Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapja tart a nátha! Már...

1 hónapja tart a nátha! Már szinte minden kipróbáltam, mit csinálhatnék még?

Figyelt kérdés

7 és fél hónapos kisfiam már lassan 1 hónapja náthás! Első nap volt láza, azóta nem. 2 napig köhögött, Sinecod-ot kapott, az hamar rendbe tette a köhögést. Viszont az orrdugulás...?!?! Az most már egy rémálom! Éjszakánként 2-3 órát alszunk, amikor sír, sírok vele együtt! :(

Először kapott Nasivin-t, nem ért semmit. Most valami gyógyszertári orrcseppet kapott, de semmi változás! Tápszeres, ezért anyatejet nem tudok belecseppenteni az orrába, de próbáltam már kamillateát, és kamillateával való gőzölést is, de a helyzet változatlan. A pláne meg az, hogy a porszívós orrszívóval nem tudom kiszívni teljesen az orrát! Kap előtte Sterimar-t is, de az se segít! És az a legdühítőbb benne, hogy kiszívom az orrát nagy kínok közt (nagyon nem szereti, üvölt közben), már nem jön semmi, abbahagyom, megpróbálom visszaaltatni és hallom, hogy tele van az orra!!! Én csinálom rosszul vagy az orrszívó nem jó?

A doki még meddig fog "kísérletezni"? Még hány féle gyógyszert fog felírni???

Kérlek segítsetek, mert már bedilizek! :( Hiába akarok segíteni, egyszerűen nem tudok!


2010. okt. 15. 02:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mert én is náthás vagyok már lassan egy hónapja és nem értem hogy lehet ez. Ilyen még nem volt.
2010. okt. 15. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk két hete tart és 3 hónapos a kislányom már én is teljesen ki vagyok mert nem tud aludni az orrától.Hiába szívom ki neki utána hallom ,hogy még mindig van neki.Nekünk az orvos vett mintát és kiderült,hogy valami olyan kórokozó van benne ami nem múlik el egy könnyen.Kapott fülcseppet amit az orrába kell csepegtetni.Remélem így jobban lesz.Nálatok volt minta vétel?

2010. okt. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 7 hós, és 6 hete így néz ki a dolog: 1hét nátha, 1 hét szünet, 1 hét nátha, 2 hét szünet, 1 hét nátha. Már most is szerda óta tiszta "takony" (elnézést). Minden alkalommal elviszem az orvoshoz, aki tanácstalanul közli, hogy nagyon erősen fogzik, és ettől folyik az orra. Már ő sem tud mit mondani, mert teljesen negatív a torka, minden rendben. Ma már azt kérdeztem tőle, hogy akkor 1 évig, vagy amíg ki nem jön az összes fogunk ezt fogjuk játszani? Erre ő sem tudott semmit mondani, de már én is nagyon kivagyok. Én elhiszem, hogy a foga miatt van, de meddig tart még???? Éjszaka nem alszunk, nappal pedig nem győzöm szívni az orrát, cseppenteni stb. Szerintem akkor nektek is ez lehet a háttérben. Nem fogzik?
2010. okt. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem volt mintavétel.

Hétfőn viszem fül-orr-gégészetre, mert lehet, hogy nagy az orrmandulája.

Találkoztam az én régi gyerekorvosommal, aki azt mondta, hogy nagyon gyorsan hanyagoljam az orrcseppeket (kivéve a Sterimar-t), mert szétcseszem velük a gyerek orrnyálkahártyáját. Azt mondta a legolcsóbb, legrégibb és szerinte a legjobb megoldások: főzzek egy fazék kamillateát és amikor alszik, rakjam be a kiságyba, majd takarjam le egy pléddel az egész ágyat, hogy azt a kamillás levegőt szívja be! Másik dolog: disznózsírral bekent zsebkendőt rakjak a mellkasára és a hátára, folpackkal tekerjem körbe, majd egy szorosabb ruhát adjak rá (amit nem sajnálok, mert tiszta zsír lesz), úgy rakjam le aludni.

Most ezekkel próbálkozunk és majd kiderül!

2010. okt. 15. 18:38
 5/5 anonim válasza:

Elhúzódó náthára hasonló tüneteket allergia is okozhatja. Két módon lehet ellene fellépni: tisztítás és immun szabályozás.

Gyereknél (6-7éves) van tapasztalatom mindkettőre, és bevált, de babánál biztosan más készítményekkel lehetne segíteni. A bélfunkciók helyreállításával mindkettőt lehet támogatni, így pl. Normaflore-ral lehetne próbálkozni, ha ilyen kicsinek is lehet adni. Illetve ha szopik még a pici, akkor az anyuka fogyasszon sok kalciumot, de lehetőleg biokalciumot, az nem okoz vesekövet nagy mennyiségben sem. A kalcium az allergiás tünetekre, reakciókra javallott.

2010. okt. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!