Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyik a jobb? Otthoni babaéte...

Melyik a jobb? Otthoni babaétel kutyulás, vagy bolti kaja?

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 20:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én a kisfiam egy éves koráig sokat főztem neki külön, de nem estem kétségbe ha bébiételhez kellett nyúlnom. Volt amit csak bébiételben evett meg és fordítva.

Mostmár azt eszi amit mi, és bébiételből a spenótosat és a halasat adom neki, mert ezeket ritkán készítek magunknak.

2010. okt. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én először mindíg üveges kaját vettem neki,mert az volt az egyszerűbb,aztán mikor már nem volt neki elég egy,csak néztem,hogy hová tűnik a pénzünk,kiszámoltam,és kb. havi 26000 forintot költöttem rá.

Onnantól kezde én főztem neki,bár mindíg tartottam itthon egy pár üveggel,hátha menni kell valahová,vagy akad valami,és nem tudok neki főzni.

De ő jobban szerette is azt, amit én csináltam neki.

2010. okt. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én nem főzök, de a doki is az üvegeset biztonságosabbnak tartja. Majd ha ehet amit mi, akkor főzök, csak nekem ezek a zöldségek nem igazán szimpatikusak. (Volt zöldséges pasim, hallottam egy s mást.)
2010. okt. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Akkor ne legyen egy kis lelkiismeretfurdim, ha nem mindig itthoni kap és kicsit elkényelmesedem? :)
2010. okt. 10. 20:34
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Úgy csináld, ahogy neked jobb! Főleg, ha szereti és elfogadja, amit adsz neki. Én személy szerint szintén jobban bízom az üvegesben és azt adok egyelőre. Úgy vagyok én is vele, mint az előttem válaszoló, hogy ha majd velem együtt ül asztalhoz és azt eheti, amit én, akkor majd főzök.

Egyébként próbáltam a gyüminél és a zöldségnél is itthonit adni, de egyelőre ezeket nem igazán szereti, úgyhogy a ő döntése szerint is marad az üveges egyelőre :-)

2010. okt. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nyilván az a jobb ami otthon készül !
2010. okt. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

én csak főzök neki. az üveges sem biztonságosabb. nemrégiben volt botrány, hogy tele volt növényvédővel, stb. szerintem nagyon drága, ráadásul amit én főzök abban tudom, hogy mi van.

arról nem is beszélve, hogy a szagától még én is rosszul vagyok, annyira undorítóak. ha ugyanazt megcsináltam otthon és megkóstoltam mind a kettőt az üveges még csak nem is hasonlított rá, hihetetlenül természetellenes íze van.

megfőzni egy krumplit, répát, darab husit vagy májat semmiből sem tart. leturmixolom, ízesítem, 2felé osztom. egyik adagot hűtőben elteszem másnapra.

szerintem üvegessel etetni olyan, mintha én felnőttként csak porból csinált kaját ennék.

2010. okt. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Leírnád, hogy mivel ízesíted? Mert én próbáltam neki pl. krumplit, de a védőnőm azt mondta, hogy csak egy kis főzővizet tegyek mellé és úgy nyomkodjam össze... Hát, semmi íze nem volt és nagyon gusztustalan volt. A gyerek is majdnem elhányta magát, és én is (én is mindent megkóstolok, amit adok neki).

Az üvegest hőkezeléses eljárással tartósítják, de persze el kell olvasni alaposan, hogy van e hozzáadott cukor, stb.! De pl. lehet üvegesben is kapni bio-t, amit viszont végképp biztonságosabbnak tartok, mint a kitudjahonnanérkező zöldséget.

Persze, tudod mit teszel bele abba, amit főzől, csak azt nem tudhatod, hogy az honnan származik. Kivétel, akinek saját kertje van.

Persze tisztelem és becsülöm, aki az első perctől főzőcskézik, csak azért írtam, hogy ezt a megbízhatatlan dolgot mindkettőre rá lehet mondani, és ahogy előfordul a rendes zöldségeknél is, hogy néha kiderül, hogy valami nem stimmel vele, így az üvegesnél is, ezt tényleg csak akkor lehetne kikerülni, ha mindannyian kistermelők lennénk.

2010. okt. 10. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
Én itthon kutyulok. Azt nem mondanám, hogy erre esküszöm, egyszerűen így alakult. Az elején nyilván sajnáltam volna kidobálni a bébiételt két kanálnyi kóstoltatás után, aztán meg már eszembe se jutott. Egyetlen bébiételt vettem eddig, "sütőtökpüré csirkehússal", na, gondoltam, ezt "élőben" nagyon szereti a lányom, veszek egyet vésztartaléknak. Mikor aztán egyszer tényleg sor került rá, elszörnyülködtem a szagától. Kétszer néztem meg a szavidejét, és végiggondoltam, hogy jól zárt-e a kupak. Nem akartam elhinni, hogy ez nem romlott. Miután kénytelen voltam elhinni, odaadtam a lányomnak, aki nagyon éhes volt, így hát a felét megette, de végig keservesen zokogva. Biztos vagyok benne, hogy vannak "ehető" bébiételek is, én meg a lehető legborzalmasabba nyúltam bele. De semmi kedvem tovább kísérletezni. Nagy szerencsém van, két oldalról kapom a házi termesztésű zöldségeket, tehát biztos beszerzési forrásom van. Úgyhogy én csak kutyulok tovább :)
2010. okt. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
ja, előttem válaszolónak. turmixolni kell a krumplit, nem szétnyomkodni. és én "szólóban" sose adtam krumplit a lányomnak, pedig minden nap krumplis főzeléket kap, nálam az az alap. Egyszerűen a krumplival együtt kell főzni valamilyen ízadót (sárgarépa, sütőtök, főzőtök, cékla, sóska, paradicsom, mi most ennyiféle variációnál tartunk). És ebbe a katyvaszba lehet aztán olívaolajon pirított csirkemellet, csirkemájat, aztán később halat rakni. Én baromi finnyás vagyok, de ezeket a "cuccokat" én is meg tudom enni, egyáltalán nem undorítóak, ahogy te jellemezted a tört krumplit.
2010. okt. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!