Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok neki laktáz cseppet?

Adhatok neki laktáz cseppet?

Figyelt kérdés

5 hetes babám alig alszik nappal. Sokat tekergeti magát, pukizgat. Valószínüleg van valamilyen allergiája, amit egy új tápszer(refluxra kaptuk) előhozott. Talán tejfehérje érzékenység, talán nem. Hétfőig szabadságon van a gyerekorvos.

Az előző tápszert(ami előhozhatta az allergiát) màr 5 napja kapta, csak 2x90ml-t, úgy gondolom már ki kellett ürülnie a szetvezetéből, bár nem értek hozzá. A helyettes orvos azt mondta tegnap addig fog pukizgatni így, míg ki nem ürül a szervezetéből. De amit most használunk tàpszert, csak tejfehérje mentes, így ha mondjuk a tejcukrot nem tudja lebontani a szervezete, ugyanúgy fog a gázokkal szenvedni. Vagy nem jól gondolom? Megpróbálhatjuk a laktáz cseppet, àrtok vele valamit ha mégsem a tejcukor a gond?



2023. júl. 26. 11:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%
Nyugodtan próbáld meg
2023. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak megbántani, de szerencsétlen 5 hetes létére annyi mindent kapott már, hogy nem is csodálom hogy kivan szegény. Túl vagytok már 3 féle tápszeren, kapott espumizant, gastrotuss baby-t, biogaiat, infacolt, mecsek teát akarsz vele itatni, meg most megint egy 5ik féle cseppet akarsz neki adni. Ennyi minden 5 hét alatt még az én emésztőrendszeremet is megviselné, nem hogy egy csecsemőét…

Keress egy normális orvost, ez fontos lenne. A foltjait mindenképp vizsgálják meg, hogy mi okozhatta. Másrészt meg semmit nem kapott annyi ideig hogy ki tudja fejteni a hatását. A kólika pedig nagyon-nagyon gyakori pici babáknál, arra nincs csoda-csepp vagy tea, csak az idő segít.

2023. júl. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Tejfehérje gondnál 6 hét az ürülési idő. Csodát ne várj egyik napról a másikra.
2023. júl. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy semmi nem fog 1 használat után hatni. Egyedül a refluxra való tápszer volt, amit csak 2 alkalommal adtam neki, mivel evés után sírt. Gondolom megérted, hogy nem akartam napokig "kínozni" vele. A komfort tápszert az orvos kérte, hogy próbáljuk meg, én nem azzal a szándékkal hívtam akkor sem, hogy váltsunk, csak ki szerettem volna kérni a véleményét az espumisanról. Arról nem tehetek, hogy napokig nem kakilt tőle és jobbnak láttam visszatérni az előzőre. Az espumisant egyébként majdnem egy hétig alkalmaztuk, ahogy az orvos javasolta, nem egy alkalom után vártam a csodát, de sajnos nem volt javulás, feleslegesen pedig nem akartam tömni vele. Emellett szélcsövet alkalmaztunk, tornáztattam, tehát más "csodacseppet" nem kapott a gázokra. Az infacolt és a biogaiat sem adtam még neki, pont azért, hogy ne adjak neki mindenfélét. Tapasztalatokat szeretnék előtte kérni más anyukáktól, hogy a laktáz csepp, vagy az infacol+biogaia a hatásosabb. A mecsek teát én szeretném majd használni tejszaporítás céljából.

Nem vagyok híve én sem a csodacseppeknek, de amikor már napok óta nem alszik a szelektől a babád és látod, hogy szeretne, bocsáss meg, hogy ilyen rossz anyukája van, aki segíteni szeretne neki. Legyen szép napod.:)

2023. júl. 26. 12:08
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

5 hetesen még nagyon fejletlen az emésztésük. A vékonybélben kevés lehet a laktáz enzim, így nem tudja lebontani teljesen a táplálékot, tovább kerül a vastagbélbe, ahol agresszívabb a lebontás folyamata, ettől vannak a hasfájós pukik. Illetve, ha etetés után nem tud kijönni rendesen a büfi az is tovább halad.

Mi Co-Lactase cseppet használunk minden etetetés előtt 2 csepp 100ml tápszerbe. Bevált.

