Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha sokmindenben nem értesz...

Ha sokmindenben nem értesz egyet anyósoddal, ráhagynád a gyereket vigyázni?

Figyelt kérdés

Anyósom az a tipikus, idegesítő anyós, aki szerinte tökéletesen nevelte fel a kisfiát, és ezért imád mindenbe belepofázni, hogy az unokája is ugyanilyen tökéletes legyen. De egy csomó mindenben nem értünk egyet.

Pl. amikor 6 hónappal szülés után elment a tejem, folyton azzal piszkált, hogy akkor mostmár ne adjak neki tápszert, hanem itt az ideje az összes étkezést szilárdra váltani és azóta is mindig nyavalyog, ha tápszert keverek a most 10 hónaposnak.

Szerinte túl sokat alszik a gyerek, (tényleg az átlagnál többször kevesebbet alszik, de a napi össz. alvása így is az átlag alsó határán van), és ha sírni kezd a lányom, hogy álmos, akkor nem akarja odaadni, mert szerinte csak unatkozik és játszani szeretne. Amikor ilyenkor 2 perc után torkaszakadtából visítani kezd, akkor viszont belátja, hogy lehet, hogy álmos, de ilyenkor már sokkal nehezebb elaltatni a gyereket, és mindig én szoktam ezt csinálni, nem ő.

Anyósom szerint egy okos babának nem kell cumi, úgyhogy rendszeresen cukkolja azzal a gyereket, hogy kiveszi a szájából, olyan magasra emeli, hogy ne érje el, és vigyorog az arcába, amikor a lányom nyöszörögve próbálja elérni, hogy nem kell ez egy ilyen okos kislánynak.

Ezer ilyen példa van, de a lényeg, hogy összességében nem tesz kárt a gyerekben, de én nem tudom jó érzéssel ráhagyni a babám. Viszont most nagyon nyüstöl, hogy menjünk el a férjemmel kettesben, majd ő vigyáz a babára. A férjem is menne, én is, de nagyon nem akarom ráhagyni a gyereket, mert nem bízom benne. 15 percre lennénk a háztól, bármikor haza tudnánk ugrani, de szerintem nem szólna, ha üvöltene a gyerekek, mert szerinte ő is tökéletesen el tudja látni. Szerintetek túl aggódom? Ti ráhagynátok a gyereketeket?


2023. máj. 17. 12:00
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
22%

Ne érts félre, de ki szerint normálisabb a te anyá? Nyilván szerinted, mert vele nőttél fel és ő áll hozzád közelebb, ergo elfogultabb vagy vele.


Lehet, hogy a férjednek meg olyan dolgok nem tetszenek, amiket a te anyád csinál, csak nem folyik bele ennyire, nem kelti a feszkót vagy simán mivel kevésbé vesz részt a nevelésben, nem foglalkozik vele ennyire. De most ahhoz mit szólnál, ha a férjed azt mondaná, nem tetszik neki, hogy anyád ezt meg ezt csinálja és ne bízzátok rá?


Igazából azt csinálod, mint az anyák többsége, már most az elején különbséget teszel a nagyszülők között és generálod a féltékenységet, vitát, mert nem objektíven nézed ezt a helyzetet, hanem a te családod felé elfogulva. Tuuudom, a te anyád nem olyan, az anyukák anyja soha nem olyan. Szerintük legalábbis.


Ha anyósod szereti a gyereket, a gyerek is őt, és nem veszélyezteti, akkor ne csináld feleslegesen a feszültséget, én nem is gondolom, hogy a nagymam@knak mindent ugyanúgy kell csinálniuk, más a szerepük.

2023. máj. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Anyósom még a saját gyerekei szerint is kicsit bolond, van egy külön chatünk a 3 gyerekének és nekem, ahol azt szoktuk megtárgyalni, hogy hogy kezeljük a hülyeségeit. :D Pl. hogy hipót iszik, mert szerinte az fertőtleníti a szervezetét, vagy eladja a férjem nővérének az egyik ruhásszekrényét kérdezés nélkül. Ez még abszolút nem kell, hogy kizárja, hogy vigyázzon pár órát az unokájára, de nem csak az én véleményem, hogy fura. Bár azt bevallom, hogy ezek miatt olyan dolgok is idegesítenek benne, amit másnak elnéznék akkor is, ha a férjem rokona csinálja.
2023. máj. 17. 13:06
 13/38 Derjaderja ***** válasza:
85%
Így összességében nem. Ez egy mások felé tiszteletlen, kritikátlan, hatalmaskodó nő.
2023. máj. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

"Pl. hogy hipót iszik, mert szerinte az fertőtleníti a szervezetét"


Aki nem érti meg, hogy a hypo mérgező, az vajon nem itatna ezt vagy bármely más veszélyes anyagot a gyerekkel is, mondván, majd az erősíti az immunrendszerét?

2023. máj. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
19%

Én ráhagynám. Nem is csak egy napra, hanem egy hétvégére.


Anyumék is nagyon tudták, hogy a nővérem mit ront el a gyereknevelésben, amíg nem kellett rá néha egy-egy napot vigyázniuk. Azóta ők tartják a legszigorúbban a napirendet.


Te is írod, hogy pl. az, hogy anyósod szerint nem fáradt a gyerek, azért zavar, mert utána te viseled a következményét.


Ha kétszer neki kellene altatni, akkor rájönne ő is, hogy jobb a te módszered.

2023. máj. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, a hipot most láttam. Ne hagyd rá a gyereket
2023. máj. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem hagynám. Veszélyes..hipót iszik kész.tuti nem.engednem 1 percre sem egyedül lenni a gyerekkel

Az egy dolog ha nem.èrtünk egyet,de ha vesuelyezteti a gyereket akkor nem vigyázhat Rá

2023. máj. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
100%
Engem inkább az zavarna, hogy nem tartja ahogy ti akarjátok.
2023. máj. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagynám senki olyanra, aki rosszérzéssel tölt el.
2023. máj. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%

Sosem hagynám rá. Nekem nem ér annyit a saját boldogságom, hogy abban az időben traumatizálja a gyerekem a bolondja. Az ilyennek általában magyarázhatod, hogy butaság amit csinál, el sem jut a tudatáig, a két fülű szatyor okosabb nála.


Tehát kérdésedre válaszolva, rá nem hagynám.

2023. máj. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!