Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor mit is szeretne jelezni...

Mikor mit is szeretne jelezni a kisbaba?

Figyelt kérdés

Tapasztalt anyukák hozzászólásait, segítsègèt várom :). Első babás anyuka vagyok, sajnos nem mindig tudom mikor mit szeretne jelezni a lassan 1 hónapos kislányom.

Ha èhes azt tudom a kezèt, öklèt a szájába teszi, cuppog.

Hogy jelzett nektek ha fájt a pocija, ha csak nyűgősködött, ha csak dajkálásra várt, ha pelenka cserèt szeretett volna ' kèrni', ha fájt valamije, ha jött a foga? Szóval különböző helyzetekben kinek hogy jelzett a babája? Köszi :)


2023. aug. 20. 19:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Ha fáj a hasa, akkor nagyon keservesen, szívet tépően sír, és a lábát húzkodja.

Ha csak dajkálást kér, akkor épp csak figyelemfelhívó erejű a sírás és abbamarad, ha ölbe veszed.

A foga még hónapokig nem fog jönni, azzal egyelőre ne foglalkozz.

A pelenkacserét leginkább a szagból éreztük. Vagy amikor nagyokat rotyogtatott. Sokszor elvan ám boldogan a testmeleg kakiban. :-)))

2023. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
43%

Az öklét a szájába teszi és cuppog nem az éhség jele. Azt simán olyankor is csinálja, ha épp tök komfortosan elvan.

Akkor éhes, amikor oldalra fordítja a fejét, csücsörít, mintha a melledet próbálná megtalálni.

2023. aug. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom, szerintem nálunk pedig az èhsèget jelzi a cuppogás,meg mikor eszi az öklèt mert üvölt ès ezeket csinálja , ès ha adok egy kisebb adag kaját ( tápszeres) , akkor mindig megnyugszik. Így szokott jelezni ha fel kell , kaja idő van, vagy ha megetetem ès bizony nem elèg neki, 1-2 ètkezès után csinálja ezt, kap mèg pici repetát ès egyből megnyugszik illetve alszik mint egy kis angyal :)
2023. aug. 20. 19:27
 4/11 A kérdező kommentje:
Ès mi lehet vajon a baja ha üvölt sokszor 2 etetès között, de nem fáj elvileg a pocakja , mert nem húzködja a lábait, nem èhes mert nem tesz rá olyan jelzèst, kèzben olyankor amúgy kicsit megnyugszik , èa ahogy letennènk keservesen sír, nappal alig alszik szegèny, az èjszakák viszont szerencsère eddig bèkèsen telnek.
2023. aug. 20. 19:33
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, hogy tápszeres, az más,akkor bocsi :)

A 4-es kérdésedre, testkontaktusra vágyik, még csak alig bújt ki belőled. Olvass utána a 4. trimeszternek.


#2

2023. aug. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, biztos az akkor, igen igyekszem utáns olvasni a dolgoknak :)
2023. aug. 20. 20:20
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es, az igaz; hogy kesobb nem annak a jele feltetlenul mar, pl az en 4 hos fiam is csinalja akkor, amikor tutira nem ehes. Ismerkedik a kezevel, allandoan a szajaban van mindketto, cuppog, es ezen kivul mindent a szajahoz huz mar.


De a kerdezo babaja 1 honapos! Ilyenkor meg az ehseg jele lehet.


Egyebkent en nagyon fogalmatlan voltam sokszor, igy szepen vegigzongoraztam a dolgokat, ha nem tudtam miert sir.

Tehat elso korben felvettem, ha ez nem segitett, utana pelenkat csereltem, hatha az a baj, hogy nagyon pisis.

Aztan jott az etetes (tapszeres volt kezdetektol ugyan, de az elejen ossze-vissza evett, volt, hogy orankent, ezert nehez volt eldontenem mi a baj). Ha elfogadta, akkor ehes volt es megnyugodott.

Ha nem kellett neki, akkor “mentem tovabb”, ringattam, hordozokendobe tettem, stb.

Sokszor semmi extra nincs, “csak” a kozelesegedre vagyik, ez a negyedik trimeszter. Nekem a kendo megvaltas volt, rengeteget hordoztam abban es altalaban megnyugodott.


A hasfajas vagy a fajdalmas siras, amikor valami bantja, az tenyleg annyira szivet facsaro, sokaig tart, sikitva is sirhatnak ilyenkor, szoval ezt az egyet meg en is megismertem termeszetesen, pedig nekem a mai napig olyan nehezkesen megy a sirasok megkulonboztetese. Egyszeruen ezen kivul mindegyik egyformanak tunik, ez van 😅


Nalunk csak ketszer volt ilyen, sikitva sirt, a mai napig nem tudom mi lehetett a baj, mert alapvetoen nem volt hasfajos. De akkor lehet, hogy epp fajt neki valamitol, passz.


Illetve meg eddig az osszes oltas nagyon megviselte, szoval mindig az oltasok napjan nyugos, sirdogal, alig lehet megnyugtatni, belazasodik. De ezt legalabb nyilvan tudom mitol van.

2023. aug. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a hordozó kendőn gondolkodom hogy jó lenne neki is nekem is, nem tudom melyiket tudnád ajánlani?
2023. aug. 20. 21:32
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy close caboo-m van, imadtam, amig tudtam benne hordozni a kisfiam (mar tul nehez nekem elol, most epp csatos hordozo vadaszatban vagyunk, es ot mar hatra fogom tenni hamarosan 🥹).


Ez egy rugalmas kendos hordozo, elonye, hogy nem kell kotogetni, csak egy picit, de nagyon egyszeru.

Hatranya, hogy dragabb, de ha hasznaltan veszed, ugy jo ara van.

En is hasznaltan vettem egyebkent.


Viszont ezen kivul barmelyik tok egyszeru rugalmas kendo megfelel, tenyleg mindegy. Illetve lehet meg szovott kendovel vagy karikassal is hordozni pici babakat, kinek mi valik be.


Nekem a karikas kenyelmetlen volt, a szovott kendovel meg szinten a bonyolult (es szamomra nehez) megkotes volt a problemam.


Szoval eszkozok azok boven vannak, de kerdes, hogy neked melyik szimpatikus. A legalapabb es legnepszerubb az a sima rugalmas kendo szerintem.

2023. aug. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi szèpen ! 💜
2023. aug. 21. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!