Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos baba keveset néz...

2 hónapos baba keveset néz ram. Mik a tapasztalatok, javulni fog?

Figyelt kérdés
Sziasztok, kérlek olyan írjon akinek van tapasztalata hasonlóval. 2 hónapos babám nem néz etetéskor, kézbe véve sem keresi az arcomat, jatszoszonyegen vagy pelenkazon ha megtalál a tekintete mosolyog, de nem néz sokáig a szemembe. Idegenekre meg egyáltalán nem reagál nem néz rájuk, nagyon aggódom miatta. Hangokat sem nagyon ad meg ki.Van a családban autista ezért lehet túlzottan figyelem öt. Első gyermek, nem tudom mi normális és mi nem. Másnak is csinálta a babaja és rendben volt később? Köszönöm szépen a segítséget

#szemkontaktus #2 és fél honapos
2023. szept. 12. 08:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Két hónaposan ne keress autista tüneteket a gyerekden kérlek.🤦

Két hónapos babáról beszelunk...

2023. szept. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mik a tapasztalatok, javulni fog?"

Nem, élete végéig így marad. Soha az életbe nem fog rád nézni 🤦‍♀️


Szerinted?! 2 hónapos bakker.


Azért, mert lett egy gyereked, a józan eszed megőrizhetnéd.

2023. szept. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

🤦🤦

Az aztán igen..



A csecsemők rövidlátással születnek, ami azt jelenti, hogy a közeli távolságokat látják a leginkább, így még 2 hónapos korukban is tisztábbnak érzékelik a közeli dolgokat. A harmadik hónap végén már képesek lesznek követni mozgó tárgyakat, jobban fognak érdeklődni a formák és minták iránt, és nagyjából távolabbról is megismernek majd ismerős arcokat. A harmadik hónap körül kezd a kéz-szem koordinációja is fejlődésnek indulni.

Autizmust pedig ritkán szoktak 3 éves kor alatt diagnosztizálni, csak a nagyon egyértelmű gyerekeknél, azt is csak az erre külön erre szakosodott intéményben

2023. szept. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a normális ilyen korban, azért erdeklodnek kisbabas szülőktol. Nagyon aggódós vagyok, tisztában vagyok vele, csak tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2023. szept. 12. 14:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az aggódás helyett gondolkozz józanul. Ha kell olvass a témában.

A túlaggódás még senkinek nem tett jót, sem szülőnek sem gyereknek.


Amellett meg van az autizmusnál rosszabb is.

2023. szept. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Megértem az aggódásod, de 2 hónaposan még nagyon pici. Próbálj nem aggódni (tudom könnyű mondani), foglalkozz vele minél többet:)
2023. szept. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!