Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második/többedik gyerek...

Második/többedik gyerek ajándékozása nálatok hogy működik?

Figyelt kérdés

Hamarosan eljön a második kislányom első szülinapja, és a családból már kérdezgetik, hogy ki mit vegyen neki. Most azt leszámítva, hogy egy éves lesz és egyelőre a kedvenc játéka a konyhai papírtörlő tépegetése, így nagyon nagy játékokat nem vetetnék senkivel a kedvéért, ott van a 3 éves nővére, akitől ugye rengeteg játékot megörökölt. Minden van. Építőkockák, labdák, kirakós, csomó plüss, babák, kisautók, ilyen-olyan tologatós játékok, hangszerek, mesekönyvek stb. Minden van, ami egy ekkora gyereknek érdekes lehet (nyilván amúgy egyikkel sem játszik, mert az a legérdekesebb mindig, amivel a nővére foglalkozik, ugye).

Ahol hasonlóan egynemű gyerekekről beszélünk, viszonylag kis korkülönbséggel, ott a kisebbik gyerek ajándékozása nálatok hogy zajlik? Nem lehet azt csinálni, hogy nem ajándékozunk, mert a 3 éves már várja, hogy szülinapra meglepjük a kicsit, bulit szervezünk, lufikat kap, tortasütés, stb, na meg mégis milyen már, hogy ő pár hónapja nagy csinnadrattával lett ünnepelve, a kicsit meg csak két puszival meg egy kis banános sütivel köszöntjük. Másrészt meg mégis mit lehet adni egy olyan babának, akinek mindene megvan már? :D


2023. szept. 21. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én könyveket kértem a kisebbnek. Az mindig jól jön és igazából kis helyet foglal :D
2023. szept. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nákunk is így van.Mondjuk mesés könyv,pelenka.Azért mi a kicsinek is fogunk játékot venni,hogy neki is legyenek már új játékai
2023. szept. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

1 evesen - ha csaladrol es jo baratokrol van szo- en kernek drogerias (vagy akarmilyen ) utalvanyt, es veszel ami kell, az 1 eves meg nem fogja fel. Emelett valami kis dolgot igyis ugyis visznek, kis konyv vagy akarmi.

Ertelmetlen a szazadik muanyag csipogo vacak.

2023. szept. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Fogyoeszkoz-jatekok: gyurma, zsirkreta, rajzolos fuzetek, matricas konyv, nyomdazos fuzet.

Finomsagok: gyumik, magvajak, kulonlegesebb alapanyagok.

Ujonnan-jo konyvek: kinyitogatos, ablakosak.

2023. szept. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 harebell ***** válasza:
31%
Első szülinapra igazából tökmindegy. Utána attól még, hogy "mindene megvan", kaphat egy-két dolgot, ami a sajátja. Rajzkészlet, könyv, valami kreatív játék, egy szép új ruha vagy igazából bármi, túlzásba nyilván nem kell vinni.
2023. szept. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%
Mi pici babazongorát vettünk neki 1 éves szülinapra. Azt nyomkodhatta.
2023. szept. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Kereken egy év van a lányaim közt, de így is mindig van valami, ami a nagynak kimaradt vagy nem érdekelte, a kicsinek pedig izginek tűnik. Mi többnyire élményt adunk a gyerekeknek is, de társasból, könyvből, írószerekből sosem lehet elég. 😊
2023. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Derjaderja ***** válasza:

Szerintem hosszú távon ilyen kis korkülönbségnél a megöröklés kérdéses.

Nekem ugyan különböző neműek de 4 és 2 évesek, itt minden pöszmétéről és kinderről, szalagról stb tudják, ki mikor mire kapta.

Majdhogynem hasonló korcsoportos játékokkal játszanak, a nagyobbal nehezebb társast vagy kirakóst lehet játszani, amúgy meg az ízlés dönt abban, hogy ki mire vágyik még.

Én teljesen ugyanúgy ajándékozok pl karácsonyra, nem tartom lényegesnek, hogy az egyik idősebb. Hiába van az egyiknek 3 legója, attól még a másik is szeretne.

2 éves kor felett már számon tartják a dolgokat és nem örökölnek egymástól, nincs is olyan karakteres időben elkülönülő játekcsoport, illetve nem is opció hogy az egyik játékát elkobzom és a másiknak adom.

Amiket mindkettő kinő, azokat tovább szoktam adni, de ha nem vagyok elég gyors, visszalopják a kiválasztott játékokat.

2023. szept. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Derjaderja ***** válasza:
Plusz annyi játék van, hogy én is újból megkívánt újabbakat, bőven vannak még lehetőségek.
2023. szept. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi élményeket kértünk(babúszás, Pikler játéktér, Ringató stb bérlet)
2023. szept. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!