Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire gond, ha egy 1 éves...

Mennyire gond, ha egy 1 éves napi 4x eszik 5 helyett?

Figyelt kérdés

Reggel 8 körül kel, reggelizik, majd alszik egyet, 11 és dél között kel, akkor ebéd, aztán 3 körül uzsonna, majd megint alszik egyet kb 4-től, és akkor vacsora 7 körül, majd fürdés.


Rossz ez a napirend? Változtassak valamit rajta?


Tápszeres volt, de már egy hónapja nem kell neki, utálja a cumisüveget, max pár kortyot iszik belőle néha, éjjel pl, amúgy pohárból itatom vagy kanállal, mert semmi ilyen itató poharat vagy kulacsot nem fogad el.

A tápszerből szoktam tenni tejpépbe, tejbegrízbe stb, hogy mégis egyen belőle, mert tudom, hogy kellene még neki.


2023. jún. 16. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Most ez komoly?

Az en lányom is 1 éves.

Van hogy 3x eszik egy nap, van hogy 12x.

Tapszert sosem látott, 10honapos kora óta nem szoptatom.


Köszöni jol van.


Miért kell ezt ennyire túlaggódni?

2023. jún. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%

Ha nem marad éhes, és az étkezések se húzódnak el végtelen ideig stb., akkor nem gond.


#1, ez viszont rohadtul gond :D

2023. jún. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

14 honapos fiam reggel megissza hetkor a tejet,fel kilenckor reggelizik,aztan ebed,negykor uzsonna,fel hetkor vacsora,este fel kilenckor betol egy uveg tejet

11 honapos koraig anyatejes volt egyebkent

Mekem nem az eves,hanem az alvasa a fura a babadnak.

Nekem reggel nyolckor visszaalszik fel orara,utana csak delben alszik,kettoig.aztan mar csak este kilenckor.

Ha delutan alszik neked akkor este normalisan elalszik idoben?

Van a

2023. jún. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ha kiegyensúlyozott az étrendje, amiből mindent megeszik, akkor ez így nem rossz. Ha jól értettem végülis eszik tápszert is, elkeverve ebben-abban. Ha úgy látod fejlődik rendesen, én nem aggódnék.
2023. jún. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

13 hónapos a fiam, eddig neki is nagyjából így alakult a napirendje.

Reggel kelt fél 7 körül, elvittük a tesót suliba, 8 körül reggeliztünk.

Utána fél 10 körül elaludt, aludt kb.11-ig. Dél körül ebéd, játék, satöbbi. Utána bolt, plusz mentünk a nagytesóért a suliba.

Általában fél 3 körül aludt el újra, és aludt kb.4-ig. Utána uzsonna, játék, program.

Este fél 7-7 körül vacsi, aztán este még lefekvés előtt betolt egy üveg tápszert.

Most 2 hete elkezdett tolódni neki a délutáni alvás, most próbál átállni a napi 1x alvásra. Aztán ez vagy sikerül, vagy nem. :D

De enni ugyanúgy 4x eszik akkor is.

Mondjuk ő brutál keveset eszik. Igazából nem is nevezném mennyiségnek. 🙈

Ezért örülök, hogy ő legalább a tejitalt megissza. Így kap a nappali alvás előtt 1 üveggel, este alvás előtt, és még 1x eszik éjszaka is.

2023. jún. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Éhes nem hinném, hogy marad.

Egyébként most jön felül 2 fog, és érezhetően kevesebbet eszik.

Most egyelőre betudom ennek.


Igen, könnyebb lenne, ha inná a tápszert vagy tejitalt, de egyszerűen utálja a cumisüveget.

Eddig abból ivott persze, de fokozatosan egyre kevesebbet, és végül semmit már, hanem eltolja.


A védőnő mondta, hogy egyen tejes dolgokat, ez tejpép, joghurt, ez-az, ezekbe próbálom bele csempészni a tápszert, ha már megvettem anno előre. 🥴


Egyébként végig alussza az éjszakát már 6 hónapos kora óta, és igényli a délelőtti és délutáni alvásokat.

Ha kevesebbet aludna, akkor beleférne még egy étkezés, de így egyelőre nem.

2023. jún. 16. 14:28
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is bőven 2x aludt nappal ekkora korában, sőt néha 3x. Nálunk a tízórai maradt ki az amúgy se túl fix napirendből. Szerintem ne izgulj rajta. Szólni fog, ha éhes.
2023. jún. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!