Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha sokmindenben nem értesz...

Ha sokmindenben nem értesz egyet anyósoddal, ráhagynád a gyereket vigyázni?

Figyelt kérdés

Anyósom az a tipikus, idegesítő anyós, aki szerinte tökéletesen nevelte fel a kisfiát, és ezért imád mindenbe belepofázni, hogy az unokája is ugyanilyen tökéletes legyen. De egy csomó mindenben nem értünk egyet.

Pl. amikor 6 hónappal szülés után elment a tejem, folyton azzal piszkált, hogy akkor mostmár ne adjak neki tápszert, hanem itt az ideje az összes étkezést szilárdra váltani és azóta is mindig nyavalyog, ha tápszert keverek a most 10 hónaposnak.

Szerinte túl sokat alszik a gyerek, (tényleg az átlagnál többször kevesebbet alszik, de a napi össz. alvása így is az átlag alsó határán van), és ha sírni kezd a lányom, hogy álmos, akkor nem akarja odaadni, mert szerinte csak unatkozik és játszani szeretne. Amikor ilyenkor 2 perc után torkaszakadtából visítani kezd, akkor viszont belátja, hogy lehet, hogy álmos, de ilyenkor már sokkal nehezebb elaltatni a gyereket, és mindig én szoktam ezt csinálni, nem ő.

Anyósom szerint egy okos babának nem kell cumi, úgyhogy rendszeresen cukkolja azzal a gyereket, hogy kiveszi a szájából, olyan magasra emeli, hogy ne érje el, és vigyorog az arcába, amikor a lányom nyöszörögve próbálja elérni, hogy nem kell ez egy ilyen okos kislánynak.

Ezer ilyen példa van, de a lényeg, hogy összességében nem tesz kárt a gyerekben, de én nem tudom jó érzéssel ráhagyni a babám. Viszont most nagyon nyüstöl, hogy menjünk el a férjemmel kettesben, majd ő vigyáz a babára. A férjem is menne, én is, de nagyon nem akarom ráhagyni a gyereket, mert nem bízom benne. 15 percre lennénk a háztól, bármikor haza tudnánk ugrani, de szerintem nem szólna, ha üvöltene a gyerekek, mert szerinte ő is tökéletesen el tudja látni. Szerintetek túl aggódom? Ti ráhagynátok a gyereketeket?


2023. máj. 17. 12:00
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:

Londonban él, és amikor hazajön pár napra, akkor általában nálunk alszik a kanapén. Ilyenkor igen, van, hogy kettesben maradna pár percre, nyilván muszáj pisilnem. De az anyósom csak fura, nem akarja kifejezetten megölni az unokáját.

Nem színházba megyünk, csak 15 percre a háztól egy étterembe, bármikor haza tudunk jönni. Szerencsére a család többi része normális, úgyhogy ők szívesen vigyáznak a lányomra, ha megyünk valahova. Én a bébiszitterre sem hagynám szívesen, akkor már inkább a férjem bátyjára és ott lehet anyósom is, hogy ne hisztizzen.

2023. máj. 18. 14:41
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt nem értem,hogyha eldöntöttem,hogy rahagyod vagy bárki másra a családból de ott lesz anyós is,akkor minek kéred idegen emberek véleményét

Mindketten tudjuk,sőt az összes ember aki itt válaszolt,hogy hiába írtuk,hogy nem hagynánk rá ilyen anyosra a gyereket,te mégis rafogod hagyni.

Csak nehogy aztán fertőtlenítés céljából megmutassa vele is a hipot.

2023. máj. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
A 28. kommentnél döntöttem el a véleményetek alapján, hogy NEM merem ráhagyni egyedül az anyósomra a gyereket...
2023. máj. 18. 15:46
 34/38 anonim ***** válasza:
100%

25#-ös,elhiszik igazából az allergiát,csak ilyen hülyeségekkel jönnek,hogy "de hát az joghurt",nem tej. Meg az ő idejükbe nem volt ez,stb. Meg ő az eladóval együtt nézte a bébiételeket és kereste a tejmenteset,erre beállított 2 db. joghurtossal. De úgy,hogy elmondtam többször és ez rendszeres ráadásul. Anyukám is,sajnos. "De nem kaphat,tuti nem?" meg csak egy picit... Hiába hajtogatják,hogy annak idején nem volt ez, ettől még allergiás marad a lányunk, nem tudok mit kezdeni ezzel a mondattal,sajnos. Értem én,hogy minden máshogy működött akkoriban,de fejlődik a világ,változik,a termékek se olyanok már szerintem,mint amikor még otthon termelték.

