Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbséggel jobb...

Kis korkülönbséggel jobb testvért vállalni?

Figyelt kérdés

Novemberben lesz egy éves a lányunk.

Nem tervezett baba, én 20 éves vagyok, a vőlegényem 23. De nemrég szóba került a kistestvér gondolata... Én nem vagyok ellene, mert élveztem az egész terhességet, a császárból is hamar felépültem és szeretek anya lenni, nem érzem azt a kétségbeesést, lehangoltságot, amiről itt ír néhány anyuka.


Szerintetek az 1-2 év kevés a testvérek között?


2017. okt. 20. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Nem a korkülönbségtől függ, hogy milyen testvérek lesznek, hanem a neveléstől.
2017. okt. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én mikor várandós voltam akkor úgy gondoltam h egy évesen próbálkozhatunk a tesón.na most nem igy gondolom :D

Én is mindent jól viseltem,nagyon jó babám van,de lelkileg és még testileg(én Félek a császáros hegemtől mert igy is érzékeny szokott lenni) egyáltalán nem érzem h kellene most baba.úgy gondolom h olyan 3-4 évesen már jöhet de addig valahogy nem.ez a kis idő amit otthon töltök vele(arra a két évre gondolok amíg nem dolgozon) az szóljon arról h vele foglalkozzak,nem az h 2 évesen már jön a tesó és akkor Ő hátrányban lesz,hisz nekem még az a két éves kor olyan picike :(

De persze ki h gondolja!na meg h annyi időre kiessek a munkából:o úgy érzem jo lesz majd egy kicsit vissza menni dolgozni kicsit kizokkenni az anya szerepből.

De ha te úgy gondolod h jöhet a tesó és nincs akadálya akkor hajrá :)

2017. okt. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Jo a kis korkulonbseg, de en is azt preferalom, hogy teljesen ra tudjak figyelni min. 2-, de inkabb 3 evig.

A baratnom pl akkor lett terhes mikor 1 eves volt a " nagy " , es olyan szerencsetlenul alakult, hogy 9 honapig VEGIG fekudnie kellett , csak wc re kelhetett fel. Igy nem tudta egyaltalan ellatni az 1 evest, igy a nagyszulok vigyaztak ra 100 % ban, es ez nagyon megsinylette a kapcsolatukat, rengeteget sirt a baratnom. Ilyenre is gondolni kell.


Meg te meg fiatal vagy. En 35 evesen szultem az elsot, igy olyan sok idom nincs mar varogatni.

2017. okt. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én gyerkőcöm most 16 hónapos és mostanában "kezdünk neki" a kistesónak.Egyrészt nem lehet tudni előre mikor sikerül, rengeteg történet van (ezen az oldalon is nem egyet olvastam) hogy az első gyerek azonnal összejött a másodikra meg akár éveket kellett várni.A másik anyagilag sem tehetjük meg, hiszen 2 éves korától már csak gyes jár (a gyedem jó) ami iszonyat kevés, a munkahelyemmel sem akarok kiszúrni, hogy visszamegyek 1-2 évre aztán eljövök megint.Lehet én látom rosszul, de én így gondolkodom.Amúgy is 3-at tervezünk.
2017. okt. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!