Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha gügyög a babám, szavalt...

Ha gügyög a babám, szavalt mond de még nem tudatosan (mama, baba stb.) Akkor hamarabb fog beindulni a beszéd?

Figyelt kérdés
7 hós.
2023. jún. 26. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos. Az enyém is mondott szavakat 10 hós kora előtt, elismételte amit hallott tőlem. Aztán ezeket mind abbahagyta 1 évesen és csak 3 éves kora után kezdett rendesen beszélni, ami nagyon későinek számít.
2023. jún. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Én azt nem értem hogy miért lesz papagáj egy babából.eszembe sem jutna szavakat mondogatni hogy majd ö is mondja.

Megtanul beszélni ha normálisan beszélünk hozzá akkor is.

2023. jún. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
#2, én azért mondogattam, hogy megtanulja, mit jelent. Például hogy kaki van a pelenkában, miközben kicseréltem. Nem baj, ha utánam mondja, de nem is cél.
2023. jún. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 7 honaposan ezt csinálta. Aztán az első tudatos szava 21honaposan volt
2023. jún. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.
2023. jún. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Én nem mondogatom neki a szavakat, ezeket magától mondja.
2023. jún. 26. 14:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Én se tanítottam, hanem elismételte amit mondtam. Pl. kérdeztem hol a töltő. Erre ő is mondta, hogy töltő.
2023. jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!