Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdekelné tapasztalat olyan...

Érdekelné tapasztalat olyan családból, ahol 2.5 év a korkülönbség a két gyetek között. Hogy viseli a nagyobb a kicsi érkezését? Mikortól tudtak együtt jatszani?

Figyelt kérdés
Lesz nálunk kistesó és 2.5 evés lesz a fiam akkor. Mennyire durva az eléje kettővel? Persze tudom baba függő is. A fiam elég értelmes okos, a kutyánk gondozasaban rengeteget segít és imádja ha dolga van meg feladatai. Vajon egy kistesó körüli teendőkbe is be lehet már vonni majd, mekkora féltékenység várható? Picit felek mert nagyon anyás apás. Hogyan lehet egy ekkora gyereknek elmondani felkészíteni rá majd? Mindrn segítségét nagyon köszönök!

2023. aug. 16. 12:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%

Nálunk nagyon friss az élmény. Kisfiam 2,5 éves, kistesó 4 hetes. Egyenlőre nagyon jól alakul, bár nekünk itt vannak a szomszédban a nagyszülők.

Felkeszités részében tudok segíteni, ami eddig úgy néz ki jól sikerült.

Rengeteget és még annál is többet beszélgettem vele a dologról. Mutattam neki róla készült videókat, fotókat mikor újszülött volt, így volt fogalma arról milyen egy csecsemő. Napi téma volt nálunk az is hogy pár napot kórházban fogok tölteni, mert ő is nagyon anyás, féltem tőle. Sőt inkább rettegtem, hisz még soha nem aludt el mással, mint velem. Erről is sokat beszélgettünk, hogy nem fog tudni velem aludni, én a kórházban fogok aludni. Mi nem vittük be a kórházba nehogy megkeveredjen. Nagyon jól alakult az a 2 nap is, míg kórházban voltam. Ha szeretnél még bármit tudni kérdezz nyugodtan akár itt, akár privát.

2023. aug. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vele beszélgetni, de megerteni annyira nem fogja. Majd csak ha megérkezik. Könyveket erdemes vele nézegetni a témában. A scholar Junior sorozatban van Kisbaba születik című, nekünk az jött be. Nálunk elég közönyösen fogadta, és nem érdeklik a baba gondozása körüli teendők, de ez nem is elvárás. Egyetlen elvárás van, hogy ne bántsa a babát. Féltékenység annyira nincsen, de néha kérte pl, hogy tegyem le a babát. Most már nem, fél éves a pici. Nagyon jó baba, de nem áltatlak, nekem nagyon nehéz így is. Főleg fizikailag, borzalmasan fáradt vagyok, folyamatos hajtás az egész, úgy érzem. A férjemmel kétfelé vagyunk, ő a naggyal, én a kicsivel... ha pedig a két gyerekkel vagyok, nehéz, hogy más az érdekük, pl a nagy bámészkodna vagy játszana még, de a kicsi sír, haza kéne vinni. Most akkor melyik kezemet vágjam le...? Érted. Nálunk a legnagyobb probléma az első hetekben az volt, hogy a nagynak teljesen tönkrement az alvása, óránként kelt, pedig már végigaludta az éjszakát. A férjem volt vele egy szobában, én a kicsivel a másikban, nem aludtunk 3 hónapig, keserves volt. De 3 hónap alatt rendeződött, a nagy újra remekül alszik.
2023. aug. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk még csak 3 hetes a kicsi, úgyhogy erről az időszakról tudok nyilatkozni. A "nagy" 2,5 éves, szintén szereti a feladatokat. Alapvetően örül a kicsinek, simogatja, szeretgeti, énekel neki. A feladatokba is be tudjuk vonni, segít példéul a pelekézásnál, fürdetésnél. Viszont nála úgy nyilvánul meg a féltékenység, hogy visszatartja a kakit, és amikor jön az inger, akkor teljesen kifordul magából, rosszalkodik, durvul(nem a testvérével durva!), kiabál stb. Úgyhogy emiatt most elég nehéz a 2 gyerekkel, de bízunk benne, hogy ez majd a mi segítségünkkel szépen lecseng. Ha ez nem lenne, nem érezném nagyon nehéznek, hogy 2 gyerekkel kell foglalkoznom.

Mi amúgy sokat beszélgettünk vele már a terhesség alatt is arról, hogy milyen váktozások lesznek, amikor megszületik a kicsi. Illetve olvastunk olyan könyveket, amik képet adnak neki a testvéri kapcsolatokról. Ezen kívül próbáltuk szoktatni, hogy apával is menjen a fürdés, alvás és egyebek, de sajnos annyira anyás, hogy ez nem nagyon ment. Most meg ugye amikor sír a kicsi, akkor muszáj apával menni este aludni, vagy reggeli ébredésnél is van, hogy csak apa tud bemenni hozzá. Elfogadja, de szerintem azért ez megviseli.

2023. aug. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Arra azért erdemes figyelni, hogy túlbeszélni se kell. Nem kell allandóan a kistesó témat hajtani, meg azzal se kell stresszelni, hogy te majd elmész es nem jössz haza 3 napig. Ilyen kicsiket még nem lehet ennyivel előtte keszíteni, nincs ugy időfogalmuk, nekik ez csak felesleges stressz. 1-2 könyv a témaban, megmutatni neki a babaruhát. De nem kell, hogy mostantól folyton erről legyen szó.
2023. aug. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
3 fiam van, kicsik pont így születtek. Már nagyok, 15,13, 11 évesek. Eleje akkor volt nekem nehéz, amikor a második érkezett. Az első 6 hét kritikus volt az új helyzethez szokás miatt, aztán kialakult a napirend. Az első 3 hónap nagyon nehéz volt. A 3nál már nem okozott gondot. Elég hamar együtt tudtak játszani, azóta is. Szerencsére úgy alakult, ahogy terveztük, összenőttek. Voltak nehezebb időszakok, nem mondom, hogy könnyű volt 3 picivel, de nem csinálnám másképp.
2023. aug. 16. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészen három év a korkülönbség. A testvérféltékenység hullámzó, nekünk az elején nem volt, pár hét után lett. Szerintem akkor értette meg a nagytesó, hogy ez nem ideiglenes. Azóta elő-előjön, hogy tegyem le, ne vegyem fel, és hasonlók.


