Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhat problémát, hogy az 1...

Okozhat problémát, hogy az 1 éves babát 1 hétig rábízzuk a nagyszülőre?

Figyelt kérdés
Nyaralni mennénk, de nekem hiányozni fog a pici lány, meg azért gondolom ő is hiányolni fog minket. Nagyon szereti a szüleimet, sőt kimondottan jó a kapcsolat velük, de félek nehogy valami traumát okozzon hogy most 1 hétig nem lát minket. Felesleges az aggódásom?

2023. jún. 1. 12:45
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/145 anonim ***** válasza:
85%

A gyereket miért nem lehet vinni nyaralni?

Nekem is 1 évesem van, kizárt, hogy egy egész hétre nagyszülőkkel hagyjam.

2023. jún. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/145 anonim ***** válasza:
91%

Nem azt mondom, hogy nem lehet a gyerek nélkül szórakozni, mi is járunk a férjemmel. DE 1 hét baromi sok szerintem, hogy ott hagyd.


Különben is a nyaralás egy családi program, én legalábbis nem hagynám ki a gyerekem, mégha nem is igazán érti vagy érdekli. :)


Mondjuk traumának talán nem éli meg, de lehet, hogy kicsit borulni fog az alvása pl, meg ilyenek. Abból azért hamar visszarázódnak a gyerekek.

2023. jún. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/145 anonim ***** válasza:
94%
Én nem vagyok pszichológus, szóval semmilyen tudomány nem támasztja alá a véleményem, de szerintem ez még korai külön. 1-1 nap, esetleg egy ottalvás még oké, de egy hetes nyaralásra én személy szerint nem mennék nélküle.
2023. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/145 anonim ***** válasza:
95%

1 hét nekem is elég sok lenne, ennyit még az 5 évesem is soknak tart, mégha szereti is nagyon a nagyszüleit, de utána azt mondta, hogy most egy darabig nem akar ilyen hosszú időre külön lenni tőlünk. Egy 1 éves baba még nem fogja ezt szóban kifejezni, de lehet, hogy rádtapad.


1-1 hétvége oké, 1 hét egy ilyen kicsinél szerintem sok.

2023. jún. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/145 A kérdező kommentje:

#1


Áhh az nem pihenés lenne. Jelenleg olyan a helyzet hogy anya van vele otthon 4-ig és utána délután én. Iszonyat fárasztó és munkás.

Altatás borzalmas minden esetben, éjszakák nincsenek.

Még a legrosszabb ellenségemnek sem kívánom hosszú távon.

Szüleim nagyon közel vannak, és nagyon sokszor éjszakára átvállalják, hogy tudjunk pihenni, ne merüljünk ki.

Azt hiszem több emberes babának szokták hívni az ilyen babákat.

2023. jún. 1. 12:57
 6/145 anonim ***** válasza:
57%

Ur isten gyere le..tisztában voltak azzal amikor szültel,hogy egy ideig a pihenés,a nyugodt nyaralás nem lesz elérhető a számotokra?

Nem tehetek róla,de én nem értem az ilyen szülőket

Én a gyerekem nélkül egy napot sem bírok ki,nem meg egy hetet

2023. jún. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/145 anonim ***** válasza:
81%

Ebben semmi többemberes nincs. Ilyen egy átlag csecsemő.

Tudod mi a többemberes? Ha tartós beteg vagy fejlesztésre szoruló nem neurotipikus gyereket nevelsz.

2023. jún. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/145 anonim ***** válasza:
83%

Igen, okozhat.

Nem véletlen, hogy ha ennyi idős baba kórházba kerül, az édesanyja is menni szokott vele.

Persze a nagyszülő nem annyira idegen, mint a kórházi személyzet, de nem is családtag (ha nem éltek velük együtt) és egy hét az anyja nélkül még akkor is sok lenne, ha családtaggal lenne.


Vannak szükséghelyzetek, pl. anya betegsége/műtétje, kistestvér születése, de EZ NEM AZ!

2023. jún. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/145 anonim ***** válasza:
68%

Ez még annál is rosszabb mint aki üvölteni hagyja a gyereket mert nem bír vele.

Anya van vele,te jó ég..nem anyád szülte...

2023. jún. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/145 anonim ***** válasza:
13%
Mondjuk az becsülendő, hogy tiszteletben tartjátok azt is, hogy más emberek nem szeretnék a gyereksírást hallgatni a buszon/vonaton/repülőn... Szerintem nagyon rendes emberek lehettek. :)
2023. jún. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!