Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik babájuknak laktáz enzimet...

Akik babájuknak laktáz enzimet adtak szopi elött miből gondolták hogy a pici nem bírja megemészteni a laktózt? Többi lennt.

Figyelt kérdés

Kisfiam 3.5 hónapos. Kb 1- 1.5 hónapja szenved a sok sok pukikkal, tényleg feltűnően sok és feltűnően büdös! Apránként kezdődött mikor kellett pótlásként tápszert is adnom neki 2 hónapos korába. Kevesebb majd estére többet még csak néha volt gond a bélgázzal aludt azért rendesen egyszer egyszer kelt miatta korábban éjszaka még egyszer kel enni. Fejem neki a tejemet és szopizik is csak nem szívja ki teljesen. Estére szokott kapni tápszert vagy fele arányba vagy kevesebbet 40-60 ml... tehát 80-90% ban még anyatejes. De mostanában 1-2 hete nagyon sokat pukizik felkelti a nappali alvásból is egyszerre 5 percen belül 4-5-6 ot is... jó alvó baba... lenne... de ez felkelti és már az éjszakánk és napirendünk is oda... éjszaka van hogy 2 óránként megébred forgolódik és pukizgat vissza kell altatni vagy hogy óránként ez miatt!! És néha van jobb éjszaka,hogy evésen kívül csak 2-3 szor kel ez miatt. Sokat fortyog a hasa! Amit eddig kipróbáltam. Hason alszik napközbe, váltottunk cumisüveget is abból nagyon szépen iszik, büfiztetem etetések között 1-2 szer meg a végén van is 2-3 büfi. Tornáztatom akkor jönnek is a pukik persze nem mindig... elkezdtem tejmentesen étkezni de ezt csak 4-5 napja újszülött koraba sem ettem tejterméket csak idővel óvatosan mert terhesen laktozérzékeny lettem ami elmúlt mióta megszültem. Espumisant próbáltuk de hamar feladtam kapott esti vacsi elött és éjszakai etetés elött csak rosszabb éjszakánk volt de többször ezzel nem próbálkoztam, most váltottunk tápszert 2 szer evett belőle Milumil komfortot kap.

Nem volt ő ilyen ennyire teli bélgázzal nem volt hasfájós jó alvó de ettől alig alszunk.

Mit próbáljak még? Mi lehet a gond? Laktáz enzimre gondoltam.... de nem tudom.


2021. szept. 11. 09:51
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hogy beba expert pro ha start-ot evett most váltottunk a milumilre
2021. szept. 11. 10:00
 2/6 anonim ***** válasza:

Biztos le leszek pontozva, de nagy ívben teszek rá. Szerintem az a baj ezekkel a tápszerekkel, hogy ugyebár tej alapúak. Van az A2 (eredeti tarka fajta tehenek teje) és az A1 típusú fehérjét tartalmazó tej (Holstein például, amerikai tehenek, ...). Előbbi alkalmas emberi emésztésre mivel a jóég tudja hányadik molekulája ugyanaz mint az anyatejé (tudományosan nem tudom leírni, de ez a lényeg), a másik meg nem. A rossz hír, hogy fogalmad nem lesz melyik milyen tejfehérjéből készült. Laktóz amúgy az anyatejben is van.

Szerintem próbálkozz más tápszerekkel, hátha valamelyik jobb lesz neki.

2021. szept. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen ezért gondoltam laktáz enzimre hát ha a laktóz a gond. Mert tápszert nem kap sokat. De már nagyon tanácstalan vagyok, már másodszor jeleztem az orvosunknak és védőnőnek elôször az volt hogy természetes a sok puki stb... most espumisant ajánlott a védőnő az orvos meg ezt a milumilt tapszernek.
2021. szept. 11. 10:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Borzasztó lehet a babának is meg neked is, szegény pici :(

Azért nem gondolnék alapvetően a laktózra, mert az anyatejjel nem volt gondja. Mondjuk azt el tudom képzelni, hogy egy nem megfelelő tápszer csináljon olyan galibát, hogy csökkentse a laktázenzim termelést. Viszont ha adsz is neki, akkor az nem fogja megoldani a problémát, maximum elfedni. Sajnos nagyon fontos a belekben a megfelelő egyensúlya a különböző baktériumtörzseknek. Nyilván én nem baba vagyok, jobban tűröm a megpróbáltatásokat, de gyerekkorom óta laktózérzékeny vagyok (nem kicsit, egy pohár kakaót nem tudtam meginni), doki szerint az állapotom végleges, visszafordíthatatlan. Kapom is rá az adókedvezményt. (A vicc az, ha normális tehénből jött tejből megiszok egy pohárral, nincs semmi bajom. Kipróbáltam.)

Abból tudom, hogy már sikerült megfelelő táplálkozással rendbetennem a bélflórámat, hogy a szar tejtől sincs bajom.

Remélem egy másik tápszer megoldja a kisbabád gondját :/

2021. szept. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Már egy honapja ezen agyalok mi lehet a gond először azt hittem a cumisüveg,hogy rengeteg levegőt nyel és tényleg cuppogot közbe, de lecseréltük másikra a MaM cumist Lovi-ra abból úgy szívja mint a cicit. Szépen eszik abból a probléma nem lett megoldva. Gondolom a tápszer váltás se azonnal hozza meg az eredményt... már nem is eszek változatosan csomó mindent kizártam. Minden ami tej,csoki, krumpli,fokhagyma,paradicsomos dolgok,zöldséget,baracklé.
2021. szept. 11. 13:08
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom olvassa e még valaki de az új tápszerből (milumil komfort) , tegnap éjjel kapott a babám 130 mlt és tegnap este 40mlt ennyit kellett pótolnom egész nap és ma alig tudott kakilni az is estére sikerült egy nagy adag. Mikor beba -t evett akkor is nehezen jött a kaki. És most eléggé szenvedett amugy nem szokott és sírt is mert most puki se jött ez sem szokott így lenni, gondolom ettől még ne hagyjam abba ezt a fajta tapszert?

És jöttek ki rajta ecéma foltok egy eddig is volt és latta drnéni is de most már több jött ki hátán foltokba 4-5 db, kukijan és hátul térdénél...

nem lehet hogy valami érzékenysége van és ezért is képződik rengeteg bélgáz a hasába? Hétfőn elviszem az orvoshoz nézzen rá a foltokra...

2021. szept. 11. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!