Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős babával lehet...

Mennyi idős babával lehet bevállalni 4 órás autóutat?

Figyelt kérdés

A családomat szeretnénk néha meglàtogatni.

2-3 havonta, de nem tudom mennyi idő után merjük ezt bevállalni vagy egyáltalán nem ajánlott?


Örülnék, ha leírnátok a tapasztalaitokat, akár hasonló esetben, akár nyaralás miatt akár távollakó családtagok miatt.



2023. júl. 14. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

Egyben 4 órásat max. éjszaka. Megállókkal amikor a ti idegrendszeretek készen áll rá, hogy akár óránként meg kelljen állni mozogni / szoptatni stb.

Nekünk eddig a leghosszabb autós út 6 óra volt; két megállóval mentünk, majdnem 2 éves kisgyerekkel.

2023. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%

Egyben vagy külön négy óra?

Mi 2 hónapos kora óta visszük. Oda vissza 3 óra, ha elmegyünk a másik mamához is akkor 4 óra. De ha egyben négy óra sem vészes. Én szoptatom, tehát ha megéhezik akkor csak megciciztetem. De az elején tápszer volt, akkor is megoldottuk csak akkor bonyolultabb Volt ugye a cumisüveg, por, víz miatt. A vizet forralva hoztuk forrón emiatt nem hűlt ki egyhamar. De termosz is lehet megoldás ha egyben van a 4 óra.

Most 4 hónapos a kicsi. Nem tudom nálatok mennyi idős.

2023. júl. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
53%
A babától függ. De nekem volt olyan ismerősöm, aki kétszer utazott a lányával 6 hónapos és 14 hónapos kora között. Négyórás vonattal, majd hétórás repülőúttal utaztak mindkét irányba. Szóval egy fél évessel elvileg már meglehet tenni az utat, de ez rajtatok múlik.
2023. júl. 14. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Amit lehagytam, hogy nem tudom a ti gyereketek milyen habitusú. A miénk viszonylag nyugodt. Autóban pedig javarészt alszik.
2023. júl. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
4 honapos volt a fiam amikor 5 orat vegig utaztunk.vegigaludta az egesz utat
2023. júl. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%
A lányomat is 4 hónaposan vittük távol elő nagyszülőkhöz, kb 3-3,5 órás volt az út. Semmi gond nem volt, szinte végig aludta, persze útközben megálltunk pihenni.
2023. júl. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Hathetes volt a lányom mikor először mentünk a vidéki nagyszülőhöz. 2,5 óra autózás egyben. Egyszer megálltunk, amúgy sima ügy volt. Oda vissza nem járnám meg, de ottalvással vállalható. Szerintem nagyobb gyerekkel rosszabb, mert egy 8-10 hónapost már szórakoztatni kell...
2023. júl. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Gyerekfüggő. Az enyém fél éves kora akatt végigaludta volna. Utána egy évig nem autóztunk vele, mert utálta, ordított. Vonattal mentünk. Másfél éves korától megint elvan az autóban.
2023. júl. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hát mi még baba előtt is 1,5 óránként megálltunk. Tehàt olyan 2-3x a 4 óra alatt.

Az oda út is 4 óra meg a visszaút is igazából sajnos.

:)

De simán megáll a pàrom óránként azzal nincs gond.

Hajnalban nem szeret vezetni, mert kipihenten szereti vállalni az utat.

Azzal nincs gondja ha hamarabb kelunk, mert jobb délelőtt menni, a dugót kikerülni.:)

Rendben akkor majd neki vágunk. De amúgy én a hányingertől félek még a későbbiekben..

2023. júl. 14. 21:57
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mármint hogy a gyerek hány az autóban? Szerintem az genetika sajnos. Tesóm gyerekei hányósak (meg a férje), az egyik unokatestóm gyerekei is hányósak. Az én fiamnál sosem volt ilyen probléma. Azért kisebb trükkökkel tudják menedzselni a dolgot. De a tesómék volt, hogy emiatt mentek valahova inkább vonattal.
2023. júl. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!