Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha nem mászik?

Baj ha nem mászik?

Figyelt kérdés
Mindenki idegesít azzal hogy baj lesz ha nem mászik a baba, hülye lesz. Amúgy már tökéletesen ki vagyok a sok okoskodó meg fanyalgó kommenttől, hogy mindent szarul csinálok, de ez most különösen rosszul érint, mert mindenki ezt mondogatja. Most ez valós? Ha nem mászik hülye lesz? Amúgy 8 hónapos, kúszni kúszik, de nem szeret és négykézláb áll rugózik de mindig összeesik.

2023. jún. 26. 20:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
36%
Ő hagyta szerencsére, zavarta eleinte, de jobban érdekelte valami, amit elé raktunk, és küzdött azért, hogy odamásszon és megszerezze.
2023. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
39%
Ha kúszik, akkor nincs gond, a lényeg, hogy az egyik meglegyen(kúszás/mászás). De a négykézláb rugózásból valószínűleg hamarosan lesz mászás is.
2023. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

5

Gondolok itt

-tápszer

-hozzátáplálás

-oltások

-fájdalomcsillapítás

-altatás

-mozgásfejlődés

-játékok


És amúgy nem vagyok az a magamutogató ember, de így is simán belém állnak a kedves családtagok, meg ismerősök.. tudnék mondani bőven sztorikat, de ez nem a téma része

2023. jún. 26. 21:54
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Megpróbálok tiszta vizet önteni a pohárba, mert sokan sokfélét írnak.


A mászás azért fontos, mert keresztezett mozgás. Egyszerre mozdul a bal kéz-jobb láb és viszont. Ez erősít bizonyos fontos agyi kapcsolatokat.


De a kúszás is keresztezett mozgás, sokat segít az is. Ha legalább az egyik megvan, valószínűleg megtörténik a szükséges fejlődés.


Amit szülőként tehetsz, hogy teret adsz a mászásnak. Nem tartod hosszan a járókában, bébikompban, nem motiválod idő előtt a felállásra.


De ha nem mászik, akkor vannak terápiás módszerek, amik még iskolás korban is segíthetnek, hogy megerősödjenek azok a kapcsolatok. Szóval ha kimarad a mászás, akkor jó lenne, ha te erre emlékeznél.


És szerintem se aggódj, nincs semmiről lekésve a babád.

2023. jún. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
70%
Én a gyógytornászt kérdeztem meg. Szerinte nem baj, vagy kuszas, vagy mászás legyen meg, vagy mindkettő. Az a baj, ha valakinél kuszas és mászás is kimarad.
2023. jún. 27. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Régen (20-30-40+) éve egyáltalán nem törődtek ezzel, hogy másszon a gyerek. Mára már bebizonyították, hogy (ahogy előttem is írták), a keresztezett mozgás miatt fontos szerepet játszik.


Természetesen én is kompos baba voltam (30+ vagyok), átlagos képességűnek mondanám magam. A szorgalmamnak köszönhetően elvégeztem az egyetemet is jó eredményekkel, ösztöndíjjal. Azért tettem hozzá, hogy a szorgalmamnak köszönhetően, mert nem tudhatom, milyen képességeim lettek volna AKKOR, ha nem ültetnek kompba és megtanulok babakoromban mászni.

Lehet ma már Nobel-díjas fizikus lennék... 😉


Mindenesetre én erre odafigyeltem, ezen ne múljon alapon. Voltunk is gyógytornásznál, végül én lányom mindent csinált sok ideig, tehát kúszott, mászott. Okos kislány (3 éves), meglátjuk, mennyiben befolyásolta ez a későbbiekben.


Ja, tegyem hozzá, hogy én se vezetek, mint írta itt egy hozzászóló. Viszont semmi más problémám nincs így... Elsős-másodikos koromban voltak szövegértési nehézségeim, viszont ez gyakorlással teljesen elmúlt. Mára ez az egyik erősségem.

2023. jún. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
6-os én nem kúsztam és nem másztam. Az idióta védőnő minél előbbi ültetést és jártatást javasolt anyumnak. Aki persze így is csinálta. Évekig fájt a lábam, eljutottam nehezen egy mozgásterapeutához és Ő mondta, hogy nagyon gyengék a mély izmaim. Nem ,,ők,, végzik a munkát a testem tartásában és tök véletlen hozzátette, ez akkor van, ha kimaradt mozgásforma. Mikor meséltem neki, hogy 4 hónapos koromtól ültettek, plusz 9 hónapos koromtól jártam… a vezetés katasztrófa. Hiába tettem le a jogsit, nem megy, nem tudom például összekapcsolni hirtelen, a sávváltáskor ki melyik sávba jön. Tolatás katasztrófa stb. Kisfiam 17 hónaposan kezdett járni, addig mászott. Megkaptam mindenkitől jaj ez baj meg ez már késő stb. Megmondta a gyerekorvos, ráér 18 hónapos koráig és le van sz@rva kinek hogy futott ennyi idősen a gyereke. És tényleg így van!
2023. jún. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!