr. 14. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Leesésgátlósat vennénk természetesen. Olyat, aminek csak a végén tud lejönni.

Lehet, hogy elsőre le kéne szedni a rácsot az ágy elejéről, és oda venni egy leesésgátlót. Az ágy mellé meg szivacsot, hátha borul? 😅

2023. ápr. 14. 07:58
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Padlóagyat vettünk. Ikeás Kura ágyat meg lehet csinálni padlóágynak ha olcsóban gondolkozol, vagy ha van valaki aki ügyesen eszkábál az is tud csinálni lécekből keretet, abba meg csak a matrac fog kelleni.
2023. ápr. 14. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én 11 hónaposom még nem érett meg erre. Mindenhol feláll, nyilván nincs félelem érzet, nem tudja mit jelent, hogy leesni. Nem tenném még leesésgátlós ágyba, nem elég magas, át tud rajta bukni.

Nálunk van egy összehajtogatható matrac (80x190-es azt hiszem) erre az esetre a szobájában. Ott altatom és beteszem az ágyába utàna. Erre megébred, de simán alszik tovább. Ha éjszaka nem tudom visszaaltatni is oda tanyázunk le egymás mellé.

Jelenleg maximum matracot vennék neki, ha nem akarnám a kiságyába tenni, ágyat nem.

2023. ápr. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi ikea brimnes ágyat vettünk, kinyithato, amikor már nem marad a kiságyban éjjel, akkor odafekszek mellé, ő van belül természetesen. Így 160cm kényelmes kettőnknek, nappal meg osszecsukom és csak 80cmt foglal.

De megoldás, ha pl a monkeymom oldalról rendelsz leesesgatlot, azt szinte bármilyen ágyhoz hozzá tudod csatolni és nagyon jó recenziói vannak, stabil.

2023. ápr. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16 hónaposan kapott nagy ágyat, most 18 hónapos múlt .Nálunk megváltás volt a rendes ágy. Mi is brimnes ágyat vettünk neki. Én mellette alszom éjszaka, mert 2-3 alkalommal még ébred, de sokkal sokkal jobban alszik ,mint előtte. Van bőven helye forgolodni. Amíg nem fekszem le, addig oda van téve szopiparna, rendes párna, teljesen el van barikádozva, hogy ne essen le. Ha meg már nem kell, hogy vele aludjak, simán osszecsukjuk, vagy így hagyjuk ahogy szeretné.
2023. ápr. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ugyanaz, mint a 7-es, csak nekünk Hemnes ágyunk van az Ikeából. Együtt alszunk 7 hónapos kora óta, először a kanapén aludtunk, aztán meguntam, és 17 hónaposan kapta a kinyithatós ágyat. Elaltatom melléfekve, elbarikádozom a takaróval, aztán megyek mellé aludni éjfél körül, most 2 éves.
2023. ápr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Múltkor volt egy hasonló kérdés, ahol 9 hónapos gyereknek akartak heverőt venni, de bizonytalanok voltak. Azt válaszoltam, hogy akkortól lehetne mikor biztonsággal tud fel-le szállni az ágyról. A sárga földig le lettem ugatva, hogy 9 hónaposan már mindenki gyereke le tudott szállni ügyesen és már ekkora gyereknek nem kell a kiságy.

Érdekes dolgok ezek.

2023. ápr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Az én fiam egyelőre biztos nem tud le és felmászni. :D

De hétvégén levesszük a rácsos ágy elejét, aztán megnézzük, hogy mit szól hozzá. Akkor mellé lehet feküdni szivacson a földre. Aztán hátha.

2023. ápr. 14. 18:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!