Kérdező,jól döntöttél!

2023. máj. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

34 nálunk nem allergiás a fiam,1 éves,és anyám ugyanezt csinálja az édességgel mint a tiéd.

Hiába mondom,hogy nem kaphat édességet,fölösleges a csokis keksz és társai.

Mégis állandóan a csokit,a kekszet nyomja a kezébe,és el is várja,hogy megbontsam és adjak neki belőle.

Már nem egyszer összevesztünk ez miatt,és csak folytatja állandóan.

Merthogy mi is kaptunk és itt vagyunk.

Mondom igen,két éves koromra nem is volt egy normális tejfogamsem.mind rohadt volt ..

2023. máj. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
100%
35# Ja,az a másik. Már a 4-5 hónaposnak jól megcukrozva,sózva szeretett volna ételt adni,merthogy ő is adott a gyerekeinek cukros kakaót meg csokit is és itt vannak. De nem csak anyós, mert anya is ilyen egyébként. Szoktam mondani amúgy nekik,hogy ők felneveltek többet,viszont ott ők dönthettek mindenről is,túl vannak ezen már,most pedig engedjék meg nekünk,hogy mi úgy neveljük ahogy mi szeretnénk. Tanácsot elfogadok,kérek is ha olyan van,de amit nem fogadok el azt tartsák tiszteletben,ennyi. Amúgy itt is olvastam egyszer hasonlót,de én is azt szoktam kérdezni,hogy melyik összetevő van benne amúgy,amire egy pár hónaposnak szüksége lenne? Csak kitérő választ szoktam kapni meg hogy hát a cukor az kell. Igen,feltétlen szüksége van a pár hónaposnak a kristálycukorra. :D Meg amikor elkezdtük a hozzátáplálást,akkor is,hogy ő "úgy megetetné,hogy jól lakjon". Mondom köszönöm szépen jól lakik,eszik ügyesen,de ezt mind úgy,hogy amúgy 1 hét után simán megevett egy üvegnyi bébiételt,jó étvágyú volt. Tehát nincs éheztetve. :D Ja,nekem tejcukor intoleranciám "volt" gyerekkoromban,kivizsgálták,folyamatosan rosszul voltam tőle márpedig nálunk nagy tejezések voltak otthon,én voltam az első a családba,mindenki bírta. Legyintett a dokira is, hogy majd kinövöm én és ugyanúgy megvették a tejcukrosat nekem is. Egy ideig egyébként tényleg jobb volt,pár hónapig, azóta meg felnőttként is tüneteim vannak. A férjem ha véletlen tejtermékes ételt eszik,sajtot bármit konkrétan fél napig görcsei vannak,éjszaka is arra kel,anyja erre is azt mondja,hogy jaj nem attól. Nos,ilyen mentalitással nyilván nem tudom velük elfogadtatni,hogy mi van,de amikor véres székletei voltak folyamatosan már a lányunknak,akkor bezzeg ment az aggodalom részükről. Mindegy,nyilván addig nem marad felügyelet nélkül amíg nincs megértés,gyerek érdekeit nézem egyébként. Na,ez most jó nagy off volt,bocsi kérdező.
2023. máj. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%

36 dettó az étkezéssel is mint nálatok.

Négy hónaposan levessel akarta tömni a fiamat anyám mert hogy az milyen jó ..igen a zsíros leves biztos jó négy hónaposan a gyomrának...amikor mondtam,hogy nem,hiszen még nem is kezdtük a hozzataplalast és nem is tervezem fél éves kora előtt én voltam a csodabogár a szemében.

Bocsi kérdező,már tényleg nem offoljuk a kérdésedet 😅

35

2023. máj. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 A kérdező kommentje:
Nyugodtan, az én lelkem is megnyugszik, ha kiventilláljuk magunkat. :D
2023. máj. 19. 12:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!