Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbséggel babát...

Kis korkülönbséggel babát vállalni? Nektek hogyan alakult?

Figyelt kérdés

Rossz szülés élmény után azt mondtuk soha soha többet nem lesz babánk. Aztán 1 hónapos a gyermekünk, néha el gondolkozunk azon, milyen lenne ha lenne egy testvére.


Nagyon nehéz 2 babával? Nektek mennyi lett a korkülönbség, hogyan életetek meg ezt az időszakot?



2023. máj. 17. 06:40
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

1,5 év van köztük.

2 kicsivel szerintem laza az eleje..


Ami gáz, amikor a kicsi elindul.. hozzányúl a anyg dolgaihoz, a nagy akkor lépett nálunk a dackorszak durvább szakaszába..


Mi 3-at szerettünk volna.

De a kicsi fél éves korától így nagyon kemény volt.

Akkor azt mondtuk nem lesz 3.


Végül a kicsi 2 éves korában elkezdett jó lenni, akkor elgondolkostunk a 3. Gyereken.

Végül 2,5 éves korában döntöttük el, hogy, ha a gyes alatt sikerül, akkor lesz.

2023. máj. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Szinten rossz elso szuleselmeny, es borzaszto elso idoszak mellett mondtuk azt 1 eves koraban, hogy johet a teso. 2 ev volt mire osszejott, majdnem 4 ev lett koztuk, utolag jobb is igy, kemeny volt az elso 3 ev.


A kicsivel jobban megvalasztottam a szulest kiseroket, jo szuleselmeny volt. Illetve o sokkal nyugodtabb baba lett, az elso tobbemberes volt picikent. De a kicsivel is nehez lett, mikor dackorszakos lett. Eredetileg harmat szerettunk volna, de igy csak ketto maradt.

2023. máj. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

1. Vagyok


Amúgy mi, ha a 2. Gyerekkel tovább vàrunk, akkor sokàra lett volna, ha lett volna.



Nálunk a nagy a nehéz eset… a nagyon nehéz eset..

( jàrunk/ jártunk vele szakemberhez is)


Kicsi is többemberes, de babaként vele aztán tényleg nem volt gond.



Jahm… annak ellenéree, hogy az első szülés engem nem traumatizált ( szerintem a személyiségem miatt, mert utólag is brutál volt, minden beavatkozádsal fűszerezve)


Viszont a másik kárpótolt..

Gyors, intenzív, sérülésmentes háborîtatlan volt.



Most a 3. Esetén vértezem magam, mert tudom, hogy túlmedikalizált lesz.

2023. máj. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
2 év van köztük, iszonyat nehéz volt. Ha nincs segítség, minimum 3 évet érdemes várni, mert még egy 2 éves is szinte baba. Sajnos a testvér féltékenység is előjött. Ha nem lettem volna benn a korban, akkor biztos sokkal később vállaltuk volna a másodikat.
2023. máj. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Szülés után pár nappal megfogadtam, hogy ez a gyerek egyke lesz, aztán 2 hónappal szülés után már én mondtam, hogy mi lenne, ha próbálkoznánk. :D 14 hónap különbséggel született a második, és ahhoz képest, hogy szinte egyöntetűen mindenki azt mondta, hogy bele fogok pusztulni, én nem éreztem ezt. Persze, nehéz, de én úgy képzelem, hogy nagyobb körkülönbséggel se lehet sokkal könnyebb. Így a második megszületett dackorszak előtt, születése napjától kezdve imádta a lányom az öccsét. Mi a harmadikat is ilyen kis korkülönbséggel tervezzük, aztán nem is tervezünk többet. Én örülök, hogy sikerült ilyen kis korkülönbséggel, hátha így később is jobban ki fognak jönni egymással. Köztem és öcsém közt is 15 hónap van, és úgy elvoltunk egész gyerekkorunkban, mint borsó meg a héja.
2023. máj. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
#5 vagyok. Azt hozzátenném meg, hogy egy nagyon figyelemigényes baba után kaptunk egy eszik-iszik-alszik babát, úgyhogy szerencsénk is volt. :)
2023. máj. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
59%

1,3 válaszoló, szinte ugyanez volt nálunk is, csak mi 3.at nem is terveztünk soha.

