Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek a gyerkőce "mindenevő"...

Akiknek a gyerkőce "mindenevő" volt, meddig tartott? Kezdek kétségbe esni 😞

Figyelt kérdés

Kisfiam pár nap híján 11 hónapos, és már hetek (hónapok) óta mindent megpróbál megenni. De a hajszáltól kezdve a kavicsokon keresztül a papírzsebkendőig tényleg mindent.

Nem tudom letenni a játszótéren/strandon, mert egy másodpercre elpillantok másik irányba, és már csak azt látom, hogy csócsál valamit (szöszt, száraz falevelet, tényleg mindent, ami a keze ügyébe kerül).

Arról nem is beszélve, hogy otthon sem tudok ötpercenként porszívózni, de az apró szöszök mintha termelődnének a gyerek körül. Ráadásul már 8 foga van, alig van olyan anyag, amivel ne tudna elbánni annyira, hogy egy kis darabot lerágjon belőle...

Ez meddig fog tartani?



2023. aug. 11. 10:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Van aki abba hagyja és van aki nehezen.

A bölcsibe van aki mikor 3~vesen is mondent eszik meg.

2023. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez gyermekenként változó lehet, nehéz megmondani. A lányom egyáltalán nem, a fiam is csak max pár hónapig csinálta. De ismerősömék kisfia, aki 2 éves múlt, sokáig vett a szájába mindent, sőt még most is sokszor előfordul.
2023. aug. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

És valamit tudok tenni ellene esetleg?

A múltkor toltam a babakocsiban, nem akartam elhinni, de egy tűlevelet csócsált épp. A fáról eshetett be a kocsiba...

Így mindig és mindenhol potenciàlis veszély vesz minket körül, nem tudom hermetikusan elzárni 😞

2023. aug. 11. 11:04
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
16 hónapos és még tart
2023. aug. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem véletlenül van mindenen rajta hogy három éves kor alatt nem ajánlott. Vannak nagyon rágcsáló gyerekek, például unokaöcsém is ilyen volt, neki kétévesen enyhült, és pont mostanában nem jellemző már. Ő is nagyon durván rágcsált, ha valami a földre került, tuti hogy egy percen belül a szájából kellett kiszedni.
2023. aug. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokáig kell még figyelni. Nálunk már rég leszokott erről, és megtanulta, hogy ne vegyen a szájába mindent, amikor megint előfordult hirtelen. Nem voltam nyugodt utána.
2023. aug. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igazából én is ettől tartottam 😩

Nincs valami túlélő-tippetek?

Félek, hogy valami szösz megakad a torkán, vagy vakbélgyulladást kap valami "oda nem illő" cucctól... (a mèrgező növényi részekről már nem is beszélve...)

2023. aug. 11. 12:49
 8/14 anonim ***** válasza:
Kérdező, igazából annyit tudsz tenni, hogy megelőzöd a baj, és ami nagyon veszélyes, azt fokozottan ellenőrzöd. Én mérgező növényt a nem rágcsáló gyerekem mellett sem tartottam. Gyógyszerek, vegyszerek szigorúan elzárva, éles hegyes dolgokkal együtt. Rendszeres porszívózás. És ami játék hozzá kerül, azt szigorúan nézném hogy van e letörhető, raghato darabja. Egyebk meg a nyomában lennék egész nap, de a nem rágó gyereknél is ezt csináltam, mert az ekkora gyerekek többsége folyton öngyilkos akciókba kezd 🤷🤦
2023. aug. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Itthon ez rendben is van, de a 4 fal között elég sivár az élet... Vadon nem ismerek minden növényt, nem porszívózhatom a játszóteret stb.

És gyors! Mire odakapok, ő már felvette és bedugta a szájába, amit kinéz magának, pedig előtte 5 másodperccel még egy másik gyerekre mosolyog például, nem is gondolná az ember, hogy mit forral már megint :(

2023. aug. 11. 13:11
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

20 hónapos... Volt egy rövid szünet, de újralezdte :D

Mindent, de tényleg MINDENT megkóstol🙈

2023. aug. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!