Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség a nagyszülőktől,...

Segítség a nagyszülőktől, vagy külsős segítő felfogadása?

Figyelt kérdés

4 hetes a kisbabánk, és hát eléggé belecsöppentünk a mélyvízbe... :D


Nyilván tudtuk, hogy változni fog az életünk, de azt érzem, hogy kimerültem teljesen, hetven fele van a fejem, bármibe kezdek, befejezni nem tudom.

3 hétig a férjem nonstop itthon volt velünk, úgy még valamennyire jó volt. De a múlt hét az totál káoszra sikerült.

Péntek-szombat nem volt itthon, mert konferencia miatt elutazott, anyukám jött át itt aludni, segíteni a baba körül, nekem társaságnak.


Nagyon jól jött, azt kell mondanom.

És mikor meséltem a férjemnek, hogy mennyire jó volt, hogy itt volt "állandóra" anyu, ő javasolta, hogy miért nem veszünk fel valakit, aki segít a pici körül, megcsinálja a kisebb házimunkákat is stb. Kb. mint külföldön az au pair, olyasmire gondoltunk először.

De közben ott van az is, hogy régen én akkor is olyan kellemetlenül éreztem magam, ha úgy voltam itthon, hogy a takarítónőnk jött (mióta full time-ban itthon vagyok, nem jár, csak havi egy nagytakarításra)...


Mármint ő takarított körülöttem, én meg olvastam, tanultam épp és fura volt az egész nekem. Félek, hogy most is ez lenne, hogy ő elvan a babával, én meg elvonulok pihenni, vagy home spa-t csinálok a fürdőben és mégsem tudom elengedni magam.


Ezért jutott eszembe anyukám. Hogy amíg bele nem rázódunk a szülőségbe, odaköltözhetnénk. A picinek van ott is szobája, az én régi szobám mellett. Az külön emeleten van, van saját nappali rész, hozzátartozó fürdőszoba, nem zavarnánk senkit. Mikor anyukámnak ma felvetettem, nagyon lelkes lett az ötlettől.

Én szívesen mennék, megnyugtatna a helyzet, de nyilván ez nagyon átmeneti megoldás, nem tervezünk ott lenni éveken át. És félek, hogy mi van, ha ez sem fog segíteni rajtam, mi lesz, ha ott sem jövök bele a dolgokba még jobban?!


Szóval a kérdésem, hogy a helyemben ti melyik megoldást választanátok?

Pár hét, hónap anyukáméknál, vagy állandó segítség itthonra?



2023. szept. 19. 12:58
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég, ha anyukád heti pár alkalommal átmegy, elviszi a babát sétálni, vagy főz valamit, esetleg megcsinál valami házimunkát stb.

Nekem anyukám 1-2 alkalommal jön hetente (én első perctől nem igényeltem amúgy, de nincs testvérem, ő egyedül van, és neki ez az egyetlen öröme kb, hogy jöhet és segíthet), ilyenkor elmennek sétálni, hoz kaját, meg megcsinál olyan dolgokat, amiket utálok, ő pedig imád, pl ablak pucolás, függöny csere, ilyesmi.

Ez így pont elég...

Viszont ez én vagyok, de mivel kérdezted a véleményem, ezért leírtam.

2023. szept. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
75%

/51 A kérdező kommentje:

Igazából velem a kórházban is ott lehetett végig a férjem, én a benti létet kis túlzással át is aludtam, ő csinált a lányunk körül mindent szinte.



Ez magànbs szúlt de ott se nagyon figlalkozott a gyerekével!

2023. szept. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
80%
48, jaaa, ez ugyanaz a troll, kószi! Felvetődött bennem, hogy ő írja-e az egyetemistakislány-gazdagöregfaszi-anyuka kérdéseket is. Nagyon, de nagyon hasonlít a stílus.
2023. szept. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
70%
53, ő az.
2023. szept. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
70%

Egyetértek, szerintem is troll.

Az előbbiekhez még egy szempontot írnék: hullafáradt, 4 hete nem aludta ki magát, de van ideje hosszú kommenteket írni az egyébként szintén hosszú kérdéséhez. Ilyen nincs.

2023. szept. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
72%

55 de van,biztos anyuci ott van vagy a babysitter,vagy már át is cuccolt anyuhoz 🤣🤣🤣

Egyenként tényleg tuti,hogy kamu,vagy marha gazdag aki nem tudja mit kezdjen már magával es itt nyafog szegény

2023. szept. 20. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
0%

Ha szeretnél hazaköltözni akkor menjetek. De ha a saját környezeted komfortosabb neked és a férjednek, és belefér a büdzsébe akkor a dadus a jó megoldás.

Szeretnék még egy gyereket, de ha nem lesz jó férj jelöltem, akkor egyedül vágok bele. Félre fogok tenni annyi pénzt hogy pár hétre dadust fogadjak, mert program császáros vagyok. Nekem olyan fejfájásom volt két hétig hogy igajcsuhaj. Úgyhogy szerintem a dadus egy jo megoldás lenne ha belefér nektek.

2023. okt. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
28%
57es, nem biztos hogy a második is császár lesz, lehet szerencséd lesz.
2023. okt. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
53%
Nem, nekem muszáj császározni :)
2023. okt. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim válasza:
52%

Úristen, mik ezek a válaszok? Tökjó, hogy mások meg tudták oldani, úgyhogy szenvedjen a kérdező is? Nem félt segítséget kérni, megbeszélte az érintettekkel, ez egy tök érett és felelős döntés. Jobb lenne, ha belerokkanna és jönne a depresszió? Imádom, hogy itt az megy, hogy dögöljön bele, bármit is csinálsz, mert csak akkor ér valamit (hm, vajon miért van nálunk annyi alkoholista?) Az meg, hogy soha nem lesz független, kB annyira valós, mint az, hogy egy gyerek sose szokik le a cumiról.

Az első pár hét tényleg kemeny, és simán lehet, hogy pár hét vagy hónap után jobb lesz, amikor már egybefüggőben alszik, kialakul a napirend stb.

Még nem olvastam végig az egészet, remélem, az anyukás verzió mellett döntöttél.

dec. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!