Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden uj babaruhat amit...

Minden uj babaruhat amit vesz, kap az ember az ujszulott szamara ki kell mosni, vasalni, es maskepp mit a sajat ruhankat? (mosopor, homerseklet)

Figyelt kérdés
2010. okt. 10. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, feltétlen ki kell mosni és célszerű gőzölve átvasalni, hogy az esetlegesen a mosást túlélő bacikat is elpusztítsd a ruhában. Ez azért fontos, mert a babaruhákat a boltban millióan átfogdossák, miután a tömegközlekedési eszközökön és egyéb helyeken mindenféle baci került a kezükre. Illetve sajnos - hiába vagyunk a 21. században, sokan még mindig nem mosnak kezet wc után.


A mosópor lehetőleg legyen babának való (sensitiv), a hőmérséklet pedig annyi, amennyit a címke előír.

2010. okt. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
És persze nem csak a bacikról van itt szó,de a textilfesték sem elhanyagolható.Azt is ki kell mosni
2010. okt. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én külön mosom a lányom fehér-világos ruháit, de a sötét ruháit a miénkkel együtt mosom, nyilván nem a munkás-nagyon koszos ruhákkal. Mivel annyi sötét ruhája nincs, hogy egy gépet megtöltsön.

Amit kapunk ruhát akár új, akár használt mindig kimosom és amit lehet vasalom, így lehet a legjobban fertőtleníteni.

Mosópor az sensitiv mosópor és öblítő, de lassan majd nem azzal fogom mosni a ruháit.

Általában 40 fokon mosom a ruháit.


8 hónapos kislány anyukája

2010. okt. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én is külön mostam az újszülött kisbabám ruháit kb. 1 éves koráig. Legjobb, ha sensitive mosóport használsz vagy babamosóport (pl. Gabi) vagy mosódiót, mosószódát. Öblítőt a legjobb, ha nem is használsz, ha használsz, akkor babaöblítőt vagy ultra sensitive bőrkímélő öblítőt vegyél. jól ki kell öblíteni a rucikat és ha megszárad át is kell vasalni. Amit 90 fokon mosol, azt már nem feltétlenül kell vasalni, de jobb. én kb. 6 hónapos koráig vasaltam, utána már nem, mert elkezdett kúszni-mászni, mindent a szájába venni, így úgy gondoltam, hogy a vasalás már nem oszt, nem szoroz :)
2010. okt. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a tanacsokat!:)
2010. okt. 11. 00:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!