Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljunk, ha a család,...

Mit csináljunk, ha a család, barátok szerint "rossz" a babánk?

Figyelt kérdés

Érzékenyebb, sírósabb típus, de már az elejétől kezdve.

A kórházban is sokat sírt, nehezebben nyugszik meg.

Nem szeret babakocsizni, az autóban 5 perc után sír. Én vagyok neki a biztos pont, más nem tudja megnyugtatni, azt sem szereti, ha már veszi ölbe.


Hasfájós is, nem jó alvó, nincs sem éjszakánk, sem nappalunk.


Így nem annyira tudunk vele menni jobbra-balra, miatta sem, meg őszintén, én sem kívánom, hogy leutazzunk sírások közepette a Balatonhoz például, aztán ott is ugyanez legyen, sőt, még rosszabb, mert nehezen viseli a környezetváltozást. Nekem ez nem pihentető (próbáltuk még júliusban, katasztrófa volt maga az út is, meg az ottlét is).


A család szerint rossz gyerek, és nem tutujgatni kéne ilyenkor, meg úgy dönteni, hogy akkor sehová nem megyünk, hanem hozzászoktatni a mindennapokhoz, ahhoz, hogy nem csak itthon vagyunk.

Barátoktól is kapjuk a beszólásokat, hogy hát ez nálunk már lassan a 10. trimeszter inkább (az elején mondtam, hogy 4. trimeszter, engem igényel még 0-24 stb.). És hogy ezt mi rontottuk el, mert nem kell ennyire alkalmazkodni hozzá, megtanulta volna az elején, hogy az autóval való közlekedés a mindennapok része, felesleges sírnia.

3 hónapos, még nagyon pici. Nem hiszem, hogy egy 2 hetes gyereket trenírozni kellett volna, hogy igenis tanuljon meg a kocsiban csendben lenni...


Sógornőméknél szintén kisbaba van, ő 6 hónapos, teljesen a fiunk ellentéte. Csendben van, sírni igazán még nem is hallottuk, max. nyöszörög, ha már éhes vagy fáradtabb. Autóban, babakocsiban azonnal alszik, az éjszakákat is átalussza teljesen. Így ők most a nyarat végigutazták, lent vannak a nagyszülőkkel a nyaralóban, repülős nyaralást is bevállalták és mindig ők a "mérce", hogy bezzeg ők, vegyünk inkább róluk példát... Nekem ez valahol rosszul esik, mert tudom, hogy nem rossz a gyerekem, nincs olyan, hogy rossz baba, ő sem direkt szívat minket. De anyósom mintha ezt fel sem fogná, annak ellenére, hogy két gyereket ő is felnevelt.


Lesz pl. a párom szülinapja szeptemberben, mondták, hogy egy utazással lepnének meg minket, mert tudják, hogy kivagyunk már, fáradtak vagyunk, egy 4 napos útról lenne szó, fizetik az én részemet is. Mondtuk, hogy egyelőre ilyesmi nálunk még nem játszik, örülünk, ha a kéthetes nagybevásárlást elintézhetjük a babával sírás, megszakítás nélkül. Ja, hát ők úgy gondolták, hogy addig a fiunk náluk lenne, kicsit ők is babáznának, mi pedig szusszanunk egyet. 4 és fél hónapos lesz akkor, egyelőre még egy órára sem tudom másra hagyni, ilyen, hogy ottalvás nagyszülőknél nélkülünk napokra, gondolatban sem játszik. Elmondtam, hogy ez még korai, majd esetleg jövőre, láttam anyósomon, hogy nem tetszik neki. Utána hallgattuk, hogy a sógornőm ebből nem csinál ügyet, múltkor két napot elmentek a férjével esküvőre és a babát ott hagyták nekik, minek kell ennyire majmot nevelni a gyerekből.

Barátnőimnek elmeséltem, aztán mondták, hogy igazából ők sem értik, miért nem akarunk menni, ők már megőrültek volna a helyünkben az állandó sírástól, és hogy igazából azért találkoznak velem kevesebbet, mert gyerek nélkül két lépést sem teszek és már az ő fejük fájdul bele a sok sírásba, meg abba, hogy nézik, ahogy lila fejjel ordít a baba.


Most őszintén, tényleg mi csinálunk valamit rosszul?

Próbálkoztunk már többször, hogy anyukám/anyósom vigyáz rá, de nem tudták megnyugtatni, nem fogadta el cumisüvegből a tejet, nem tudták lefektetni aludni. Minden ilyen alkalom után csak többet sírt, nehezebben nyugodott meg még nálam is, mint amúgy.

