Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljunk, ha a család,...

Mit csináljunk, ha a család, barátok szerint "rossz" a babánk?

Figyelt kérdés

Érzékenyebb, sírósabb típus, de már az elejétől kezdve.

A kórházban is sokat sírt, nehezebben nyugszik meg.

Nem szeret babakocsizni, az autóban 5 perc után sír. Én vagyok neki a biztos pont, más nem tudja megnyugtatni, azt sem szereti, ha már veszi ölbe.


Hasfájós is, nem jó alvó, nincs sem éjszakánk, sem nappalunk.


Így nem annyira tudunk vele menni jobbra-balra, miatta sem, meg őszintén, én sem kívánom, hogy leutazzunk sírások közepette a Balatonhoz például, aztán ott is ugyanez legyen, sőt, még rosszabb, mert nehezen viseli a környezetváltozást. Nekem ez nem pihentető (próbáltuk még júliusban, katasztrófa volt maga az út is, meg az ottlét is).


A család szerint rossz gyerek, és nem tutujgatni kéne ilyenkor, meg úgy dönteni, hogy akkor sehová nem megyünk, hanem hozzászoktatni a mindennapokhoz, ahhoz, hogy nem csak itthon vagyunk.

Barátoktól is kapjuk a beszólásokat, hogy hát ez nálunk már lassan a 10. trimeszter inkább (az elején mondtam, hogy 4. trimeszter, engem igényel még 0-24 stb.). És hogy ezt mi rontottuk el, mert nem kell ennyire alkalmazkodni hozzá, megtanulta volna az elején, hogy az autóval való közlekedés a mindennapok része, felesleges sírnia.

3 hónapos, még nagyon pici. Nem hiszem, hogy egy 2 hetes gyereket trenírozni kellett volna, hogy igenis tanuljon meg a kocsiban csendben lenni...


Sógornőméknél szintén kisbaba van, ő 6 hónapos, teljesen a fiunk ellentéte. Csendben van, sírni igazán még nem is hallottuk, max. nyöszörög, ha már éhes vagy fáradtabb. Autóban, babakocsiban azonnal alszik, az éjszakákat is átalussza teljesen. Így ők most a nyarat végigutazták, lent vannak a nagyszülőkkel a nyaralóban, repülős nyaralást is bevállalták és mindig ők a "mérce", hogy bezzeg ők, vegyünk inkább róluk példát... Nekem ez valahol rosszul esik, mert tudom, hogy nem rossz a gyerekem, nincs olyan, hogy rossz baba, ő sem direkt szívat minket. De anyósom mintha ezt fel sem fogná, annak ellenére, hogy két gyereket ő is felnevelt.


Lesz pl. a párom szülinapja szeptemberben, mondták, hogy egy utazással lepnének meg minket, mert tudják, hogy kivagyunk már, fáradtak vagyunk, egy 4 napos útról lenne szó, fizetik az én részemet is. Mondtuk, hogy egyelőre ilyesmi nálunk még nem játszik, örülünk, ha a kéthetes nagybevásárlást elintézhetjük a babával sírás, megszakítás nélkül. Ja, hát ők úgy gondolták, hogy addig a fiunk náluk lenne, kicsit ők is babáznának, mi pedig szusszanunk egyet. 4 és fél hónapos lesz akkor, egyelőre még egy órára sem tudom másra hagyni, ilyen, hogy ottalvás nagyszülőknél nélkülünk napokra, gondolatban sem játszik. Elmondtam, hogy ez még korai, majd esetleg jövőre, láttam anyósomon, hogy nem tetszik neki. Utána hallgattuk, hogy a sógornőm ebből nem csinál ügyet, múltkor két napot elmentek a férjével esküvőre és a babát ott hagyták nekik, minek kell ennyire majmot nevelni a gyerekből.

Barátnőimnek elmeséltem, aztán mondták, hogy igazából ők sem értik, miért nem akarunk menni, ők már megőrültek volna a helyünkben az állandó sírástól, és hogy igazából azért találkoznak velem kevesebbet, mert gyerek nélkül két lépést sem teszek és már az ő fejük fájdul bele a sok sírásba, meg abba, hogy nézik, ahogy lila fejjel ordít a baba.


