Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is így visít, sikít,...

Másnak is így visít, sikít, hisztizik az 1 éves gyereke? Ez dackorszak?

Figyelt kérdés

Most reggel az volt a visítás tárgya hogy fel kellett öltözni. Tegnap az, hogy vége a fürdésnek, vagy ha nem azt játszottuk amit éppen akart, vagy haza indultunk a játszótérről, stb.

Ez már a dackorszak lenne? Visít, sikít, kicsavarja magát szinte hídba, csapkod..

Néha olyan rossz szülőnek èrzem magam, mintha miattam lenne ilyen, pedig nem gondolom hogy el lenne kényeztetve..

Ugye ez inkább dacosság?



2023. szept. 14. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%

Ez az szerintem is.

Lányom 2 éves lesz pár nap múlva. kb fél éve kezdte, azóta csak rosszabb lett. Most konkrétan az egész napot képes végigvisítani.

Ha fáradt, na akkor meg mindennek vége.

2023. szept. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%

Engem leugattak itt gyakorin, hogy másfél évesnél még nincs dackorszak :D

Aztán egy másik kérdésnél mindenki azt mondta h de ez már az.

Védőnő azt mondta 9 hónaposan már kezdődhet.

Nem tudom hol az igazság, de az biztos h úgy viselkedik a kislányom, mint egy dackorszakos.

Hétfőn kezdődik a bölcsis beszoktatás, hát már nagyon várom, nehéz ha egész nap kiabálnak veled…

2023. szept. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez van az én fiammal is. Azért ritkán tart hosszabb ideig, de azért előfordul. A "nem szabad" dolgokra van nálunk a legtöbbször, vagy ha nem akar valamit csinálni amit kell, pl öltözködés, altatás.

Lehet hogy még nem dackorszak de ez is rossz.

2023. szept. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem teljesen mindegy milyen nevet adunk neki, a lényeg hogy már fejlett annyira a tudata, hogy értésedre adja az akaratát. Pl. nem akar öltözni, pelust cserélni, nem akarja lerakni a kezében lévő akármit, nem akarja otthagyni a játszóteret, stb. Úgy kommunikál, hogy sír és ellenáll.

15 hónapos a kislányom, kb. 10 hónapos kora óta csinálja ezt. És még nagyon sokáig fogja is. Meg lehet szokni. :)

2023. szept. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

#4

De jó neked, ha te meg tudod szokni.

Én egyre rosszabbul viselem. Mondjuk mellé nem is alszunk...

2023. szept. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek
2023. szept. 14. 20:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Olyasmi, az én fiamnál is volt egy ilyen időszak. Ő most 2,5 éves, már sokkal jobb a helyzet. Vannak hisztik, de már értelmesebb, lehet rá észérvekkel hatni, ő is jobban ki tudja fejezni magát, türelmesebb lett.

Mondjuk ez még más, mint a dackorszak. A 1,5 éves azért csinálja ezt, mert még nem tart ott értelmileg, hogy felfogja, miért nem lehet úgy, ahogy ő elképzelte. Nem tud jól kommunikálni sem még, ráadásul ennyi idősen azt hiszi, te anélkül is tudod, hogy ő mit szeretne, hogy ő azt mondaná. Így "jogosan" borul ki, amikor mégsem az történik, amit ő akar.

A dackorszak később van. Ott is arról van szó, hogy nem tudja az akaratát szabályozni, de ott már egy tudatos "manipuláció" társul ehhez. Érti, hogy miért nem szabad, csak nem tudja elfogadni. A 1,5 éves még nem manipulál, egyszerűen csak kiborul.

2023. szept. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor talán jobb lesz, ha nem veszel tudomást arról, hogy valamit nem akar. Előbb csak mondd neki, hogy nemsokára haza kell mennünk, aztán egy kis idő múlva, hogy most kell hazamennünk, és szépen, de harag nélkül, mosolyogva emeld fel, és vedd ki a homokozóból, vagy ahol van. Ha nem érzi azt, hogy te is frusztrált vagy, akkor jobban fog alkalmazkodni. Csak te maradj nyugodt, az a lényeg.
2023. szept. 16. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálunk az a slussz poén, hogy senkinél nem csinálja, csak nálam és a férjemnél. Mi már úgy csináljuk, ahogy a 8-as írta. A pillanat töredéke alatt ordít torkaszakadtából, ha nem az van, amit ő szeretne és tépi/tekeri ki magát a kezemből.

A nagymamáknál és egyéb rokonoknál, barátoknál egy angyalbögyörő, tudomásul veszi hogy ez van és ha alakul is valami hiszti kezdemény, tök könnyen hagyja terelni a figyelmét és csírájában elfojtják. Nincs ezzel semmi gond, csak hót gyökérnek érzem magam ilyenkor, hogy mindenkire "hallgat" a gyerekem, csak rám nem... Más is tapasztal ilyet?

2023. szept. 16. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A legtöbb gyerek az anyjával a leghisztisebb. Mással nincs olyan kapcsolata, hogy merjen hisztizni.
2023. szept. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!