Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy anyuka kapcsolata az egyik gyerekével-hiába szereti egyformán mindkettőt- eltérő, mert pl nehéz szülés volt vagy szülés utáni körülmények miatt?

Figyelt kérdés
Egyszer mesélte az egyik ismerős, hogy az anyukája az ő születését jobban élte meg és jobb a kapcsolatuk. A bátyjánál nagyon bele akartak szólni a nagyszülők a nevelésbe és ez mai napig kihatott a szülő-gyerek kapcsolatra. Ilyen létezik?

2023. szept. 20. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
létezik
2023. szept. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Megint egy ismerősöd mesélte 🤣🤦🤦
2023. szept. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%

Hivatalosan nem illik bevallani, de szerintem nem szereti egyformán a gyerekeit az ember. Anyám a 3 gyereke közül engem szeretett a legkevésbé, és nem is rejtette véka alá. Haragudtam is érte, de most már, hogy anya vagyok, meg tudom érteni. Nem volt könnyű természetem, és ilyenkor azért nehezebb egy anyának ráhangolódni a gyerekre. A húgom alkalmazkodó, simulékony, rugalmas gyerek, én hisztiztem mindenért. Szóval naná, hogy őt szerette jobban.

Nekem 2 gyerekem van. Egy lányom, egy fiam. Mindkettő adhd-s, szerintem, rájöttem én is az vagyok, anyám azért nem tudott szeretni.

A lányom amúgy a női típusú adhd, kicsit tüskés, matekból gyenge, de inkább befelé őrlődő. A fiam az igazi tombolós fajta adhd-s, már az óvodában is gáz volt. Folyamatosan mindenhol azt hallgatom, hogy nem tudok gyereket nevelni, már váltottunk iskolát. Itthon is folyton áll a bál, nem tetszik semmi, állandóan világfájdalma van, nem akar tanulni, hetente kap beírásokat. Igen nehéz őt szeretni. Amúgy folyton tele vagyok önváddal, hogyha talán jobban el tudtam volna fogadni, másmilyen lenne. Ha én másmilyen lennék. Nem tudom. Ez van.

2023. szept. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

#2


Ha rólam beszélsz, akkor ez nem talált. :D

2023. szept. 20. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
16%
#3 Egyedülálló anyuka vagy?
2023. szept. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem, van apuka is, de szerintem ő is adhd-s.
2023. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%
Meg azért is, mert a két gyerek hiába ugyanazok a szülők és a nevelési elvek és módszerek, bizony két külön személyiség. És hiába szereted a gyerekeidet, mert hát a gyerekeid, bizony előfordulhat, hogy valamelyiküknek (vagy akár az összesnek) olyan a személyisége, amit nem kedvelsz. Ezen nyilván nem segít, ha alapból rosszul indult a kapcsolat, rossz szülési élménnyel és beleugatós rokonsággal megspékelve.
2023. szept. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
3! Miből jöttél rá hogy adhd-s vagy? Én is annak gondolom magam, de nem tuti.
2023. szept. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!