Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért tilos együtt aludni a...

Miért tilos együtt aludni a babával?

Figyelt kérdés
A kislányom 5 hónapos lesz, nappal a kiságyában alszik, este viszont velünk. Tudom, hogy sokan rendkívül ellenzik ezt a dolgot, pl. a sógornőm is kivolt, amikor meghallotta. Most a védőnőm (akit egyébként nagyon szeretek) tanácsolta, hogy szoktassuk ki onnan. Bevallom, kicsit elszomorodtam. Ha jól értem, a szülők nyugalma érdekében ellenzik az együttalvást, de nekünk eddig bevált! Este sokkal könnyebben alszik el mellettem, ha este felkel, szinte félálomban is meg tudom szoptatni, így én kipihentebben ébredek. Mivel a mi ágyunkban van, könnyebben rá tudunk nézni, hogy jól van-e, ráadásul nagyon jó érzés a szuszogó babám mellett elaludni, felébredni! Eleinte aggódtam, hogy ráfekszem stb., de semmi ilyesmi nem történt, az ember félálomban is érzékel dolgokat és úgy helyezkedem, hogy ne legyen semmi baj. Mi a véleményetek? Mindkét oldal nézeteire kíváncsi vagyok!
2009. márc. 25. 15:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
70%

én alszok vele is meg külön is mikor hogy. attól függ milyen az éjszaka. attól nem féltem sose hogy ráfekszem.

szerencsém van jó kislány, este leteszem ált. hajnalig alszik egyedül. 5-6 között riszt átmegyek kiveszem (van egy külön ágy a szobájában) és kelésig együtt alszunk. de van hogy nem kelt csak reggel 7-8 fele. most 7 hónapos.

ugy nem aludnék vele együtt hogy apával nagyágyban.

2009. márc. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
46%
Ha nektek ez vált be, akkor csináljátok így. Én nem fogom (még csak 7 hetes a fiam), mert kell a magánélet és amikor 3 v. 5 éves lesz, akkor is ott fog aludni veletek. Akkor már nem biztos, hogy szeretnétek. Nagyon nehéz lesz kiszoktatni onnan, szinte lehetetlen. Engem legalábbis óvtak olyan párok, akik így jártak... És ha majd máshol szeretnéd, hogy aludjon? A nagyszülőknél sem fog tudni önállóan elaludni. Az én babám a kezdetektől külön szobában alszik, magától alszik el minden este. De nem ítélem el ezt a variációt sem, ezt ti érzitek.
2009. márc. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem meg ez a világ legtermészetesebb dolga. Azt egyáltalán nem tartom természetesnek, ha egy ilyen pici baba külön alszik a szüleitől, mert szerintem úgy nem tudnak eléggé vigyázni rá. Persze, van légzésfigyelő meg egyéb kütyük, de nem kellene azzal helyettesíteni a szülőt.


Nálunk mindkét gyerkőc köztünk aludt, majd szépen, maguktól átszoktak a saját ágyukba. Nekünk is így volt a legjobb, meg nekik is.

Úgy gondolom, hogy a baba első éveiben a szülőknek háttérbe kellene tenniük a saját igényeiket, és csak a babára gondolni. Ha ez nem megy, akkor ne vállaljon gyereket.

2009. márc. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
54%
az egyik ok pl lehet az, hogy normális esetben arra is felkel egy anyuka a legmélyebb álmából ha a baba nem úgy lélegzik mint szokott, vagy bármi kis apróság van. viszont ha valakinek szülés utáni depressziója van, amit egyrész nem is szoktak vizsgálni különösebben, és csak nagyon ritkán derül ki, illetve kezelik, akkor az anyuka pl ráfeküdhet
2009. márc. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
88%

Én amikor még terhes voltam olvastam pro és kontra érveket.

Az én védőnőm pl. pont mellette van.

Itt találsz erről egy cikket:

[link]

Ugyanakkor én azt is olvastam, hogy újszülöttel veszélyes, mert ha túl fáradt vagy, ráfekhetsz. Én ugyan ezt nem tudom elképzelni, inkább az lenne, hogy nem alszom jól, mert félek, hogy baja lesz.

Később szerintem a szülők magánélete miatt gázos. Hogy bújtok össze, ha ott van a gyerek? Én ezért nem akartam.

Anyukám viszont a húgommal 10 éves korig egy ágyban aludt, mert állítólag csak úgy tudott aludni a gyerek.

Szerintem ha téged nem zavar, akkor nyugodtan hagyd csak.

2009. márc. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
És amit a második írt, az egyszerűen nem igaz. Egy olyan kisgyerek, akinek a lelkivilága rendben van, annak nem kell könyörögni, hogy átköltözzön a saját ágyába, és a nagyszülőknél is elalszik.
2009. márc. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem hiszem, hogy a külön alvástól valaki rosszabb szülő lenne. Egyszerűen mások az igények.
2009. márc. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Bár én még így pocakosként azt mondom, hogy nem tervezek családi együtt alvást, sosem tudhatom, mit hoz majd az élet.

De én nem akadok ki, ha valakik együtt alszanak a babával, szerintem ez a család dolga, nekik kell eldönteni. Ha nem vész el az intimitás a szülők közt, akkor miért ne?

Tilosnak nem hiszem, hogy tilos lenne, hiszen régen szokás volt, én is ismerek ilyen családot, és teljesen normális a házasságuk is, meg a gyerek is.

Ha nektek ez így jó, akkor csináljátok nyugodtan! A védőnőre meg ne hallgass, tisztelet a kivételnek, de néha az is csoda, ha a gyerek popsiját megtalálják és nem keverik össze a másik végével.

A miénk is hiába kedves, hasznos tanácsot még nem adott, pedig rengeteget kérdezek.


Minden jót nektek!

2009. márc. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
73%

Én 2 dolog miatt nem tartom nagyon jónak ha együtt alszotok a babával.

Egyrészt a házasélet így vagy úgy de kárát látja a dolognak.

A fontosabb, hogy most lehet, hogy nagyon aranyosnak tartod, de minél idősebb lesz, annál nehezebben fogod tudni kiszoktatni az ágyból. Nem tanul meg egyedül elaludni, elaludni amikor a család még fent marad, egyedül felébredni, egyedül eljátszani magában amig a család is felébred.... stb

De ez a ti döntésetek, van aki a sokéves gyerekeivel is egy ágyban alszik. Én mindegyik kicsimet az első naptól kezdve külön szobában, külön ágyban altattam éjszaka, nagyon hamar végigaludták az éjszakát, amikor először nagymamánál aludtak simán le lehetett rakni őket, soha nem volt semmi probléma

2009. márc. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%
15.34-es hozzászólóval teljesen egyetértek.
2009. márc. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!