Nekem is jól esne pár nap pihi, vagy akár egy olyan éjszaka, amit végigalhatok, de ez van, ez egy ilyen időszak és egyszer majd vége lesz, lesz jobb, próbálom így felfogni.



2023. aug. 15. 10:43
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
99%
A legtöbb szülő nem megy nyaralni (pár napra sem) a 3 hónapos babája nélkül. Anyosodek el vannak tevedve és olyan dolgokba szólnak bele amibe nem kellene. A barataitoknak meg gondolom nincs gyereke, úgy könnyű okoskodni.
2023. aug. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
96%
Könyörgöm 3 hónapos! Igen, vannak ilyen babák, akik sírósabbak, reljesen normális, ha az anyján (meg a cicin) kívül még semmi sem nyugtatja meg. Ráadásul lehet épp növekedési ugrása is van, probál minél többet cicin lenni, hogy szaporítsa a tejet. Ne a nagyiknak meg a rokonoknak akarj megfelelni, a kisbabádnak, akinek még rád vam szüksége. Attól, hogy más szívesen hagyja másra a 3-5 hónapos babáját fogadják el, hogy te nem szívesen. Főleg, hogy ennyire sírós és még csak veled nyugszik meg. Sógonő meg tegye össze a két kezét, mert lehet a második (ha terveznek) szöges ellentéte lesz. Nekem a fiam olyan volt, mint az övé. A lányom mint a tiéd. Kb 6-12 hónapos kora közt javult, majd visszaesett kicsit, újra javult. Most 6, egy nyugodt, kiegyensúlyozott kislány. Pedig babának folyamatosan sírt és hol a hasa fájt, hol fogzott, hol szepa szorongott. Sokat kellett babusgatni. Szépen lassan megtanulta, hogy a 'világ biztonságos" és nem kell 0/24 rajtam csüngenie.
2023. aug. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
97%

Nem rossz a babád, nincs vele semmi baj, én nem is értem a környezeted.


A 4,5 hónapos gyerekemet meg biztos nem hagynám ott senkire 2 napra sem, nemhogy egy éjszakára, ha nem muszáj. Ennyi idős volt az első kisfiam, mikor lagziba mentünk, fél 1-re már otthon voltunk, addig anyósom vigyázott rá, szegény ott ringatta, nem tudta lerakni, mert akkor megébredt, sírt.


Mondjuk nekem normális anyósom van, ô nem tesz ilyen megjegyzéseket, pedig a sógornőmék hyereke nálunk is az a letesz-ottmarad típus. Persze, szerinte is azért van, mert ők jól nevelik, bezzeg mi 😃

2023. aug. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
96%

Ez a baba három hónapos, ha tojsz az igényeire, semmi többet nem érsz el annál, hogy azt tanulja meg a világról, hogy az ő igényei nem számítanak. Vannak ilyen többemberes babák, meg vannak olyanok, mint a sógornődéknél, aki eszik, alszik, elvan bárkivel. Egyik sem érdem, sem bukás. Ezt dobta a gép. Nem csináltok semmit rosszul, ne hallgassatok a többiekre, és ne hagyd, hogy eltántorítsanak. Eljön az idő, amikor jobb lesz, amikor már ott lehet hagyni, amikor végig fogod aludni az éjszakákat, stb.

És próbáld meg kizárni ezeket az okosokat annyira, amennyire lehet, mert az, ha te idegeskedsz más baromságain, azt sajnos a gyerek is megérzi, és még nyugtalanabb lesz, amitől te is frusztráltabb leszel, és akkor megy tovább az ördögi kör. Egyik füleden be, másikon ki, zárj ki mindenkit, amennyire lehet. Egy három hónapos babát nem tudsz még elkényeztetni.

2023. aug. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
34%

Az én fiam is pont ellentéte a tiéteknek, de még így sem hagytam soha napokra a nagyszülőkkel. Még nem is aludt ott pedig 3.5 éves.

De abban egyébként van igazság, hogy pl az utazáshoz most kellene hozzászoktatni mert később sem lesz könnyebb. Mi első perctől szinte mindig mentünk vele (nagyszülők 1 órányi autóútra pl+én alapból másik városban szültem szóval rögtön volt "utazás" neki)

Az ilyen barátok meg szerintem nem barátok. A baba miatt találkoznak veled kevesebbet?? Tudod kinek kellene ilyen "barát"...

