Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babalátogatóban pofátlan...

Babalátogatóban pofátlan kérés megfogni a babát?

Figyelt kérdés

Férjem testvére hívott minket, 1,5 hetes a babájuk.

Soha nem fogtam kisbabát, de úgy szeretném megsimogatni a kis fejét, megfogni a kezét, pociját.

Nem szeretnék tolakodó lenni, ezért nem tudom, hogy szabad-e ilyet kérnem a szülőktől, illetve szabad-e a babához nyúlnom.


2023. máj. 29. 07:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Megkérdezed. Én minden probléma nélkül sógornőm kezébe adtam a babámat (az is igaz, hogy neki már van gyereke), de mindenki más. Megkérdezed, aztán kiderül. Egy kérdésben nincs semmi bunkóság.
2023. máj. 29. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Hozzányúlni persze, hogy hozzányúlhatsz, miért ne simogathatnád meg? :) Csak figyelj rá, hogyha odaértek, az első dolog a kézmosás legyen, ilyen picinél ez még fontos.


Karba venni, max ha az anyuka magától ajánlja fel, és kérd meg, hogy mutassák meg, hogy kell tartani. Vagy ha látod, hogy segítség kell (pl pelenkázásnál), akkor felajánlhatod, hogy megfogod.

2023. máj. 29. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%
Nyugodtan kérdezd meg. Nálunk kérdés nélkül a kezembe adták a babát, amint odaértünk, kezet mostunk.
2023. máj. 29. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Az én családomban alap, hogy megfoghatta a babát, aki szerette volna. Mindenki tiszta, egészséges, értelmes ember, semmi okom nem lett volna, hogy ettől bárkit megfosszak.

1,5 napos volt a lányom, mikor végre tápszerrel jóllakott (tejem nem volt, a kórházban pedig nem adtak pótlást) és a bátyám pocakján kinyúlva aludt 2 órát.

2023. máj. 29. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Kérdés nélkül nem illik, de ha meghívtak, valószínűleg fogják engedni. Én barátnőim gyerekeihez csak úgy értem, hogy előtte megkérdeztem, hiába van saját és pontosan tudom, hogy kell tartani, azért előbb megvárom, hogy rábólintson az anyja.

A kezét viszont nem szoktam pici babáknak megfogni, mert sokat nyalják és hiába mosol kezet, másfél hetesen nincs még immunrendszere. Neki egy banális vírus is veszélyes lehet, amit te meg se érzel.

2023. máj. 29. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
74%
Kézmosás után nyugodtan megkérdezheted. Persze ne akkor, amikor végre elaludt és letették😃. Alvó babát nem piszkálunk, de ha épp kézben van nyugodtan kérdezd meg, hogy megfoghatod-e. Én odaadtam, azt nem szerettem ha jött valaki és szó nélkül, az ágyában alvó babát felvették vagy fel akarta venni. Akkor felriadt és sírt, de ha a kezemben volt és valaki megkérdezte odaadtam neki (egy zárójeles "jótanács" magamból kiindulva: ha megkapod ne kezdj el vele kisétálni a szobából. Szülés után a hormonok az egekben, vannak anyák (mint én), aki nem szereti ha szem elől téveszti. Ösztön. A kisbaba és az anyja még "egyek" (negyedik trimeszter), engem frusztrált az első 2-3 hónapban, ha valaki kiment vele. Utána már nem)
2023. máj. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
A keze helyett a lábát fogd meg, ha megemgedik a szülei.
2023. máj. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%

"1,5 napos volt a lányom, mikor végre tápszerrel jóllakott (tejem nem volt, a kórházban pedig nem adtak pótlást"


Ne terjeszd már a hülyeséget. A szülés után 1,5 nappal kb. senkinek nincs is teje, ami nem azt jelenti, hogy nem lakik jól a baba. 3-4 nap kell a tejbelövelléshez.

2023. máj. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%
1,5 napos és már otthon is voltatok?és 1,5 napos baba mellé egyből fogadtatatoi is látogatókat?jó merész vagy
2023. máj. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34%

Miért ne fogadhatnának? És ha egy háztartásban élnek? Nem mindenhol rühellik a rokonságot:-D


Kérdésre: simán kérdezd meg. Normális helyen egészséges gyereket simán odaadnak.

2023. máj. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!