Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez még a szeparációs szorongás...

Ez még a szeparációs szorongás miatt lehet? Vagy miért csinálja?

Figyelt kérdés

Kb 7 hónapos korában kezdődött a kislányomnál a szeparációs szorongás. Voltak könnyebb és nehezebb időszakok,de ami most megy pár hete, az már nagyon kimerítő.

Semmilyen játék, semmilyen elfoglaltság nem köti le, csak engem nyúz, de szó szerint nyúz.

Eddig simán leültünk játszottunk, magazinokat lapozgattunk, stb.

Most,ha leülök, akkor jön és szenved mellettem a padlón. Mászik rám, forog, tekereg, harap,a szőnyegbe fúrja a fejét, stb. Bármilyen játékot mutatok neki,csak arrébb löki.

Ha lent ülök a földön az a legrosszabb, ha székre ülök,akkor a lábamba kapaszkodik, ha állok szintén.

Tudom lesz, aki azt mondja, hogy minek nekem gyerek, ha erre panaszkodom, de ez nagyon kimerítő, főleg,hogy állandóan fájdalmat okoz valamivel.

Ez el fog múlni? Vagy ez nem a szeparációs szorongástól lehet?

Azt hittem egy kis idő után lecseng, de napról napra rosszabb.

Ja egyébként most lesz 1 éves.


2023. máj. 22. 16:28
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Én ekkor kapcdoltam be a tvt neki..

Sztem szep.szorongás,énis így voltam.Elég rossz ugy wc ni hogy az üledbe ül..pl

De elfog mulni próbald meg lekötni a figyelmét valamivel,most ugyis csak anya kell neki

Kitartást

2023. máj. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tv-t semmiképpen nem szeretnék neki kapcsolni, úgyhogy marad az, hogy máshogy próbálom túlélni ezt az időszakot.

Csak olyan furcsa, hogy egyik napról a másikra kezdte el, hogy semmi nem érdekli. (Kivéve a veszélyes dolgok)

2023. máj. 22. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is kb ennyi idősen volt egy ilyen időszaka. Kb 1-2 hónapig tartott. Egesznap rajtunk mászott konkrétan. Semmi játék nem érdekelte csak az anya/apa maszoka. 😂 Engem is nagyon fárasztott már egy idő után. De aztán fokozatosan abbahagyta ezt. Bár még mindig szereti ha apa birkózik vele. Most 18 hónapos.
2023. máj. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Adj neki nurofent ha enyhul akkor fogzas. Ha jobb lesz neha adj neki ejszaka. Nekem sokkal inkabb fajdalomnak tunik mint szepanak. Vannak fajdalmasabb fogak, az igazan gyulladt fog fajdalma rahuzodik a fejukre is rettentő erzes nekik.
2023. máj. 23. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!