Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 2 vagy több név is szóba...

Ha 2 vagy több név is szóba jöhetett, mi alapján választottatok?

Figyelt kérdés
2023. máj. 30. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a vezetéknévvel való hangzás alapján, illetve a gyakoriság számított még, meg az, hogy van-e az ismerősi körben. És a becézhetőség.

Egy barátnőm otthon szült, ők a férjével két név között nem tudtak dönteni, és miután megszületett a pici, utána döntötték el, hogy melyik név illik rá jobban (pedig a másik felé hajlottak eredetileg).

2023. máj. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Ha kettő között nem tudtok dönteni, akkor adjatok neki két keresztnevet.
2023. máj. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%

Fiunk megkapta mind a 2 nevet. 2 rövidebb név.

Lányunknál ezt nem akartam bejátszani, mert egyrészt 2 hosszú név közt őrlődtem, másrészt meg oké 2 név. De ha ferjhez megy, felveszi a férje nevét is +a 2 keresztnév... na az sok.


Első körben melyik passzol jobban a vezeteknévhez. Mind2 🤦‍♀️

Aztán végül a jelentésüket olvastam el, illetve milyen személyiség "tartozik hozzá". Így klasszisokkal az egyik név fele borult a mérleg.


1 nevet kapott. De ma már igy 1 év után a másikat el sem tudnám képzelni neki.

2023. máj. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
61%
Az alapján, hogy minél távolabb legyen a várható születésnaptól a névnapja.
2023. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kettőre szűkítettünk, mindkettőnknek volt egy-egy kedvenc neve. A férjemét akartuk elsőnek adni, de 3 hét lett volna a névnapja meg a szülinapja között, így gondoltunk cseréljünk, majd a másodiknak.

Na, őt túlhordtam, és így végül 5 hét van a két ünnep között, szóval annyira nem volt értelme a variálásnak. :D

2023. máj. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!