Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a csecsemőkori időszakot nem sírják vissza/utálták?

Figyelt kérdés

Instagrammon, Facebookon is, ha feldob ilyen gyerekvállalásos-neveléses cikket, akkor a legtöbb anyuka azt írja kommentben, hogy a kisgyerekes időszak volt a kedvence, visszasírja azt az időt, stb.

Viszont a babás időszak..

Arról szinte mindenkitől azt olvasom, hogy utálta, zombi volt, kimaradt 1 év az életéből, pocsékul érezte magát.

Akkor tényleg senki sem szereti a babás időszakot?


2023. júl. 21. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szerettem, sokkal jobb volt mint most, amikor 2,5éves :D


Pedig akkor borzasztóan aludt, éjszaka sokszor kivoltam, de legalább az idegeimen nem táncolt egész nap.

2023. júl. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegyik időszaknak megvan a szépsége és a nehézsége is. Nekem nincs így kedvencem.
2023. júl. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Elég ostoba a kérdésed.

Olyan apróságokon rengeteg múlik, hogy pl. jó alvó volt-e a kisbaba. Vagy mennyire volt hasfájós (emiatt sírós).


Még ha nincs is gyereked, erre magadtól is rájöhetnél.

2023. júl. 21. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sokkal-sokkal könnyebb volt vele babaként,mint most elsősként. Én visszasírom a babás időszakot mindenképpen.

Még úgy is,hogy mi rengeteget voltunk kórházban.

2023. júl. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

En pont igy vagyok.

A fiamat nem lehetett letenni,hordozoban babakocsiban üvöltött.

A nagytesot vinni kellett az iskolaba,a kicsi vegigorditotta az utat.

Utaltam a csecsemokort ugy ahogy van

Most 15 honapos a fiam,imadom Autoban,kocsiban imad utazni,egesz nap jon,megy szöszmötöl,ha valamit akar mutatja,ha valami faj odanyul mutatja.alszik egesz ejjel.

Tobb idom van a haztartasra,a nagylanyomra

Most mar azt mondom,elvezem,hogy ket gyerekes anyuka vagyok .

2023. júl. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
19 hónapos a gyermekem. Az első pár hetet leszámítva eddig mindet vissza fogom sírni, akárhogy is lesz később. Az első pár hét sem miatta volt "kellemetlen", hanem a baby blues miatt. A kislányom egyébként mindig nagyon cuki volt (eddig), jó természete van. Viszonylag jó alvó is volt mindig, ami azért nem jelentett már az első naptól átaludt éjszakákat, de akkoriban ez nem viselt meg annyira. Ma már kikészülök idegileg, ha fel kell kelnem hozzá éjszaka, de szerencsére ez ritka. Így mondhatni könnyű. Ahhoz képest, mintha nem is aludna.
2023. júl. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg mert úgy élték meg. Vagy az ő oldalukról volt valami, pl. depresszió, vagy a baba oldaláról pl. extra sírós, nem alvó, letehetetlen stb. Én is azért irkálok most, mert a 2. néha többet sír, mint amennyit alszik és most karban végre elaludt, így a többiek is alhatnak. A férjem és a nagyszülők segítsége nélkül nem tudom, hogy bírnám.
2023. júl. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Babafüggő. Az első fiam mellett én fontolgattam, hogy világgá megyek, vagy kimegyek éjszaka a kocsiba, hogy legalább tíz percig ne halljam már a folyamatos sírását. Értettem, hogy fáj a hasa, de semmi nem segített neki, pedig amit az internet bármilyen bugyrában fel lehetett lelni, azt mi kipróbáltuk.

Én szó szerint nem aludtam egy évig 1 óránál többet egyhuzamban, a végére iszonyú komoly mentális és fizikai problémáim lettek, pedig a szakszolgálattól kezdve minden faxom helyre elmentünk segítségért és tanácsért. (Az volt a válasz, hogy normális baba)

Na hát ha engem kérdezel, semmi nem volt annyira kegyetlen, mint vele az első év. Semmi.

A második fiamat meg leraktam valahova, és elnézelődött egész nap. Ha akart valamit is csak aranyosan nyöszörgött. Mosolygós, cuki kisbaba volt. Nála már a dackorszak is durva váltás lesz.

2023. júl. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyénenként változó. A babák is különböznek, az anyák is mind mások, és a körülmények sem egyformák. Ezektől mind függhet hogy ki hogyan éli meg.

Az eszik, alszik, nem hasfájós, nem sírós egészséges kisbabával, aki elvan ahol leteszed, lehet tök "könnyű" ahhoz képest.

Egy beteg, sírós, nem alvó, nem evő gyerekkel meg rémálom is lehet.

De maga az anyai léthez való szokás is nehézség.

Én hallottam már hogy valaki imádta a kisbabás időszakot. De valószínű kevesebb az ilyen tapasztalat, mert sok mindenen elcsúszhat a dolog.

Nekem nem lesz a kedvencem szerintem. Hullámzó, van amikor jó, van amikor a hajamat tépem, hogy nem bírom tovább. De úgy olvastam ez az érzés az egész gyereknevelést végig kíséri.

Most lesz 1 éves a gyerekem. Azt várom már hogy a saját lábán közlekedjen.

2023. júl. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 12 hónapos, és nekem tényleg úgy telt az elmúlt év, hogy próbáltam nyitva tartani a szemem és túlélni a napokat. Minden, amit kisbabával meg lehet szívni (szülés utáni depresszió, rossz alvás, nem szopizott Dévényessel sem, úgyhogy fejtem, hozzátáplálást utálja, oltáskor 3 napig lázas, fogzáskor sikítva sír, de van már 12 foga, érzékeny bőrű, babakocsit, autót utálja) minden extrém nagy szívás volt. De egészséges legalább, ezért nagyon hálás vagyok. Viszont mindezzel együtt már most hiányzik, amikor pici baba volt. Most még tündéribb és minden nappal jobban szeretem, de megvan a bája a csecsemő korszaknak is, amit a világért nem hagytam volna ki.
2023. júl. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!