Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha nem mászik?

Baj ha nem mászik?

Figyelt kérdés
Mindenki idegesít azzal hogy baj lesz ha nem mászik a baba, hülye lesz. Amúgy már tökéletesen ki vagyok a sok okoskodó meg fanyalgó kommenttől, hogy mindent szarul csinálok, de ez most különösen rosszul érint, mert mindenki ezt mondogatja. Most ez valós? Ha nem mászik hülye lesz? Amúgy 8 hónapos, kúszni kúszik, de nem szeret és négykézláb áll rugózik de mindig összeesik.

2023. jún. 26. 20:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
94%

Ha kúszik az nagyon jó, majd fog mászni is.

A lényeg, hogy 1 vízszintes mozgásforma meglegyen, mert a két agyfélteke közti kapcsolatot ez erősíti meg. Ha stabilan kúszik nincs miért aggódni. A mászással sincs elkésve.

Szóval relax és mindenki kapja*be.

2023. jún. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Baj ha nem mászik, de elvileg 10 hónapos koráig ráér Vele, hülye nem ettől lesz, viszont tanulási,idegrendszeri,mozgásbeli problémák felmerülnek ha nem mászik egy baba.
2023. jún. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%

Van még ideje. Nem gépek, hogy mindent időre csináljanak. A babádnak több idő kell a mászáshoz, az is lehet hogy kihagyja, az sem lesz baj.

A tesóm kihagyta a mászást. Most egyetemre jár, focizott annó. Semmi baja nem lett belőle.

2023. jún. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%

Én nem másztam. Semmi gondom :)

Mozgáskoordinációm jó, tanulásban is szuper voltam.

Nem törvényszerű, hogy bármi gondja lenne majd.

Nálunk valamiért gyakori a családban a mászás kihagyása.

2023. jún. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

Hát, én meg nem kúsztam, nem másztam, és lett bajom. Ritmusérzék nulla, egyensúlyérzék szar, diszkalkulia. Megérte anyámnak bevágni a kompba, hogy kussoljak. Ja, nem.

Az meg külön rejtély, hogy miért osztod meg, hogy mit és hogyan csinálsz, hogy annyi negatív komment jön rá. Azt szintén nem értem, hogy miért mindenki más a hülye, ha mindenki más szerint valamit szarul csinálsz. De a te dolgod.

2023. jún. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is kihagytam a mászást, végig jó tanuló voltam, fősulit is elvégeztem stb., elvileg minden ok velem.

De azóta pont a saját babám miatt olvastam utána, és meglepő dolgokra bukkantam, pl. hogy ezzel függhet össze, hogy hiába csináltam meg a jogsit 18 évesen (majd sok év múlva vettem pótórákat is), nem tudok ráérezni a vezetésre, egyszerűen nem megy, azóta sem vezetek, pedig lassan 40 leszek...

Ja, és keverem a jobb-bal kezem, d és b betűt, 3-as számot és nagy E-t (digitális kijelzőnél fordul elő inkább). Apróságok, inkább csak bosszantó, a vezetés kényelmetlenebb, de ez van, simán együtt lehet élni ezekkel azért.

A kisfiam éppen kúszott picit, aztán váltott a mászásra, nem tudom, hogy ebből lesz-e probléma később, remélem nem.

2023. jún. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Jaj nekem is ebből volt már elegem. A fiamnak még a kúszása is szabálytalan volt, aztán nem kezdett el mászni (időben). Hordtuk mindenhova, konduktorhoz, Dévény tornára. Végül elkezdett mászni, de annak köszönhettük, amit mi találtunk ki, amivel rá tudtuk venni, hogy másszon. Már betöltötte az 1 évet, 12-13 hónapos lehetett, amikor elkezdett mászni, elég gyorsan belejött, és onnantól már nem kúszott. Viszont 14 hónaposan elkezdett járni, és akkor abba is hagyta a mászást. Akkor az volt mindenkinek a baja, hogy "de jó lett volna, ha még mászik, reméljük így már nem lesz vele gond..." Persze közben ment az is, hogy felállt már, jár már? Nagyon gyorsan megtanult járni is, 1 hónap múlva már szaladt. Semmiről nem vagytok lemaradva! Nekem azt mondták, hogy ha legalább az egyik megvan, a kúszás vagy a mászás, akkor az már bőven jó, csak ugye fiamnál a kúszás sem volt jó.
2023. jún. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
47%

7-es vagyok.

Esetleg ti is kipróbálhatják azt, amit mi is a mászás elősegítéséhez.

Mi kitömtük a body-ját (valami szivaccsal, plüssel) annyira, hogy ne tudja letenni a hasát a földre. Kénytelen volt négykézlábra állni, és ha menni akart valahova, el kellett, hogy induljon. Eleinte kicsit sírt, de hamar ráérzett, hogy így is tud haladni, aztán egyre jobban ment neki, míg végül kivettük neki a kitömést, és már magától is négykézlábra állt, és beindult, imádta.

2023. jún. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%
Én nem másztam, nem is kúsztam. Semmi bajom, de az anyámat már akkor is nyektették érte, és követelte a védőnő, hogy másszak. Nem másztam parancsra sem. Nem kell előre túlaggódni. Idegesíteni mást meg főleg nem kellene.
2023. jún. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

8, el nem tudom képzelni, hogy hogy válhatott be ez egy ép értelmű csecsemőnél. De igazán azt se, hogy nem épnél beváljon. 🤷

Nagyobb gyerekem megkésett volt, de vetkőzés ment már 10 hónaposan. Body alá adott harisnyát levette magáról. Nem hogy egy kellemtlen párnázàst hagyott volna.

2023. jún. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!