Majd ha lesz a gyermekorvos kérdezz rá az adagolásra, mert van akinek többet ajánlanak. Egyébként vény nélkül kapható és ártani nem árthatsz vele.

Mi elhagytuk a Biogaiat, Infacolt, mert nem segítettek.

Tápszert ne valtsatok sűrűn, mert az is idő mire picit hozzászokik a szervezete és kiderül hogy jó-e. Nekünk először a tápszertől székrekedése volt, de kapott Myra baba vizet sima vízzel keverve és az szépen helyre rakta 1-2 nap alatt. Még mindig nincs minden nap széklete, de tápszeres babáknál normális. Ha nagyon tekereg és nem sikerül neki kakilni akkor lehet használni szélcsövet.

Idő van nálatok is elfog múlni a hasfájás, sok kitartás kell és türelem ilyenkor hozzájuk, kitartást kívánok.

2023. júl. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen. Éppen azért kérdem, hogy ártok-e vele, ha azelőtt adnám neki, hogy beszélnék az orvossal. Mivel ő csak hétfőtől lesz, de addig ha nem muszáj, nem szenvedtetném. Lehet nem is a másik tápszer miatt van a sok puki, ami még talán nem ürült ki a szervezetéből, mivel a tejfehérje allergiára utaló tünetek nagy része elmúlt,hanem a laktóz miatt. És ha így van, akkor már kész "problémával" tudnám felkeresni az orvost, hogy kipróbáltuk a laktáz cseppet, és hatott vagy esetleg éppen nem.
2023. júl. 26. 12:48
 7/22 anonim ***** válasza:
71%

Adhatsz.

Az én fiam 5 hónapig hasfájós volt, úgyhogy átérzem a tehetetlenség érzést amit átélsz miközben szenved.

A rossz hírem hogy nem segít semmi igazából csak az idő. Se az espumisan, se az infacol, se a biogaia, se a laktáz csepp. Mi ezeket próbáltuk és ezektől függetlenül hullámzó volt az intenzitás, pedig egyféle tápszert kapott.

Tehetetlenségében az ember mindent is megpróbál, hogy a gyerekén segítsen. Szerintem bajt se okozol azzal ha ezeket mind lepróbálod de mint mondtam segíteni sem fog, persze a remény hal meg utoljára.

Ami miatt sokan esküsznek erre vagy arra az szerintem azért van mert mire végigpróbálják magától javul a dolog és amit akkor épp próbálnak annak a csodatevő erejének fogják betudni. Mi a laktázt próbáltuk a vége felé de azzal is voltak visszaesések...

A tornáztatás vált be nekünk legjobban. Utána kicsit határozottabban fel kell tolni a térdét a mellkasához, nálunk ez apukájának ment jobban mert én nem mertem annyira. Persze óvatosan ezt is.

Kitartást kívánok.

2023. júl. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

A tornáztatással vannak gondok. Igyekszünk mindennap egy kicsit a férjem is és én is, de olyannyira erős, hogy egyszerűen ha megfeszíti a kis lábait, nem tudjuk megmozdítani. Mivel ugye próbáljuk óvatosan, de ezek miatt a labfeszítgetések miatt a pelus csere is egy kész "bírkózás". A terhesség alatt is éreztem már, milyen erőteljesek a mozdulatai.:D

Igen, az idő valószínűleg segítségünkre lesz, tudom, hogy ilyenkor még nagyon gyenge a kis gyomruk. De ha használna a laktáz csepp, örülnék, hogy megkönnyítem a napjait. Ha ki sem próbáljuk, csak hagyjuk kínlódni arra várva, hogy magától rendbe jön, sose tudjuk meg, használt-e volna.

2023. júl. 26. 12:56
 9/22 A kérdező kommentje:
Nektek aztán jó sokáig kitartott a hasfájás. Azt mondják pedig kb 3 hónapos koráig lesz nehéz miatta, de akkor a kisfiadnak nagyon makacsul megmaradt, sajnálom.
2023. júl. 26. 12:58
 10/22 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem miért lettem lepontozva... Mondtam hogy adhat nem árt vele.
2023. júl. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!