Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hetes babások, nálatok...

Pár hetes babások, nálatok hogy néz ki egy nap? Mikor alszotok és keltek?

Figyelt kérdés

Nálunk szét vannak esve a napok, napi min. 12 szoptatás, este 11 utáni alvás (a babának), reggeli délben, tegnap nem is ebédeltünk, ma 5-kor, vacsi lehet kimarad..

Másnál is hasonló a helyzet?


2023. ápr. 26. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb. ilyesmi, mint nálad. Káosz. Ritka, mikor nem. A 2 hónapos kisfiam egész nap cicin van (most is).
2023. ápr. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is nehéz nagyon. Én hajnalban kelek (általában 4-kor), hogy vasaljak és megfőzzek amíg alszanak, így főtt étel van de általában este tudunk csak enni. Reggel reggelizünk és ennyi, többre nem jut idő. Ha le is ülök enni tuti felkel, így a hordozóban csücsül amíg én gyorsan eszek és ringatom a lábammal. Takarítani akkor amikor alszik. Van nagytesó is így duplán nehéz. Nagyon kimerült vagyok de másképp nem tudom megoldani a dolgokat. Nem marad meg sehol csak a kezemben, nem jó senki csak én, letenni se tudom. Remélem hamarosan jobb lesz.
2023. ápr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Pont ilyen volt mindkettovel
2023. ápr. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ugyanez nálunk is, de kitartás!

Kislányom most 2 hónapos és rendeződni látszik az életünk.-kezd napirendje lenni, így már sokkal jobban tervezhető a nap.

2023. ápr. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

En csak annyit akarok mondani,hogy Kitartast kivanok mindenkinek.az en fiam mar nagyobb 12 honapos,de eddig az osszes valasz ugyanaz mint amikor o volt par hetes.

Olyan 3-4 honapos korara mar jobb lett,nem volt allandoan kezben es cicin,es mar kialakult nagyjabol a napirend is.nekem is van meg egy nagylanyom,akit hordani kellett a suliba.segitseg nelkul eleg nehez volt minden reggel vinni,kelteni a picit,de ezt is tuleltuk hala az egnek...meg egyszer kitartast.

2023. ápr. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az első gyermekemnél nálunk is ilyen kaotikus volt a helyzet, kb 3 hónapig. Most a 2.telejsen más, igazi eszik-alszik-nézeget baba, 3 orankent eszik a nagykönyv szerint, pedig igény szerint szoptatom.


Javaslom mindenkinek a hordozokendot, egy áldás :)

2023. ápr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egèsz nap szoptattam kb. Akkor aludtam, mikor a baba. Ami fix volt, az az, ha mentünk valahova (hallàsvizsgalat, anyakönyvi intézese+bolt, babàt fotòzni+piac) vagy jöttek a kòrhàzbòl sarokvèrt venni, babàt megnézni.

20 napos koràban meg egèsz napra elutaztunk, a nagykövetsegre, magyar papirjait csinàlni. A mai fejemmel csodàlkozom, hogy bele mertem vàgni.

2023. ápr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Káosz volt teljesen. Mindent akkor csináltam, amikor tudtam... Egy tanácsot fogadj el. Ne akarj napirendet kialakítani még. Egymásutániságot lehet, de időpontokhoz ne ragaszkodj. Azzal a gondolattal pedig meg kell barátkozni, hogy már nem akkor csinálsz meg dolgokat, amikor szeretnél, hanem amikor tudsz, amikor a babád engedi. Nekem ennek az elengedése, őszinte elfogadása nagyon nehezen ment. Komoly önismereti út ez. Kitartás! Nálunk 4 hónapos korában lett érezhetően jobb, akkor kezdett el már valamiféle szokás beállni. Szándékosan nem a napirend szót használtam, mert ennek a szónak a használatát kisbabás anyuka mellett legszívesebben megtiltanám. :)

Most 11 hónapos a kislányom, már időpontra is egészen fixen megvan mikor kel, mikor alszik napközben és mikor alszik el este, így sokkal sokkal könnyebb az élet. Mindenkinek összeszorított fogakat kívánok, aki éppen ebben a szituban van és csak sodródjatok az árral. Sokszor nehéz elhinni, de VÁLTOZNI FOG!

2023. ápr. 26. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fú, nálunk őskáosz volt. Emlékszem mennyire ki voltam, főleg mert ezt a napirend dolgot annyira nyomták, és még a védőnő meg az orvos is, pedig a kisbabás ismerőseimnél se volt sehol napirend, vagy ilyesmi. Ne aggódj, ki fog ez alkulni de sok idő. Nekem legalább is sokkal több volt mint gondoltam. Először is ott bukik el minden, hogy ezek a fránya újszülöttek sose annyit alszanak mint amit a könyvek írnak, nem akkor éhesek és így az egész napirend egy rányomás arra a szerencsétlen kisbabára. Inkább csinálj mindent úgy ahogy a babád igényli, mert hosszútávon az a jó. Mondok példát, engem agyon frusztráltak azzal, hogy átalussza-e az éjszakát... 4 hetes volt akkor :’) mondom nem, hát csóválták a fejüket a ‘szakemberek’ hogy ne szoktassam kajához, ne aludjon velünk, rajtunk meg végképp nem. Na mondom ez remek, akkor üvöltés lesz. Hát volt is... pár nap után tökre meguntam és úgy voltam vele leszarom mit mondanak, ha egy csecsemő sír, annak valami kell és istenemre olyan gonosznak éreztem magam hogy nem adtam meg, hogy nem bírtam megcsinálni. Most 6 hónapos, átalussza az éjszakát a saját ágyában, szóval végeredményben minden jó lett úgy is, hogy nem kellett hetekig siratni a gyereket. Most pl olyan dili van, hogy elalszik este és egy óra múlva be kell menni hozzá mert sír, nekünk floorbedük van, befekszem mellé és mikor mélyen alszik kijövök, tegnap már hallottam hogy felsírt, de már nem kellett bemenni, visszaaludt magától. Szóval a lényeg, adj meg neki mindent, és szard le a napirutint, meg az okosságokat. Nálunk óraszerintiség sincs, hogy lehet másnál nem is értem, főleg ilyen kicsiknél. Mindig máskor kel, máskor álmos, máskor éhes. Most én ezt nem tudom szabályozni, de elaltatni meg tuti nem tudom mikor nem álmos, hiába az óra azt mutatja🤷🏼‍♀️
2023. ápr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos korára nálunk jobb lett. Igaz a szoptatás még utána is minden energiámat elvette napközben, de onnantól éjszaka már nem igen kelt. Elkezdett egyre többet aludni éjjel egyhuzamban, majd azt vettük észre, hogy már csak reggel 6-kor kel. Most 7 hónapos lesz és 1 hónapja nem szoptatok már. Őszinte leszek, nekünk azóta lett sokkal könnyebb, az egész kis családunknak. Sokkal könnyebb valamiféle napirend kialakítása és én sem vagyok mosott szar. Nyilván ez nem a szoptatás ellen van, aki tud és nincs gond természetesen szoptasson. Nálunk ez több szempontból nehezített pálya volt, de nem is ez a lényeg. Szerintem mindig egy kicsit könnyebb lesz. Kitartás!
2023. ápr. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!