A nagyobb nehéz eset, ha nem jött volna kis korkülönbséggel a 2., Akkor vagy nem is lenne, vagy kb most kezdenénk el gondolkodni rajta. (4 éves)

Az első időszak könnyű volt. A kicsi fél éves korától volt nehéz, mert egyrészt átcsapott jóalvóból nem alvóba, plusz ahogy elkezdett kúszni, mászni, mindent elért, eljött a féltékenység.

Most már jó, mert játszanak együtt, kb ugyanazokkal, nagyon összenőttek. Mi alapból kis korkülönbséget akartunk, és most is ugyanígy vállalnám őket. 1,5 év van köztük.

A szülésnél engem nem traumatizált az első, viszont a második annyira jó volt, kevesebb beavatkozás, gátmetszés nélkül, stb, hogy azután jöttem rá, hogy tulakdonképpen nem volt túl jó az első...

2023. máj. 17. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%
2 év van köztük. Hasonlóan könnyű természetűek, szóval nekem szerencsém van, mert a kicsi is nyugis baba és a nagy is könnyen kezelhető, dackorszak és testvérféltékenység ellenére is. De azért nem egyszerű így sem, nem hazudok. Kicsi még a nagy is, ő is sokszor igényelne, plusz ő nem annyira rajong azért a gondolatért, hogy már nincs egyedül, és ez érződik rajta rendesen. Most lesz 3 éves, a dackorszak csúcsán vagyunk, és hát nem teszi könnyűvé a dolgot, hogy közben a kistesója meg már eléggé interaktív, elveszi(elvenné) a játékait, folyton megy utána, vele akar lenni (mert természetesen a kicsi az oda meg vissza van a nagyért már a nulladik perctől kezdve), nincs tőle nyugta, de még nagyon nincsenek egy szinten, hogy együtt játszhassanak bármit normálisan. Meg ami nehéz, az az, amikor a két gyerek egyidőben engem akar, de teljesen másképp- pl este altatásnál a nagy azt szeretné, hogy odabújjak mellé és simogassam, a kicsi meg hogy kézbe vegyem és sétálgassak vele és ringassam. A kettő együtt ugye lehetetlen, de hiába van ott apuka is, ha a gyerekeknek én kellek, akkor én kellek. Leginkább ilyen jellegű dolgokból vannak drámázások mostanában, és egyelőre ezeket látom a legnehezebbnek. De remélem ahogy a kicsi egyre nagyobb lesz és hozzánő a nagyhoz, úgy lesznek ők is egyre jobb kapcsolatban. Már vannak erre utaló jelek, még ha annyira nem is gyakoriak :D Szóval én bizakodó vagyok. Sajnos ez egy olyan dolog, amit nem lehet megjósolni, hogy a nagytesó hogyan viszonyul majd a kicsihez, nálunk a családban hasonló korkülönbséggel született tesóknál a nagy az állandóan ölelgetné meg puszilgatná a kicsit, meg úgy általában nagyon babázós, ha nálunk vannak, a mi kisebbünket is folyton gyurmázná, ehhez képest a vele majdnem egyidős nagyobbunk meg kb csak ránéz és "aha, oké, jó, majd kikerülöm játék közben, hogy ne lépjek rá" szinten vesz csak a kicsikről tudomást. Szóval nem egyszerű, na, és sok múlik a gyerekek személyiségén is.
2023. máj. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
85%
Miért vannak egyesek lepontozva? Mindenki a saját helyzetét írta le...
2023. máj. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tapasztalatokat, nagyon jó volt mindet olvasni. Biztos nagyon szép kis családotok van! Én mindenkinek zöldet adtam, nem tudom ki az a nagyon okos aki trollkodni jött.


Biztos nehéz összeegyeztetni a két vagy több gyermek ritmusát... leginkább én attól félnék, hogy hogyan lehet ezt bírni fizikálisan is.

2023. máj. 17. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!