Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ilyen éjszakára való...

Az ilyen éjszakára való tápszerektől jobban alszik a baba?

Figyelt kérdés

Még csak most lesz 5 hónapos a lányom. Soha nem volt jó alvó, de mostanában egyenesen szörnyű lett. 1-2 óránként ébred. Ráadásul nem elég csak megetetni mint régen, már konkrétan minden ébredésnél üvöltést rendez, és újra kell altatni járkálással-énekléssel. Kezdek nagyon kikészülni.

Most 100% anyatajes, 6 hónapos korában akarom elkezdeni a hozzátáplálást. Látom hogy vannak ilyen "jó éjszakát" tápszerek is 6 hónapon felülieknek. Eddig tápszert nem terveztem neki adni mert ugye bőven van tejem. De ha ilyen marad az alvása, akkor lehet éjszakára megpróbálkoznék valami hasonlóval. Szerintetek lenne értelme? Vagy csak bele zavarnék a szoptatásba ezzel, de ugyanúgy ébredne ennyiszer?

[link]

Ilyesmire gondoltam.



2023. jún. 7. 22:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltetlenul csak a szoptatasba zavarnal be, hanem az alvasa tovabb is romolhat. Tejtermeket fogyasztasz? Nalunk csendes reflux es tejfeherje-erzekenyseg volt az egyik oka a sok ebredesnek.
2023. jún. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, en az elso gyerekemnek nem, de a masodiknak (aki valamivel amugy jobb alvo volt, ami azt jelenti, hogy nem 6-8x, hanem “csak” 3-4x ebredt) adtam tapszert 5-7 honapos kora kozott ebbol a celbol tobbszor, de semmit nem segitett, es rendszerint amugy meg sem itta.
2023. jún. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Eszem tejterméket. De 1-2 hétig elhagytam már, nem lett jobb. Meg igazából szerintem neki most ilyen alvási regressziója van, legalábbis erre fogom a rossz alvást. Régebben azért jobb volt. Pár hete már volt hogy csak egyszer kelt éjszaka, azt hittem arra haladunk hogy lassan átalussza. Erre bumm, egyik napról a másikra teljesen felborult ami eddig működött.
2023. jún. 7. 23:05
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal nyugtalanabb lesz, ha még a cicit is elveszed tőle este. Én nem próbálkoznék ezzel.
2023. jún. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2023. jún. 8. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Eszem tejterméket. De 1-2 hétig elhagytam már, nem lett jobb


Mert legalább 3 hét kell, hogy kiürüljön a szervezetből.

2023. jún. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul a szalámikban,péksütikben is lehet tej.
2023. jún. 8. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, akkor a tápszerrel nem próbálkozom. És lehet tartok 3 tejmentes hetet. Hátha. Már kb bármit kipróbnék.
2023. jún. 8. 08:23
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mozgásfejlődéssel hogy áll? A nagymozgások beindulása is szétcseszi az alvást egy időre.
2023. jún. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ha a tej lenne a baj, akkor az nem látszódna hogy fáj a hasa? Mert kiskorában volt ilyen baj, puffadt volt, tekergett, húzogatta a lábát, ott látszott hogy a hasával van baj. De ez szép lassan elmúlt. Most már inkább olyan mintha a fáradtságtól ordítana, pedig fix időpontban fürdik, aztán altatás. A tévé sem megy szinte semennyit. Mégis olyan mintha az inger lenne sok neki.

Nem kötekedni akarok, csak kérdezem, hogy így is van-e esély arra hogy a tej a baj, hogy reménykedjek-e 3 hét múlva javulásban.

2023. jún. 8. 08:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!