Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám változtatni...

Hogyan tudnám változtatni hogy mikor alszik el a babám?

Figyelt kérdés
Sziasztok.A segítségeteket szeretném kérni.Van egy lassan 2 éves kisfiam.Valamiért úgy alakult hogy hajnal 1 körül alszik el.De már kb 6 hónapos kora óta.(Azt hittem majd változik)Aztán pedig délelött 11/12 óra körül kel fel.Én elöbb kelek hogy mindennel késsz legyek és vele tudjak foglalkozni.A napunk úgy néz ki hogy fel kel eszik pelus csere fel öltözés ha olyan az idő sokat vagyunk kint.Délután 3 és 4 óra között alszik el alszik úgy másfél két órát.Majd 8kor fürdés.Azután már az ágyban van de lemegy játszik.Ha nem engedem le vagy vissza viszem sírás.Egyszerűen nem bírom rávenni hogy aludjon.Mindent próbáltam fel keltettem reggel de akkor napi kétszer elaludt ott ahol éppen volt.Mellette persze hatalmas hiszti mindenen egész nap mert nyűgös.Nem hagytam aludni délután akkor 9felé elaludt de fel kelt éjfél kor és még tovább volt fent.Szeretném megcsinálni a jogosítványt mire óvodába megy mivel akkor betudok járni dolgozni és mire jön othon vagyok de ha esetleg reggel kell majd bemennem vezetni 4-5 óra alvással nem hiszem hogy figyelni tudok.Kioktatást nem kérek nem néz sok mesét,telefont apszolút nem adok neki.Azért írtam ide ha esetleg valaknek van ebben tapasztalata hogyan tehetném kicsit előrébb az esti elalvást.Nagyon szépen köszönöm ha valaki akár egy kicsit tud segíteni.😊

2023. ápr. 26. 15:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A délutáni alvást hagyjátok ki. Tartsd ébren este 8-9ig, aztán aludhat reggelig. Ha mégis felébredne hajnalban, ne kapcsolj villanyt, ne jàtszatok! Előbb- utóbb megunja és elalszik. Ha órákig vergődik a sötétben, az sem gond. Pár nap alatt hozzászokik, hogy alvás van.


A másik ötletem, hogy ha hajnal 1-kor fekszik, keltsd fel màr reggel 6 órakor. Biztos nyűgös lesz. De legalább 12-13 óra körül ki fog dőlni.


Nem lesz könnyű átállítani, de pár nap szenvedést be kell áldoznod és legyél következetes. Ha nem alszik, nincs játék, se mese! Unalmában el fog aludni.

2023. ápr. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, sajnos muszáj itt egy kicsit erőszakosnak lenni. Az nyilvánvaló, hogy ha 4 körül alszik el délután és két órát alszik, akkor 8-9-re még semennyire se lesz álmos. Egy ekkora gyerek bőven elvan ébren 5-6 órákat.

Azzal tudod kicsit humánusabbá tenni a folyamatot, ha mindig csak félórákkal tolod el a napirendi pontokat. Tehát ma pl. félórával előbb fekteted le este és (függetlenül attól, hogy aludna-e még) holnap félórával a szokásos időpontja előtt kelted. Aztán holnap egy órával korábban lerakod délután. Ha alszik, jó, ha nem, akkor sincs világvége, legalább több eséllyel alszik el este korábban. És holnap este már egy egész órával korábban teszed le, holnapután reggel egy egész órával előbb kelted, stb. Sajnos a mostani napirendje nem fenntartható, úgyhogy muszáj radikálisnak lenned és kitartanod. Hajrá!

2023. ápr. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
38%

En is csak azt tudom mondani, hogy legyél eréjes es kitartó.

Vagy hagyod aludni délelött, de délután nem aludhat vagy kelted reggel és hagyod dél fele aludni.


2 óra nappali alvas szerintem alapból sok. Fiam is és lanyom is 1éves koruk után 1x1órát aludtak.


Jobb átállítani, mert ha 2 évig ezt szokta meg, nem lesz egyik napról a másikra az átállás, 3 évesen meg ovi. Ott biza koránkelés és déli alvás vár rá.

2023. ápr. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem nem minden esetben sok az a 2 óra..

Fiam 22 hónapos reggel kel 7-8felé nagyon ritkán 9kor és 12 13 órakkor alszik 1-3órát este 21-22körül alszik.

Azèrt fél év elég sok idő hogy vártál nem e változik a hajnal 1kor alvás .Próbáld meg tényleg erőszakosabban elaltatni ne engedd játszani ha lemegy hozd vissza ha sír sírjon .

Este 5 6 után már nem is lehet hogy aludjanak különben sosem alszik rendes időben.

Egy idő után visszatudod szoktatni.

De van olyan is hogy csak gyógyszeres kezeléssel lehet visszafordítani a napszakokat náluk

2023. ápr. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!