Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvileg a 12. hétig egyformán...

Elvileg a 12. hétig egyformán fejlődnek a magzatok, ekkor a legkönnyebb terhességi kort meghatározni. Nem?

Figyelt kérdés
csak mert van egy olyan dolog, hogy a méretek alapján x hetes, viszont a menstruáció szerint nem lehet annyi elvileg, szóval nagy babának számít?
2015. jan. 26. 23:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
8,9 hetesen mekkora a magzatotok?
2015. jan. 26. 23:08
 2/11 anonim ***** válasza:

12. hét után jönnek elő az öröklött dolgok, addig minden magzat ugyan akkora adott napon. de az uh nem pontos, ha egy picit is belemozog, már teljesen eltérő értéket adhat mint a valós.

nem lehet olyan 8-9 hetesen, hogy nagy babának számít, hisz ekkor határozzák meg. utána már jönnek az öröklött dolgok és ha azt örökli, akkor a méretek alapján lehet idősebbnek nevezni, de persze nem lesz az :)

2015. jan. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
csak van ahol egy védőnő ilyeneket állít, hogy nagy baba, meg a ciklusnak kell hinni (50-60 éves és elhiszik amiket mond..)
2015. jan. 26. 23:40
 4/11 A kérdező kommentje:
és ezért minden terhességi hetes vizsgálattal csúszásban lesz végig..
2015. jan. 26. 23:41
 5/11 anonim ***** válasza:

gondolom te írtad ki a másik kérdést :) mekkorának mérték?

8 hetesen 14-20mm között van :)

2015. jan. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
menstruáció szerint 8 hetes lenne, ekkor mérték 24 mm-nek, az orvos szerint így 9 hetes, de a védőnő meg belebeszéli, hogy annyi nem lehet a menses miatt és jó nagy baba lesz.(attól még lehet ugyan, de szóval ezt szerintem sem a 12 héten belül látni..)
2015. jan. 27. 00:13
 7/11 A kérdező kommentje:
igen, én írtam :)
2015. jan. 27. 00:13
 8/11 A kérdező kommentje:
és elég érdekesen jövök le, amikor olyanokat mondok hogy a védőnőd téved...(márcsak mert ugye én nem orvos vagyok)
2015. jan. 27. 00:15
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én babám pontosan tudtam, mikor fogant, mégis az elején háromszor is kisebbnek mérték és mindig ráírták a papíromra, hogy egy-másfél héttel "fiatalabb", hiába erősködtem, hogy később nem készülhetett. Így persze volt min aggódni, de a 12. hetire pont akkora lett, mint ahogy számoltam. Majd később meg egyre nagyobbnak becsülték, 34 hetesen, már 36-nak és szép nagy is lett. Az idősebbik gyerekem meg a szülés előtti napon mérték el vagy egy kilóval. Úgyhogy ne adj sokat az ultrahangos becslésekre, pláne ne ilyen korán.
2015. jan. 27. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt valóban uniformizáltan fejlődnek az egészséges embriók, másrészt az UH méreteket a kezelő jelöli ki kézzel (egérrel). Emiatt a kéz stabilitásától, rutintól elég sok függ, könnyű elmérni.


Nekem is anno viccelődött az orvosom, hogy "na, így kell két hetet növeszteni az embrión fél perc alatt, fáradt vagyok ma", mert két egymás utáni mérésnél beremegett a keze.

2015. jan. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!