Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tej adása, na de hogyan?

Tej adása, na de hogyan?

Figyelt kérdés
Kislányom másfél éves múlt. Sokáig anyatejes volt, pár hónapja leválasztotta magát, így reggelre szoktam adni neki egy kis tápszert, de tényleg csak reggel egyszer, akkor úgy jól esik neki. Viszont gondolkozom rajta, hogy nem válthatom e le nála a tápszert sima tejre? Csak nem tudom hogyan kellene megpróbálni és hogy egyáltalán szabad-e ennyi idősen. Természetesen fogyaszt amúgy tejet, ételben hőkezelve, de direktbe még nem adtam neki. Ha veszem a sima bolti tejet azt is fel kell forráznom első alkalommal, vagy azt nem, mert már hőkezelve van? A védőnőnk nem igazán hajlandó normális választ adni erre..
2023. júl. 7. 12:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%

10 honapos koraban levalasztotta magat a fiam,azota bolti tejet kap.azonnal elfogadta.

15 honapos es semmi baja tole.eleteben sosem fajt meg a hasa,nem volt hasmenese es szorulasa sem.

2023. júl. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
75%

Jaj es nem forraltam sosem,csak melegitem mikrohullámú sutoben

1

2023. júl. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%
Az uht tejek kezeltek, azokat nem kell forralni. Nem lesz baja ha kivaltod, de en alapbol nem vagyok híve a tejfogyasztasnak. Mert ezek mar nem olyan tejek mint regen. En nem adnek neki napi tobb decit. Nalunk hebe hoba isznak csak tejet
2023. júl. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Azt meg hozzateszem,hogy onnantol kezdve csak reggel es este ivott tejet a fiam

Napkozben az etkezesek ki voltak valtva

2023. júl. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
39%

A lányom 12 éves. Amikor ő kicsi volt, az volt az ajánlás, hogy 1 éves kor után mehet a tej.

Onnantól ő azt is kapta. Semmi baja nem volt tőle soha. Általában este ivott mindig egy üveggel, meg néha nap közben, de akkor pohárból.

Most a fiam 13 hónapos, ugyanaz a gyerekorvosunk, azt mondta, 2 éves korig ne adjak tejet. Kapott már, ivott a miénkből, de az nyilván nem akkora mennyiség.

1x volt, hogy kapott egy kisebb pohárral, akkor este rosszul aludt, fájt a hasa. Egyáltalán nem biztos, hogy a tejtől, de azóta nem is nagyon mertem nagyobb mennyiséget adni neki.

Tejitalt kap, azt szereti.

Mondjuk ő napi 3x is iszik még. Tejből az szerintem sok lenne nagyon.

2023. júl. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
1 éves koruktól rendes bolti tejet isznak a gyerekeim.Semmi baja nem lesz tőle,ha nem allergiás,az pedig már kiderült volna,mert gondolom azért a tejtermékek be vannak vezetve már.
2023. júl. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

10hónaposan hagyta el a szopást a lányom, 13 hónaposan a fiam


Én nem eröltettem semmit helyette. Mivel sok tejterméket adok nekik, szeretik, így maga a tej már nem annyira szükséges.

2023. júl. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Nagyon jó evő a kislányom szerencsére, szóval napközben, sem éjszakára ezért nem is adtam neki tápszert, mert felesleges lett volna, nem is kérte. Viszont reggelre azért vezettem be, mert így együtt leülünk, ő megissza a tápit én a kávémat, ez olyan kis rituálé lett. Ha nem adnám sem a tápszert már, sem tejet, akkor nem tudom mi mást kínálhatnék neki ébredés után? Tudom, hogy ezek a mai bolti tejek nem a legjobbak, de ettől függetlenül a tápszerek híve sem vagyok igazán, ezért agyalok melyik lenne a ,,jobb”?
2023. júl. 7. 13:21
 9/21 anonim ***** válasza:
74%
Jó a tej, de nekünk a védőnő 2 éves korig inkább a tápszert ajánlotta, mert vitaminok, ásványi anyagok vannak benne. Szerintem a tejet is adhatod neki, de a tápszer is teljesen jó, nem az ördögtől való.
2023. júl. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
58%

Másfél évesen már az én fiam is ivott tejet, pedig ő tejallergiás volt csecsemőként, a tejtermékek bevezetését 1 éves kora után kezdtem el. UHT tejet szokott inni, mert az van itthon, de úgy tudom, a pasztőrözöttel sincs semmi baj, se az ESL vagy más tejjel. Nyilván nem nyerstejet adok neki, azt föl kell forralni.


Nálunk nincs benne semmi rendszer, hogy mikor iszik tejet. Szoptatom még amúgy is, lefekvéskor is. Ha meglátja a tejesdobozt és kér, akkor adok neki, néha meg amúgy is megkínálom.

2023. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!