A nagy egyébként nagyon szeret babázni, néha túl lelkes. Leszedi a zoknit a kicsi lábáról, pelenkázni akar, dugdossa a cumit a szájába, elveszi a játékait. Valamennyit engedek neki, de messze nem mindent, úgyhogy inkább kapott egy játékbabát, amit etet, büfiztet, pelenkáz és hordoz:-)


Együtt játszani szerintem sokáig nem fognak, mert a kicsi jóval kisebb. A nagy oké, leül és bohóckodik neki 5-10 percet, de ez nem túl sok. Nekem amúgy a környezetemben lévő tesók alapján egyáltalán nem tűnik úgy, hogy komolyabban játszanak egymással a 2-3 éves korkülönbségű tesók. Maximum az ír ikrek. Ez a korkülönbség már tartós együtt játékhoz nagy az első években.


Felkészítés: van egy mesekönyvünk amiből olvastam neki. Illetve a pocakomat megmutattuk neki amikor rugdosott a kicsi. De ahogy más is írja, túl sem akartuk beszélni.

2023. aug. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy nagy segítség lesz, de férjem unokatesójáéknál van kb. ekkora különbség a két gyerek között, mindkettő kislány. Ott a nagyobbik kislány abszolút házias, családközpontú típus, teljesen az anyukára ütött, mindenben utánozza, egész pici korától segített neki a házi munkában is (persze a saját szintjén), ő lelkesen várta a kistesót és körülötte is segédkezett az anyukának (megint az ő szintjén, tehát pl. idehoznád a pelust stb.), nagyon-nagyon "nővérkedett" vele már a kezdettől fogva. Érdekes egyébként, mert a második kislány teljesen más típus, ő inkább az apjára ütött, szóval sok mindenben a kicsi kortól való szoros kapcsolat ellenére is különbözik a nővérétől.
2023. aug. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Nálunk is kicsi még a kistesó, 10 hetes, 2 év 3 hónap van köztük, a későbbiekről nem tudok még nyilatkozni. Amíg terhes voltam, mondogattuk neki, hogy lesz egy testvére, aki kicsi lesz és sokat fog sírni és nem ehet ihat azt, amit ő, a nagyfiú, csak anyatejet (ennek azért volt szerepe, mert a terhesség alatt hagyta abba - magától - a szopást). Azt is mondtuk neki, hogy a hasamban nő a baba, amikor kibújik, pár napig nem leszek otthon. A szülést, hogy nem voltam otthon szerencsére jól viselte. A kicsiről az elején nem nagyon vett tudomást, de már mondogatja, hogy majd ha nagy lesz a testvérkéje, akkor mi lesz. Ennek az a háttere, hogy nem olyan rég lett szobatiszta és sokszor megemlítjük neki, hogy milyen jó, hogy ilyen ügyes, nagy fiú, aki már egyedül csinálja ezt vagy mást és mutassa meg a testvérének, hátha egyszer megtanulja tőle. Azt is mondjuk, amikor sír a baba, hogy ő még nem tud beszélni, ezért sírással próbálja elmondani, de sokat kell hozzá beszélni és akkor idővel megtanul.

Még úgy sem könnyű, hogy sok segítségem van, de ennek a legfőbb oka az, hogy a baba nagyon sírós, ha nem lenne testvér, akkor is nehéz lenne. A dackorszak hisztijei nem teszik könnyebbé a helyzetet, ez a testvér születésével romlott, de az sokat javít, hogy a "nagy" már önállóbb: szobatiszta, egyedül eszik, vetkőzik, kezet mos és sokszor eljátszik magában.

2023. aug. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Legnagyobb kérdés nálam az altatás. A fiam nem tud egyedül elaludni és nehezem alszik el. Órákon át tart és ha kimegyek vagy apa jön helyettem üvölt zokog bármeddig is. Kivéve ha elutazom akkor apa is jó, de egyedül soha az életben..se délután se este. Soha nem kellett kézben ringatni, nem igényelt test kontaktust..sot..o szeret egyedül a saját agyában a szobájában aludni, ellenben ott kell ülni benn a szobában amíg nem alszik el. Na most nem tudom így hogy fogok egy babával létezni ugye illetve ha a pici is ilyen lesz akkor addig mit csinál a nagy?..nagyon aktív örökmozgó, nagyon okos, figyelmes de az altatása az néha tényleg agyrém és órákba telik. De a legjobb esetben is fel-1 óra. Ha apa otthon van meg hagyján azt megszokja talán de semmi javulást nem latok és esélyt hogy majd ő fog fel év múlva egyedül elaludni. Esetleg ilyen tetej tapasztalata valakinek van?
2023. aug. 17. 21:54
 10/25 anonim ***** válasza:
Nekem. Nálunk apa a megoldás. A kicsi jól alvó, de nem alszik egyedül ő sem, sem a nagy. Együtt akartam altatni a nagyot és a kicsit, egy hétig semmit nem aludtam, mert a kicsi kelt, vele S nagy is. Úgyhogy apa alszik a naggyal, a kicsi velem, külön szobában.
2023. aug. 18. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!