2023. aug. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
93%

A nagyobb lányom volt ilyen. Igazi többemberes gyerek.

Rohadtul ne érdekeljen h más mit mond, mert akinek nem volt ilyen a babája az nem tudhatja...

És nem is értheti, de az észt osztani nagyon tudják.

Nem értem az ilyen embereket. Először azt hittem h egy 1 év körüliről van szó.

De ő még tényleg csak egy baba!


Én valószínűleg átpasszolnám az okosoknak 2 napra.

Kíváncsi vagyok mit kezdenének vele.

Persze... magadra szoktattad 😂 Egy pár hónapost 🤦

Hát még is mit kellene csinálni szerintük egy ilyen picivel ha sír? Nem azért van anyja hogy próbáljon segíteni azon a magatehetetlen gyereken?!

Sajnos muszáj lesz felvértezni magadat, mert egy ilyen gyerek mellett ahogy nő majd, egyre több beszólást fogsz kapni.

2023. aug. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%
Első 7,5 hónapban le sem tudtam tenni a babámat anélkül, hogy be ne kapcsolt volna a légvédelmi sziréna üzemmód 😂 most egy éves múlt és már egyre többször megy el mellőle játszani egyedül. Amikor én vagy a férjem megjegyezte anyósomnak, hogy kicsit már fáradtak vagyunk megkaptuk azt a csodálatos mondatot, hogy hát ha ehhez szoktattuk... ilyenkor a férjem ingerülten megszokta kérdezni, hogy talán sírni kellett volna hagyni? Persze erre a válasza az volt, hogy nem. A lényeg, nem rossz a babád és azzal, hogy kielégíted azt az igényét, hogy rád mindig számíthat rosszat nem teszel sőt. Esetleg próbáljátok meg a hordozást, nálunk életét mentet 😊
2023. aug. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Uramisten...

Hát én inkább azon gondolkoznék el, hogy megérdemli-e ez a mérgező társaság (család, barátok), hogy egyáltalán oda vigyétek a babát!!!???

Vannak nyugis és vannak extrán sírós babák is. Megnyugtatlak, mindegyik eset normális!

Fájhat a hasa, megviselheti a fogzás...

Épp elég baj ez neked, hisz hulla fáradt lehetsz. Nem kellene még a családodnak, barátaidnak is szekálnia, hogy te vagy a rossz anya, csak azért mert ők nem bírják a gyereksírást.

Ilyen gané emberek közelébe biztos nem mennék!!!

Átéltem ugyanezt.

Nekem màr a terhességem is extra nehéz volt és azért is bántottak, hogy milyen egy szerencsétlen vagyok...

Aztán a babám extra sírós volt, amiatt is én voltam a hibás.

Később jöttek a fejlődésbeli lemaradások, na azokért is én voltam a felelős.

Aztán végül autizmus diagnózist kapott a gyerekem és utána folyton azzal jöttek, hogy mekkora szívás ez, bezzeg az XY gyereke, milyen ügyes, okos, aranyos...

Na én ekkor döntöttem el, hogy minimalizálom velük a kapcsolatot. De egyébként sokkal hamarabb kellett volna!

2023. aug. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
96%
Szuper ötlet a 3 hónapost a 6 hónaposhoz hasonlítani; konkrétan KÉTSZER annyi idős, mint a ti gyereketek. Eleve két gyereket összehasonlítani tök fölösleges, de ebben a korban még 1-2 hét korkülönbség is releváns, nemhogy 3 hónap. Idióta érzéketlen családod (és baráti köröd) van sajnos :(
2023. aug. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
91%

Akinek nem ilyen a gyereke, az sajnos nem érti. Nekem is ilyen az első, kizárólag kettesben nyaralunk, mert vele nem lehet. Jelenleg hároméves, azóta is ez van. A húgában jóval több rugalmasság van, pedig három hónapos.


Mielőtt valaki kezdi a hozzá kellett volna szoktatni dumát, születése óta megyünk, mert a rokonság miatt muszáj. Soha, ismétlem SOHA nem tudtunk cirkusz nélkül autózni vagy ott enni és aludni máshol, akármit csináltam. Ahogy megyünk, nappali alvást elhagyja, nem eszik rendesen, egyik őrjöngésből megyünk a másikba. Már a rokonság hülyének nézett hogy miért csinálok ekkora cirkuszt a napirend körül. Pedig az első évben mindent elkövettem hogy rugalmas legyen... Nem az. Ez van.

2023. aug. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!