Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2,5 hónapos babám napközben...

2,5 hónapos babám napközben (déltől fél 4-ig) babakocsiban alszik kint a levegőn. Fogok tudni ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy ez lesz neki majd az ebéd utáni alvás. Le fogom tudni arról szoktatni, h ringatva, levegőn elnyomva aludjon el? Ha igen, akkor hogyan? Másnak is ilyen volt a babája? Szeretném, ha ilyenkor majd a helyén aludjon. Amúgy napközben ezen kívül 2x alszik fél órát, azt is rajtam. Este a kiságyban alszik, azzal nincs is semmi gond, megkapja a vacsit, elköszönök, berakom és amíg el nem alszik fogom a kezét és a cumit, reggel 4ig alszik. De napközben ha le szeretném tenni ordít, hiába csinálok vele bármit is. Sztem úgy van vele, h este az az alvóhely, napközben meg a játszóhely.
2009. dec. 5. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Mi 3 hónaposan eljutottunk oda, hogy minden naptól rettegtem.Éjszaka nem volt gond, de a nappalok katasztrófák voltak. Csak karba, ill babakocsiba aludt. A derekam azóta fáj. Mindez csak azért mert hallgattam a nagyon okos tanácsokra:ne aludjon el a baba a mellen. A derékfájás letepert az ágyba, így átszoktunk a cicis altatásra. Most 5 hónapos baba, végre rám is mosolyog, nem sír. Az értetlenkedőket egyszerűen leszerelem. A babám szükségletei egyszrűek.

Szerintem a te babádnak is te kellesz. Szépe próbáld szopival altatni.

2009. dec. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi akkor koltoztunk amikor babam 2 honapos volt, es nagyon kolikas. Elozoleg cicin aludt el, majd koltozes utan csak a karunkon 3honapos koraig, onnantol szepen atszkott a cicin alvadsra, ill h mellettem alszik elakkor is ha nem szopizik. Nappali alvasai meg mindig a babakocsiban, ringatva.5honapos kora ota mar ott is sokat sir alvas elott vagy el sem alszik.Sajnos nem tudok segiteni, mert nalunk ugyanez a helyzet. A sogornomnek 3 gyereke van, a legkisebb az enyemnel 6hettel idosebb, tehat 7honapos. Ok meg minidg babakocsiban altatjak, este is! Szerinte a gyerek ugyis eljut odaig amikor mar o maga akar a kisagyban aludni,csak ki kell varni az o idejet. Az en kisfiam is mindig velem alszik el, egyszeruen ezt igenyli. Meg olyan picike....5,5 honapos! sok sikert nektek
2009. dec. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
valamilyen szinten szerintem nekik is fontos a változatosság! az én babám 2hónapos, kocsiban is nagyon jól alszik, de van, hogy az kell neki, hogy kihozzam a nappaliba, és tv mellett is gyönyörűen elalszik! (ilyenkor szerintem kell neki, hogy valaki legyen mellette!) ez viszont szerintem egy ilyen túlságos kötődést alakít ki benne, hogy elalvás közben ott vagy vele, és fogod a kezét! mert akkor azt fogja megszokni, hogy ha elalvás, akkor ott van anyu, fogja a kezem! próbáld meg, hogy a cicin elaludjon, és utána rakd be a kiságyba, ha felébred, akkor cumi a szájába, és kijössz! nehéz lesz mást kialakítani, mint amit eddig megszokott, de ha kitartó vagy, sikerülni fog!
2009. dec. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Meggyőződésem, hogy nem teszek kárt a babám lelkivilágában, ha megtanulja, hogy rám számíthat, bizhat bennem. Így én is élvezem az összebúvásokat. Mióta cicin alszik el éjszaka is velünk alszik, s néha csak összebúvunk, már úgy is el tud aludni. Igaz jó nagy az ágyunk, mindenki kényelmesen elfér. Most szüksége van rám-olyan hamar végetér ez az idő. Én élvezem, és akarom a kötődést.
2009. dec. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia!


2,5 hónapos csöppség!

elrontani még nem tudod... nekem két gyermekem van és a harmadikat várom. Egy olyan védőnőm van akinek még nincsen gyereke..Először kiröhögem aztán mégis ő mondta meg a tutit!

Az első babámnál a második hónaptól pocakfájás jelentkezett egy hónapon át.. ringattuk a lányzót, masszíroztuk simogattuk a pociját, segítettük ahogy tudtuk hogy átvészelje ezt az időszakot. A kisasszony közben a karunkba szokott.. 3 hónaposan már semmi baja nem volt, csak az ha nem a karomban volt ..vagy ha ott is volt akkor az volt a baj hogy leültem vele..

a világ legdrágább kincse volt.. örültem hogy legalább nem fáj neki a pocakja.. mégiscsak jobb ha vigyorog a karjaimban mintha a görcstől eltorzult arccal üvöltene, nem?


de az idő bizony kellett a főzésre házimunkára nem beszélve arról hogy fősulira jártam közben és vizsgákra készültem..


Egy baba nagyon rugalmas! kb 3-4 nap kellett ahhoz hogy leszokjon a karjaimról, beszokjon az ágyába.. nappal is ott volt, kivéve a játszós órákat meg a szopizós ölelgetős félórákat..

lett időm és nyugalmam, tudtam nappal pihenni, több lett a tejem is ettől..és mire 2,5éves lett a csaj végeztem a fősulival is..


a lényeg hogy te magad érezd, hogy meddig tart a határ..ha most neked jó az hogy ő kint alszik ettől baja nem lesz, ha majd úgy döntesz hogy na mostantól nappal ágyikó akkor azt is határázottan döntsd el..Mit tud mást csinálni? El fogja fogadni! következetes legyél vele, mert akkor érzi magát biztonságban.Semmit nem tudsz elrontani rajta. Te formálod és olyan lesz amilyenre neveled! Neki is kell egy kis önállóság, egyre többet lesz ébren és jó lesz neki majd az ágyikója is hiszen biztos vagyok benne hogy izgalmas kis játszót tudsz neki odavarázsolni..


Egyet megtanultam: mindezt legalább 6-8 hónapos koráig alakítsd ki.. Onnantól már van bennük egy kis huncutság:)


Ha most az esti lefekvésnél téged nyugtat meg a gondolat hogy ő elalszik és fogod a kezét próbáld meg úgy tenni hogy ő ezt ne függésnek tekintse. Inkább less be hozzá többször ha nyugtalan, de tanulja meg elaltatni magát..

Neked is kell majd a pihenés és a saját magadra fordított idő:)nem vagy te anyarabszolga:)


És nincsen recept egy gyerekre sem... Jó módszerek vannak amiket te kísérletezel ki, és minden következő babádnál okosabban alkalmazod őket.


Lesz nyugalmad, időd magadra és rájuk!

Kellemes babázást kívánok!

2009. dec. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!