Most őszintén, tényleg mi csinálunk valamit rosszul?

Próbálkoztunk már többször, hogy anyukám/anyósom vigyáz rá, de nem tudták megnyugtatni, nem fogadta el cumisüvegből a tejet, nem tudták lefektetni aludni. Minden ilyen alkalom után csak többet sírt, nehezebben nyugodott meg még nálam is, mint amúgy.

Nekem is jól esne pár nap pihi, vagy akár egy olyan éjszaka, amit végigalhatok, de ez van, ez egy ilyen időszak és egyszer majd vége lesz, lesz jobb, próbálom így felfogni.



2023. aug. 15. 10:43
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
85%
Osztom annak a válaszolónak a véleményét,aki azt írta,hogy nézesd meg a babát,nem feszes-e, nincs-e letapadása valahol az izmaiban. Nem attól sír-e.
2023. aug. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
100%
Odáig olvastam, hogy 3 hónapos... rossz??? Egy csecsemőről beszélünk, csak a sírással tudja egyelőre kifejezni, ha valami nem komfortos neki. Minden gyerek más, vannak érzékenyebb, sírósabb babák, vannak nyugodtabbak stb. Építsd le azokat, akik olyanokat tanácsolnak, hogy nem kell tutujgatni és olvass utána, hogyan alakul ki a kötődés - pont úgy, hogy ilyen pici korában reagálsz az igényeire. Anyósodat és sógornődet is határozottan tedd (illetve tegyétek! - férjedről nem írsz, ő hogy reagál az ilyen megjegyzésekre) helyre. Nem kell bunkónak lenni, de akárhányszor a sógornődhöz hasonlítgat le lehet állítani, hogy te nem a sógornőd vagy, a te gyereketek nem az unokatestvére (plusz ne hasonlítson már egy 6 hónapost egy 3 hónposhoz). Ha nem szállnak le a témáról lehet csökkenteni a látogatások számát. Tudom, hogy nehéz, de le kell tojni, ő mit szeretne - ha nem ért a kedves, udvarias válaszokból, akkor esetleg keményebben sajnos. :( Barátaidat inkább nem nevezném barátnak... :(
2023. aug. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
92%
A 3 hónapost miért hasonlítjátok a 6 hónaposhoz? 3 hónap rengeteg idő ebben a korban. Arról nem is beszelve,hogy átlagban a 3 hónaposnak a legfontosabb,hogy az anyjával legyen. Szerintem tojni kéne a család mega barátok véleményére,vannak könnyebb és nehezebb eset babák,na meg az sem mindegy mennyi idős...
2023. aug. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
94%
Az én kisfiam ennyi idősen ugyan ez volt. Párom családja meg nyomta, ez a baja az a baja. Állandóan húztak vele bennünket, hogy beteg vigyük ide oda. Júniusban volt 1 éves és tündéri kis srác lett. Mosolygós integet idegeneknek. Sok kutyás van a környéken, simogatja a kutyát. Stb. Tudom piszok nehéz, de próbáld meg ezt amit a család nyom, elengedni a füled mellett. Az egyik gerinctelen sógornőm addig ment, hogy minden cikket küldött anyósoméknak, hogy autista a 3 hónapos babánk…
2023. aug. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
94%
Mindenki leírta,amit gondolok. Egyet nem értek kérdező és ne haragudj meg. Szülők lettetek és simán hagyod,hogy lealázzanak a barátaitok? Sőt barátoknak hívod őket. Én leépítettem volna régen őket,úgy ahogy a rokonságot is,ha olyanba szólt bele,amibe távolról sincs köze. Nem két nap múlva,hanem azonnal szemtől szembe. Azóta se megy az okoskodás. Ti képviselitek a gyerek érdekeit,tessék határozottan leállítani,barátokkal meg megszakítani a kapcsolatot. Nálunk is mentek a hülyeségek,de egyszerűen nem adtam erre lehetőséget. Tanácsokat meghallgatom,hülyeséget nem. 1x van esélye maximum elmondani,következőleg feljön az én kérésem ellenére már nyitom is az ajtót. Mérgező környezetben nőttem fel,a gyerekem nem fog. De érdekes felfogták egész hamar.
2023. aug. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ilyen volt a középső gyerek 5 hónapos koráig.

