Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vigyem le a lazat? 1.5...

Hogyan vigyem le a lazat? 1.5 eves

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma reggelre belazasodott a kislanyom 38 fokos laza volt egyszer felment 39.0re de feljebb nem viszont nagyon forro...

Adtam neki nurofent flamborint napkozbe este pedig furdo aztan kup+nurofen a vedono ajanlasaval DE allandoan felsir szegeny, tiszta viz folyamatosan izzad es forronak erzem meg mindig.

Egesz nap konkretan egetett a bore.

Mit csinaljak??? Mivel tudnam livnni neki?? Most ez a virus van tudom de nagyon ijeszto. Elore is koszonom a valaszokat :((((


2023. máj. 10. 22:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%
De azért izzad, mert láztalanodik le, ez jó jel. Viszont biztosan fájdalma van, vagy rosszul érzi magát, azért sír fel. 38 fok nem extrém láz, milyen tünetek társulnak mellé? Jól csinálod a lázcsillapítást szerintem, 4-6 óránként váltogatva a hatóanyag, a hűtőfürdőt nem ajánlják, de ártani nem fog. Holnap pedig vidd az orvoshoz mindenképpen.
2023. máj. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen?? Akkor jo jel hogy izzad? Ha felsir folyamatosan itatom de szegeny alig tud aludni..


Semmi mas tunet nincs. Nem nathas, nem kohog.


Akkor mivel nincs (hala az egnek) 40 fokosaza igy nem kell bevinni az ugyeletre ugye? (Bar nem mintha barmit is csinalnanak itt nalunk....)

2023. máj. 10. 22:53
 3/18 A kérdező kommentje:
Itt az az ijeszto hogy nagyon forro a kis teste :( ettol megijedtem...
2023. máj. 10. 22:54
 4/18 anonim ***** válasza:
57%

Mexalen van-e otthon? Paracetamol kúppal egészíteném ki az ibuprofent és a metamizolt. 4 óra minimum teljen el 2 különböző hatóanyag között. Ha szükségesnek látod, Ültesd számára kellemes hőfokú vízbe és a lába felől fokozatosan kevergetve hűtsd 5 percenként a vizet, de maximum 25 percig.

Gyógynövényes mellkasbedörzsölővel tudod még kiegészíteni - baby luuf ha esetleg van otthon a kis hátát, mellkasát kend be vele. Ha izzad, az nem feltétlen baj. A nurofentől az én fiam is mindig csurom víz lesz ahogy leláztalanodik.

2023. máj. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
3: mennyi a hője? Hol méred?
2023. máj. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Normal hofoku vizbe tettem este de orditas volt igy csak szepen atmosdattam ahogy eppen engedte :/...


Van baby luuf itthon ha esetleg ujra felkel akkor bekenem.

Felkel es vizet ker ez nyilvan jo.


Megijedtem hogy ennyire izzad viszonylag hosszu a kislanyom haja es konkretan osszeallt az izzadtsagtol :(

Nem volt eddig ilyen lazas csak oltastol es megijedtunk...


Akkor ez meg nem annyira magas laz?

2023. máj. 10. 22:59
 7/18 A kérdező kommentje:

Honaljba merem türelmesen megvarja hozza szoktattam mar kiskora ota es ott szoktam.

Utolso meres 38.5 volt azota nem mertem mert probal aludni

2023. máj. 10. 23:00
 8/18 A kérdező kommentje:
Holnap egyebkent mindenkepp elviszem orvoshoz
2023. máj. 10. 23:05
 9/18 anonim ***** válasza:
43%

Ilyen picinél még nem a legjobb hónaljban mérni, inkább popsiban vagy fülben szoktuk. De nem baj, emiatt fel ne keltsd.

Ez nem a magas láz kategória, szubjektíven lehet hogy forrónak érzed de annyira nem vészes. Én 39 celsius alatt csak akkor csillapítom, ha egyéb tünet társul hozzá- pl. fájdalom, rossz közérzet, mert még így tanultam a lázcsillapítás szabályait.

Az jó ha itatod, hagyd pihenni. Kiizzadja, kialudja, reggelre jobb lesz. Ha több mint 3 napig tart, akkor vidd orvoshoz. Illetve nyilván egyéb tünetnél.

Jobbulást és kitartást kívánok!

2023. máj. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell megijedni, banális vírusfertőzés okoz leggyakrabban magas lázat. Nem a láz jelzi a betegség súlyosságát, csak ijesztő. Ha van elektrolitos sportital otthon, megkínálnám azzal is a sok izzadás miatt, mert sókat is veszít vele.


Ha aggódsz, beszélj telefonon az orvosi ügyelettel. Ők pontosan tudják, hogy milyen tünetek esetén kell megijedni, és mikor nem kell.


Ha alszik, ne keltsd fel a lázcsillapítás vagy lázmérés miatt. Az alvás segít a legjobban a gyógyulásban.

2023. máj. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!