Viszont ő megkapta ezelőtt azt a csodatápszert, amit csak gasztros javaslatra lehet felírni, tejfehérje allergiára. 2 hete ette, mikor csodababa lett. Na jó, a kisangyaltól messze állt, de alig sírt, nem kellett non stop kézben lennie. Szerintem ha ennyire nehéz egy babával, akkor ott van valami. Nem feltétlen emésztőrendszeri, lehet pl feszes izomzat is, sok egyéb is, szerintem kérjétek ki a gyerekorvos véleményét. Minket is 3 hónapos kora után vettek komolyan. Vagyis még 3,5 hónaposan sem teljesen, gastrotusst meg hasonlókat ajánlottak gasztron, eleve olyan tápszert evett ami elvileg jó is lehetett volna, aztán 4,5 hónaposan lett igazán komolyan véve. Sajnos 3 hónapos korig sokan legyintenek a sokat síró babákra.

Na de bármi is az oka, nem ti tehettek róla, ezt azért ne kérdőjelezd meg olyanok miatt, akik azt gondolják csecsemő nélkül normális napokig nyaralni.

2023. aug. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
86%

Röviden: Ajánlom a lesz.rom tablettát, egyik füleden be, másikon ki. Tudom, ez nehéz. Nem ti rontottátok el, vannak ilyen babák. Persze, később lehet apránként szoktatni, de csak úgy, ha figyelembe veszitek a korlátait. Az egyik barátunknál van ilyen, nagyon kemény, de másfél évesen már egész jót nyaraltak vele.

Ha segít: az első 3 hónap a mi elsőszülöttünkkel is nehéz volt, sokat sírt. Utána viszont sokat javult a helyzet, lehetett vele még utazgatni is. Rá biztos azt mondták volna fél évesen, mit nálatok az unokatesóra. A testvére még ennél is többet sír, még nincs 3 hónapos és most ez tartja bennünk a lelket, hogy hátha megjavul :). De ha nem, akkor tudomásul kell vennünk, hogy ő ilyen.

Még valami: 4,5 hónapos babánál eszembe nem jutna nélküle elutazni. A szüleim 1 évest hagytak 1 hétre a nagymamával, hogy pihenjenek és még az is visszaütött, pedig másoknál működik. A bátyám alapból érzékenyebb volt.

2023. aug. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Bocs de az egész családod undorító, eltájolt hü lyék társasága. Akkor nyalják körbe a sógornődet ha nekik valami nem tetszik. Én nem is foglalkoznék velük.

Minden ember és ezáltal minden gyerek más. A tiétek ilyen.

A barátaid sincsenek képben, pont mint a családod. Ki az az ökör aki lelép napokra a 3 hónapos csecsemő mellől? Nálatok mindenki meg van buggyanva? Egyébként ha ilyen lesz 5 évesen is, akkor sincs közük hozzá.

Ha velem lenne ilyen a família, én leépíteném a kapcsolatunkat, elég lenne maximum havi egy pofalesés, sőt még sok is.

2023. aug. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
86%

A babust megnézetheted, ha túl sokat sír.

A barátaid meg nem igazi barátok, kár h nem látod. Nyilván mindenhová a babával mész, h*úgyagyúak egyébként? Elég selejtes környezetben vagy, nagyon sajnálom :( anyósoddal meg limitáld a találkát, hadd nyalja ki a sógi popókáját.

2023. aug. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj, 3 hónaposan a fiam hasonló nehéz eset volt, mondjuk ennyire nem, de pont nem érdekelt senki véleménye. 10 hónapos már, kinőtte a "rossz baba" jelzőt.


Esetleg tejfehérje allergia nem lehet? A se éjjelünk-se nappalunk mondaton akadt meg a szemem, ezért kérdezem. A sok sírás lehet emiatt is.

2023. aug. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!